3 dagen Gent 4 NI 69.- 59J De dood van de Thaise koning Bhumibol leidt tot massahysterie rond zijn paleis. Duizenden mensen komen hem de laatste eer bewijzen, gehuld in zwart. De Thaise bevolking neemt het rouwen bloedserieus. www.Zoweg.nl/dagblad of 0900-2359693 70cp9 3 dan Salland diner 3 dagen nabij Bonn het omdat hij zo 'de tijd kan ne men om te rouwen, samen met de Thaise bevolking'. Er zijn vermoe dens dat de militaire junta, die sinds de coup van 2014 aan de macht is, bewust een overgangspe riode inlast om de touwtjes strak ker in handen te krijgen. In Thai land wordt gevreesd dat pro-de mocratische tegenstanders van de junta (de 'rode shirts') de troons wisseling aangrijpen om hun pro testen te hervatten. En dat de sepa ratistische moslims hun terreur aanslagen intensiveren. Aanstaande koning Maha Vajira longkorn is niet onomstreden. Hij is bij lange na niet zo populair als zijn vader. De troonopvolger bracht een groot deel van zijn le ven als dandy door in het buiten land, hield er een nogal losbandi ge levensstijl op na, scheidde drie keer en is op heimelijk genomen foto's in pikante kledij te zien. Zijn zus Sirindhorn (ook wel 'Prin cess Angel' genoemd') was altijd veel populairder bij de Thai, maar de jarenlange geruchten dat zij de troon zou bestijgen zijn nu defini tief ontkracht. Halfgod Bhumibol werd - en wordt nog steeds - door de Thai op handen gedragen. Voor hen was hij een soort halfgod, tweede vader en rol model in één. Portretten van hem en zijn vrouw hangen overal. Zijn populariteit blijkt vanmiddag wel. Bhumibols lichaam wordt in een uitvaartprocessie vervoerd van het ziekenhuis naar het ko ninklijk paleis. Op het plein voor het koninklijk paleis ziet het tot t .vA irafsi Achteraan op het plein staat Porn- theera Apirach- kul (28) onder een boom in de schaduw, sa men met twee vrienden. „De koning betekende alles voor mij, eigenlijk net zoveel als mijn echte vader", zegt ze. Hoe wel ze koning Bhumibol nooit heeft ontmoet, heeft ze toch het gevoel hem goed te kennen, aange zien ze hem altijd op tv zag. Api- rachkul: „We zijn hier nu samen om hem voor de laatste keer res pect te betonen. En hem naar de hemel te zenden." Tienduizenden Thai zijn vrijdag naar de uitvaart processie van Bhumibol gekomen. De stoet is het hoogtepunt van de eerste dag van nationale rouw. Af gelopen donderdag overleed de 88-jarige Thaise koning, die met 70 jaar en 126 dagen 's werelds langstzittende monarch was. Vrij snel na Bhumibols overlij den werd bekend dat de troonop volger, Bhumibols enige zoon Ma ha Vajiralongkorn (64), voorlopig wacht met aantreden. Officieel is zaterdag 15 oktober 2016 Voor maar: itlmnfr"1'" Het Thaise volk rouwt om de dood van koning Bhumibol die wordt opgevolgd door zijn zoon Maha Vajiralongkorn. Zijn zus Maha Chakri Sirindhorn (foto onder) begeleidde het lichaam van haar vader naar het paleis. FOTO'S CHAIWAT SUBPRASOM/REUTERS. DIEGO AZUBEL/EPA Prijs per persoon o.b.v. 2 personen en beschikbaarheid, exclusief reserveringskosten en toeristenbelasting centrum en op loopafstand van alle historische bezienswaardigheden! 2 nachten incl. ontbijt 3* Hotel Gravensteen (8,0) Gratis gebruik van wifi en de fitness Tip! De Kerstmarkt in Gent is van 09/12 t/m 08/01 Aankomsten t/m maart. Betaal pas bij aankomst! 3* Charme Hotel Wildthoutl(8,l) 3* Hotel am Markt (8,0) 2 nachten incl. ontbijtbu Gratis parkeren en wifi Vanaf januari 59,- fet 2 nachten incl. ontbijtbuf 1 keer diner (dagschotel) Gratis parkeren en wifi et 50 Massale rouw, al dan niet verplicht Emiel van Dongen Bangkok

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 5