'Ik ben niet met perfectie bezig. IK BEN GEWOON EEN MENS, MET GOEDE EN SLECHTE KANTEN' een soort zelfbescherming heb ik nooit meer een show in Nederland gepresen teerd, dat zou ik dan toch jammer vinden." „Ik denk wel dat mensen weten dat ik een carrière heb in Duitsland, dat ze bewust zijn van de status die ik hier heb, wat ik hier allemaal heb opgebouwd en dat ik een onafhankelijke vrouw ben. Maar wat ik dan precies doe, is niet bekend, vermoed ik." Ze kijkt naar haar persoonlijk assistente: „Het is hier in Duitsland geen onderwerp meer, toch?" Marina, beslist: „Gar nicht!" „Het is natuurlijk logisch dat zoiets uit gemolken wordt als je niet werkt in een land, niet op televisie bent. Uiteindelijk willen de media toch iets over je bren gen; dat verkoopt nu eenmaal." Zuchtend: „Dat is logisch, gewoon logisch. Het fascineert mensen. Alles wat aan mij hangt fascineert blijkbaar. Als ik mijn haren 2 centimeter korter knip, staat het overal, als mijn broer 40 wordt, als ik een paar hoge hakken uit mijn kast haal en ga verkopen ook." „Daarover praat ik dus niet." Fijntjes: „Daar praat ik ook niet over. Dat is te persoonlijk, sorry." „Dan open ik in heel veel landen de deur om er weer over te gaan schrijven. En dan sta ik hier in Hamburg ook niet meer sterk bij de rechter. Als mijn advocaat een kort geding tegen iemand aanspant die iets over mij zegt of schrijft, moet de rechter niet kunnen zeggen: ze begon er zelf over." „Er lopen altijd zaken." „Dat is het fijne aan Duits recht: hier hoeft een publiek persoon niet zelf naar de rechtbank te komen. In Nederland moetje altijd zelf verschijnen. Ik vind het Nederlandse rechtssysteem in dat opzicht heel erg slecht. Het was voor mij een van de redenen om te stoppen met werken in Nederland. Je bent er vogelvrij, ik haat dat." „Ja. Maar dat is het mooie van mijn karakter: dat kan ik heel goed." „Ja, ik heb een paar vriendinnen die ik al heel lang ken en dat zijn nog steeds mijn vriendinnen. Maar natuurlijk heb ik er van geleerd. Weet je, het is niet alleen het vertrouwen dat beschaamd wordt door een individu. Wat me meer overstuur maakte was dat iedereen er zo van gesmuld heeft. Want jullie zitten hier „Als ik dat had gevoeld, had ik helemaal geen ja moeten zeggen. Bovendien, het is er ook tijd voor. Kijk, ik hou van Neder land, ik ben een Nederlandse. Ik moest alles verwerken, maar het werd nu tijd om weer eens ja te zeggen. Ik ben er klaar mee, ik denk dat het goed is zo. Ik kan weer opnieuw beginnen in Neder land." „Kritiek op het zogenaamd perfect zijn, hoor ik hier in Duitsland ook, maar hier word je toch wat meer gewaardeerd om wie je bent. Hier mag je iets meer opvallen. Perfect zijn, ik heb daar niet zoveel mee. Dat wil ik niet, maar ik wil wel de beste versie van mezelf zijn. Daarom sport ik elke dag, probeer ik gezond te eten en vind ik het leuk om er leuk uit te zien. Ik ben niet bezig om nu ook met heel lieve gezichten, maar ook jullie hebben erover gelezen, aan gedacht en er misschien zelfs wel over geschreven." „Ik weet ook hoe achterbaks sportjour nalisten kunnen zijn. Sorry hoor. Dat heb ik aan den lijve ondervonden. Met mijn toenmalige partner. Ik denk dat de media bij mij veel woede hebben veroor zaakt en dat heeft voor een soort muur tje om me heen gezorgd." „Nee, dat voelde ik tot het moment dat ik besloot om die show voor SBS te gaan doen. Ik ben niet gek, ik weet dat ik dan weer met Nederlandse journalisten moet gaan praten. Dat hoort erbij. Ik vond het altijd heel erg fijn dat ik altijd kon zeg gen: ik doe geen interviews, ik hoef niets te verkopen, dag! Dat vond ik lekker." een soort perfectie na te streven die voor mij niet haalbaar is." „Zelfs dat kan ik niet zeggen, ik ben daar niet mee bezig. Ik ben gewoon een mens, met goede en slechte kanten. Ik ben 38 jaar, ik heb al zo veel meegemaakt in het leven. En vanaf het moment dat ik deze wereld ben ingestapt, krijg ik elke dag die perfectievraag. Dat is zo frappant. Ik begrijp het langzamerhand niet meer." „Hoe kan ik ooit zeggen dat dit wel of niet zo is? Het is ten opzichte van mij geen eerlijke vraag meer. Want dit zeg je tegen een vrouw die zeven jaar geleden kaal was en chemotherapie onderging. Hoe kun je tegen zo'n vrouw zeggen dat haar leven perfect is? Poeh, dat vind ik gewoon niet fair." magazine li Wat is volgens jou het beeld dat in Nederland over jou bestaat? En jouw dramajaar 2013: plakt dat in Nederland nog meer aan je dan hier? Is dat ook een reden om weer in Neder land te gaan presenteren? Dat de mensen niet alleen meer daarover praten als het over jou gaat? Is dat ook de reden waarom je de nieuwe man die er in jouw leven zou zijn overal buiten probeert te houden? In zijn algemeenheid dan: wat kan een man nog toevoegen aan jouw leven? Wat gebeurt er als je dat wel zou doen? Is er weieens een rechtszaak geweest dan? Die zijn dan nooit in de publiciteit gekomen. Moet je vaak op je tong bijten om je niet heel erg uit te spreken? Als je vertrouwen zo is beschaamd, kun je je dan ooit nog voor iemand openstellen? co-presentator Jeroen van der Boom doet alle interviews'? Je zei ooit: in Nederland is men heel kritisch op me, in Duitsland houden ze van een leven als een sprookje. Een van ons schreef in die tijd over sport. Voel je dat nu weer, nu je zo tegenover ons zit? Waarom heb je dan niet tegen SBS ge zegd: 'Ik ga het presenteren, maar mijn Wat is er niet perfect? Omdat wij het beeld hebben dat je in alles perfectie nastreeft. Ben je nog vaak met je ziekte bezig? „Elke dag." -»

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 75