'Het leven is niet meer vanzelfsprekend, ALS JE ZOIETS HEBT MEEGEMAAKT Alles wordt beoordeeld, geanalyseerd. Ik moet overal maar een antwoord op hebben. Antwoorden die ik misschien zelf ook helemaal niet weet. Waarom doe je zus? Waarom zegje zo? Waarom draag je geen joggingbroek thuis? Waarom sport je elke dag? Ik denk steeds vaker: wat een stompzinnige vragen zijn dit toch." „'Ben je niet ontzettend tevreden met wat je allemaal hebt bereikt?' 'Hoe is dat nou, om op je 38ste op een punt te staan waar anderen alleen maar van kunnen dro men?' Ik zou iemand met zo'n statuur iets meer het gevoel geven: je kunt trots zijn op jezelf. Want je hebt dingen gepres teerd die anderen nooit gaan bereiken." „Ja, heel erg. Elke dag zeg ik dat tegen mezelf." „Nee, niet specifiek. Ik hoef mezelf niet te zien om dat te zeggen." „Dat ik onafhankelijk ben. In denken, in doen, in alles. Alles waar ik voor kies, doe ik omdat ik het wil en niet omdat ik het moet." „Nee, dat heeft daar niets mee te maken." „Ja, dat het terugkomt. Het leven is niet meer vanzelfsprekend, als je zoiets hebt meegemaakt." „Ik weet heel goed hoe het werkt: als ik geen interviews had gegeven, hadden jullie allemaal geschreven: ze ligt op sterven. En: hoe lang heeft ze nog te leven? Ik kon beter zelf iets zeggen dan het zover laten komen. Ik denk dat veel vrouwen er iets aan hebben gehad, ervan konden leren. Dat ze zich niet hoefden te schamen als ze een pruik droegen. Ik droeg een pruik, net een week, toen de persdag voor Das Super talent was. Ik werd daar van alle kanten gefotografeerd en heb me nog nooit zo naakt gevoeld. Verschrikkelijk, mijn hart klopte in mijn keel." „Ik werd geopereerd, ik kreeg een litteken. Mijn haren vielen uit, mijn wenkbrauwen, mijn wimpers. Tegelijker tijd liep ik wel rond in een business waar je er altijd top moet uitzien, waar altijd naar je gekeken wordt, waar je geanalyseerd wordt. Daarom is het voor mij heel moeilijk om die vragen over perfectie nog serieus te nemen. Al die mensen die mij dat vragen, hebben zichzelf waarschijnlijk nog nooit kaal gezien. Ik denk dan altijd: rot toch op. „Mijn hele leven is wikken en wegen. „Ik heb dat maar op één moment ge dacht, in de zomer van 2013. Toen had ik het zo gehad met alles en iedereen. Ik gaf mezelf een paar maanden waarin ik een besluit moest nemen. Of ik ging het weer leuk vinden, of ik zou stoppen." „Ik gun het natuurlijk niemand dat ik zou opgeven. Echt niemand." magazine 13 Wat zou je jezelf dan als eerste vragen als interviewer? Ben je trots op jezelf? Voor de spiegel? Waar ben je het trotst op? Hier spreekt ook de gescheiden vrouw. Ben je angstig? Waarom gaf je in die tijd wel interviews, maar was je niet openhartig? Pas onlangs vertelde je hoe agressief de tumor eigenlijk was. Als je toch in alle opzichten onafhanke lijk bent, waarom zeg je dan niet: bekijk het allemaal maar, ik trek me helemaal terug uit het publieke leven? Wat gaf de doorslag om terug te komen?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 76