31 Busreizen naar de mooiste kerstmarkten met vertrekgarantie iemand ondersteboven en krijgt nog applaus ook. Dat is niet mijn idee bij voetbal." Van der Vaart kijkt er ern stig bij. Maar in de eetzaal van de club, waar elke buitenstaander wel kom lijkt, is er genoeg plaats voor hu mor. Ontspannen als Van der Vaart er bij zit in zijn joggingpak en het petje achterstevoren op zijn hoofd. Met zelfspot ook. Bijvoorbeeld als hij verwijst naar de kleine Deense sta dions en tegelijkertijd naar het akke fietje met Maxim Hartman die hem tijdens een live-uitzending van de NOS aansprak op zijn eetgedrag. „Bij Ajax speelde ik graag bij RKC. Dan hoor je lekker die mensen praten en je ruikt de lucht van... ik wilde bijna zeggen, de lucht van frikadellen." Of als het gaat over trainingskam pen voor een wedstrijd. Zoals hij die in Engeland, Spanje en vooral Duits land zoveel had. Hier in Denemar ken is alles met de bus aan te rijden. Slapen voor de wedstrijd gebeurt dus altijd thuis. Weer met een knip oog. „Bij HSV had ik al die besprekin gen niet nodig hoor als we tegen Bayern München speelden. Dan wist je toch wel dat je zoek getikt zou worden. Daar had ik geen trainings kamp voor nodig." HSV en Hamburg, de stad en club, waar hij, alles afwegend, de mooiste tijd in het buitenland had. Van der Vaart staat er in het 'elftal van de eeuw', was er jarenlang aanvoerder. „Bij Real en Tottenham heb ik het ook goed gehad. Qua leven en ook qua voetbal. Maar in Hamburg heb ik altijd de meeste liefde gevoeld. Als ik daar weer eens ben, voelt het als thuis. Net als bij Ajax." Een voetballeven in de beste com petities van Europa is nu ingeruild voor een competitie in de marge. „Misschien voetbal ik nog wel vier jaar. Ik leef nu en kijk niet al te veel vooruit. Ik ben als klein ventje op voetbal gegaan omdat ik het leuk vond om te doen. En dat gevoel wint nog steeds van alles. Ik heb het er weieens met Arthur Numan over ge had. Hij woont in Beverwijk, net als mijn ouders. Hij zegt: opeens komt er een dag dat je besluit dat het mooi geweest is. Zo ging dat bij hem en hij heeft toen geen seconde spijt ge had. Dat geloof ik ook wel. Dat mo ment komt wel. Ooit." zaterdag 15 oktober 2016 Rafael van der Vaart over Oranje: „Er is echt wel een talentvol le groep, maar wij speelden op die leef tijd al voor Europese topclubs." FOTO ANP 3 dagen busreis Kerstmarkten Heidelberg en Rüdesheim Heerlijke busreis naar de kerstmarkt in Rüdes heim, Speyer en Heidelberg. De leukste plekjes van Duitsland! Lekker kerstshoppen en genieten. Vertrek 9 december 149,- Reiscoe: BE39794 3 dagen busreis Kerstmarkten in 3 landen Zin in een weekendje kerstshoppen? Boek dan onze busreis naar Luxemburg, Frankrijk en Duitsland. Vertrek 16 december 149,- Reiscode: BE39778 3 dagen busreis All inclusive kerstmarkten Teutoburgerwald en Kassei Heerlijk kerstweekend weg naar het Teutobur gerwald. Proef de sfeer op de Kassei kerstmarkt en ontdek de stadjes Paderborn en Hameln. Vertrek 9 december 139,- Reiscode: BE39728 advertentiecode: WEGENER41 3 dagen busreis Kerstmarkten in de Eifel Ontdek de mooie Eifel met haar prachtige na tuur en romantische stadjes. Inclusief bezoek aan de kerstmarkt Monschau en de Ahrweiler kerstmarkt. Vertrek 9 december 169,- Reiscode: BE42269 3 dagen busreis Kerstmarkten Bremen, Münster, Osnabrück Tijdens dit weekendje weg nemen we u mee naar de Bremer Weihnachtsmarkt, maar ook naar de kerstmarkt in Münster en Osnabrück. Vertrek 16 december 149,- Reiscode: BE41444 3 dagen busreis Kerstmarkten in Keulen, Duis burg en Valkenburg Lekker een weekendje kerstmarkt Keulen plus uitstapjes naar Duisburg en de kerstmarkt in Valkenburg. Vertrek 9 december 149,- Reiscode: BE39737 Vraag nu gratis de kerstbrochure aan! Kijk op peterlanghout.nl oF bel 0172-468800

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 31