BINNENKIJKEN Elke week kijken we binnen bij een inspirerend huis. Deze keer is dat een herenhuis in Utrecht. Er zijn van die huizen die meteen bij binnenkomst knus voelen, zonder dat je weet hoe het komt. „Het zit 'm vaak in de kleuren", vindt Danielle Puma (35). Met haar man Ronald Doodkorte (37) en tweeling Marit en Jasmijn (5) woont zij in een huis met veel kleur. Blauw is op dit moment populair in het interieur. Danielle: „Met kleur kun je een ruimte een ander gevoel geven. Ik geloof wel in de psychologie achter kleuren, dat mensen in drukke tijden zoeken naar rust door bijvoorbeeld het blauw van de lucht in huis te halen. Het blauw in onze woonkamer zit er trouwens al twee jaar op." Danielle, interieurstylist van beroep, heeft gekozen voor groen in de hal omdat dat past bij de jugendstil-elementen die bewaard zijn gebleven, zoals bloemen in de ornamenten. „Een hal wordt vaak vergeten, terwijl het toch je entree is. En hij is juist zo leuk om aan te kleden, omdat het een ruimte is die op zichzelf staat." Ook met de keukenvloer - tegels met bloemmotief - is voortgeborduurd op de bouwstijl van het huis. Wat vastgebakken zit, zijn de schou wen in de slaapkamers ('die kón ik er gewoon niet uit halen') maar verder verandert er nogal eens wat, dan gaat Danielle aan het schuiven met spullen, van de ene hoek naar de andere hoek, van de ene kamer naar de andere. En een tijd later weer terug. „Als alles altijd op dezelfde plek staat, zie je het op een gegeven moment niet meer." Om die reden hangt aan de muur in de woonkamer ook niet één duur stuk, maar meerdere losse prints: je vervangt er een of twee door bijvoorbeeld een met een andere kleur en het geheel oogt als nieuw. Danielle vond moeilijker haar eigen huis in te richten dan wan neer ze dat doet voor opdracht gevers. „Je kent alle keuzes, dat maakt kiezen lastig. Bovendien moetje het afstemmen met je partner." Man Ronald heeft geen reden tot klagen: hij kan zich terugtrekken in zijn - verboden voor de fotograaf - man cave. Daar kan hij zich uitleven op sporttoestellen. Tekst: Florien van Rees Foto's: Joost Hoving Altijd blijven schuiven Rond het hoogpolige kleed op de originele ondervloer staan stoelen van IKEA en een bank.van Montèl. De prints komen van i Deense webshop i 22 zaterdag 15 oktober 2016 PZ

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 85