J Portret 'Ik was bang dat mijn op de aftiteling zou staan' Meer Duitse dan Nederlandse toeristen in Zeeland Een slecht jaar motiveert me alleen maar zeeland 20 De recreatiesector spint garen bij de fraaie nazomer. Wie voor de herfstvakantie nog een vakantiewoning wil boeken, moet heel goed zoeken. Na een tegenvallend naseizoen in 2015 en zeer matig voorseizoen dit jaar wordt de herfstvakantie een topper voor de recreatiesec tor in Zeeland. „Onze parken zijn nagenoeg volgeboekt. Het fraaie nazomerweer heeft daar zeker een rol in gespeeld." Woordvoer der Mare Volleman van Roompot Vakaties zegt dat in Zeeland nog maar enkele van de 2.600 vakan tieverblijven van Roompot vrij zijn. Volgende week hebben de re gio's Midden en Noord herfstva kantie en in de laatste week van oktober is Zuid aan de beurt. In de voor Zeeland belangrijke Duit se deelstaat Noordrijn-Westfalen was het afgelopen week al herfst vakantie en ook komende week zijn de scholen daar gesloten. Bel gische scholieren hebben vanaf 31 oktober een weekje vrijaf. Vorig jaar beleefde Zeeland een tegenvallend naseizoen mede doordat september koud en nat was geweest. Dit jaar was septem ber bepaald zomers. Dat heeft vooral effect op de binnenlandse boekingen. Volleman: „Nederlan ders boeken wat later, terwijl Duitsers en Belgen eerder een va kantiehuis reserveren." Patrick Polie, directeur van VVV Zeeland, spreekt van een 'echt heel goede herfstvakantie' voor de Zeeuwse recreatiesector. De bezetting van de grote vakan tieparken ligt boven de 90 pro- Onze vakantie parken zijn nagenoeg volgeboekt cent, die van hotels rond de 80 procent en ook campings hebben met een bezettingsgraad van 60 procent veel klandizie voor de tijd van het jaar. Daardoor is de bezettingsgraad voor de sector als totaal veel ho ger dan vorig jaar in de herfstva kantie. Het aantal boekingen via Air- bnb ziet Polie ook in Zeeland groeien, al blijft het aandeel in ab solute aantallen gering. Book- ing.com is volgens hem het be langrijkste platform voor boekin gen voor alles wat te huur is in de verblijfsrecreatie. Duitsers vormen deze weken de grootste groep vakantiegan gers. „Er zijn meer Duitse dan Ne derlandse toeristen in Zeeland tij dens deze herfstvakantie. Zestig procent van de gasten komt uit Duitsland", aldus WV-directeur Polie. De herfstvakantie wordt steeds populairder. De boekingsite Va- kantiepark.nl meldt dat bunga lowparken in heel Nederland niet te klagen hebben over belang stelling. NBTC Holland Marke ting verwacht dat komende twee weken bijna 1,5 miljoen Nederlan ders op herfstvakantie gaan. Dat is een stijging van drie a vier pro cent vergeleken met vorig jaar. Dit jaar brengen ruim 750.000 Nederlanders de herfstvakantie door in eigen land, voorspelt de brancheorganisatie. Polie kan geen exacte aantallen voor Zeeland geven. Ook de cij fers van het NBTC zijn een schat ting. Karin Wouters- Kleinepier is een gelukkig mens. Een beenmergtransplantatie moest het leven redden van Lydia Vale (16) uit Lewedorp. Hoe het voor haar was om wekenlang in quarantaine te zitten, is te zien in de documentaire 'De Wand'. m zaterdag 15 oktober 2016 pzc.nl email: walcheren@pzc.nl —Windsurfer Davy Scheffers Meer dan bieb op wielen De bibliobus wordt vandaag 10 jaar. ZEELAND 6 J O 0) Herfstvakantie top voor recreatiesector Theo Giele Kamperland Mare Volleman, Roompot Vakanties ZEELAND 16 sterfdatum FOTO CERUTTI FILM

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 37