Pompeii Vrouwenvriendschap Buitenbeentjes om haar oude liefde te ontmoe ten? Als man heb ik dan idiote fantasieën over hoge hakken en een kort jurkje, maar volgens Anne ligt een spijkerbroek meer voor de hand. „En zij stelt mij ook vragen: Als jij een affaire zou hebben, hoe zou je je dan gedragen ten opzichte van je partner?' Daar antwoord ik natuurlijk liever niet op, haha." Beste boeken €19) „Een belangrijk en controversieel onderwerp. Mensen zijn er vaak oordelend en compromisloos over. Als je partner ontrouw is geweest, kun je niet anders dan bij hem of haar weggaan. Terwijl mijn boek juist gaat over mensen die vergissingen maken en er samen toch het beste van probe ren te maken." „Charlie. Met hem deel ik de voorliefde voor lekker eten en drinken. Maar als ik moet kiezen met wie ik verder door het leven zou gaan: Angelina. Flamboyant, veeleisend en een beetje een diva - daar hou ik van. Mijn eigen vrouw heeft dat ook. Een dure smaak op het gebied van wijn en een ochtendhumeur als de koffie- mok niet de juiste vorm heeft." „Ik gebruik muziek als middel om emoties op te roepen. Als een soundtrack voor de roman. Het zijn nummers waarvan ik hoop dat de meeste lezers ze kennen en die bij iedereen weer een eigen gevoel van nostalgie teweegbren gen. En als je ze niet kent, kun je ze beluisteren op de bijbehorende Spotify-playlist." magazine 27 gevangenen in de Sabarmati Central Jail in India gaan audioboeken inspreken. In de gevangenis komen zes opnamestudio's. GRAEME SIMSION contact GESCHIEDENIS We mogen de Ve suvius wel dank baar zijn dat hij in 79 na Christus zijn lava over Pompeii uitspuwde. Er is geen grotere schatkamer van het rijke Ro meinse leven, hoezeer de Italia nen ook hun best doen er een augiasstal van te maken. In De drie laatste dagen van Pompeii (Atheneum, €24,95) laat Al berto Angela een aantal inwo ners van de welvarende stad de beroemdste natuurramp uit de oudheid beleven. Tussen de bedrijven door verhaalt Angela, soms wat pedant en preten tieus, over het anderszins fascinerende leven in het Rijk van keizer Titus. Martijn Delaere Alle boeken op deze pagina's zijn te koop bij debesteboeken.nl. ROMAN Hartsvriendschappen tussen vrouwen zijn boeiend; ze kunnen een gamma aan gevoelens bevatten, van ver knochtheid en bewon dering tot irritatie, concurrentie en jaloe zie. Zelden zal die dubbelzinnig heid nauwkeuriger en rauwer beschreven zijn dan door Elena Ferrante, die in haar 'Napoli- taanse romans' de jeugdjaren tot de bejaardheid bestrijkt van de onzekere Elena en haar hoogbe gaafde maar nukkige muze Lila. De eerste delen fascineren door de nauwe betrokkenheid van de Elena Ferrante het verhaal van het verloren kind twee, als kinderen en ado lescenten die zich te weer moeten stellen tegen het simplistische, agressieve klimaat in hun sloppen wijk. In het derde deel be gint de ambivalentie van de nu succesvolle schrijf ster Elena jegens de immer ploeterende Lila het karakter te krijgen van een af rekening. Het onbehagen over die bijsmaak wordt bij het lezen van deel vier, Het verhaal van het ver loren kind (Wereldbibliotheek, €25), definitief. Elena leidt aan blikvernauwing met haar fixatie op haar eigen loopbaan en haar kleinzielige angst voorbijge streefd te worden. —Esther Wils YOUNG ADULT Ze kennen elkaar al sinds de middel bare school: trailer trash-meisje Billie en schuchtere homo Franck. Buitenbeentjes. Hoewel hun levens andere kan ten uitgaan, vinden ze elkaar steeds weer. In Billie: Een vriend schap in Parijs van Anna Gavalda (De Geus, €18,95,16+) vertelt Billie een beangstigende nacht lang - zij en Franck liggen 'op de bodem van een kloof of god mag weten wat voor geografische el lende' - over de liefde en andere 'shitzooi'. Seksueel onverenig baar, maar hun harten zijn één: wie zegt dat je dan niet voor el kaar kunt kiezen? Een rauwe vertelling voor geoefende lezers. Annet de Groot Graeme Simsion Het beste van Adam Sharp (Luiting Sijthoff, Toch een belangrijk thema in uw boek, vreemdgaan. Wie is uw favoriete personage? Door het hele verhaal voert u nummers uit de geschiedenis van de popmuziek op.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 89