Feyenoord kijkt uit naar pittige serie PSV schreeuwt om goals, goals, goals Bosz klopt het maar even af, zo'n fitte selectie 29 blijven staan als Vermeer hersteld is Jan-Arie van der Heijden gaf het gisteren aan. De interlandbreak van ruim een week was uiteraard goed om even tot rust te kunnen komen, volgens de centrale verde diger van Feyenoord. „Maar we za ten wel lekker in dat ritme", zegt Van der Heijden. En dus kijken de Rotterdam mers reikhalzend uit naar de pitti ge serie van zeven wedstrijden in 22 dagen. Alleen de keepers Ken neth Vermeer en Warner Hahn zijn nog niet fit. „Maar Eljero Elia en Sven van Beek zitten alweer dicht tegen minuten in het eerste elftal aan", zegt trainer Giovanni van Bronckhorst over de twee langdurig geblesseerde spelers. Het begin van een luxepro bleem. Elia zou zich weieens op de kraker tegen Ajax kunnen rich ten, ook al omdat Van Bronck horst gisteren nog maar eens aan stipte dat de linkerspits bij uitstek een speler is die weinig ritme no dig heeft om in topvorm te zijn. Steven Berghuis, die met een knieblessure moest afzeggen voor Oranje en Rick Karsdorp, die een schouderblessure opliep tegen Frankrijk, zijn er eveneens bij de start van een nieuwe zware reeks. Wie goed naar Van Bronckhorst luisterde, concludeerde dat Berg huis nog zoekende is naar de juis te frisheid. „Hij is ook niet ge wend om veel duels in korte tijd te spelen", zegt Van Bronckhorst. „Er staat een zware serie voor de deur, de eerste twee series zijn we goed doorgekomen. Maar dat wordt steeds moeilijker", denkt Van Bronckhorst. „Want iedereen wil van de koploper winnen." Te beginnen, zondag, NEC in Nijme gen. Trainer Peter Bosz klopte maar eens met zijn knokkels op de ta fel voor hem. Ook deze inter landperiode kwam Ajax weer ongeschonden door. De spelers vlogen uit naar alle hoeken van de wereld, maar iedereen keer de weer fit terug. Tim Krul is de enige in de selectie die niet speelklaar is. En dat moet dus even afgeklopt worden. Ook Kasper Dolberg, die met rug klachten het trainingskamp van Jong Denemarken verliet, kan morgen tegen ADO Den Haag gewoon meespelen. Luxe dus ja, maar tegelijkertijd ook het bekende luxeprobleem. Al kan zo'n brede fitte selectie de komende drie weken met ze ven wedstrijden helemaal geen kwaad. „We zullen iedereen heel hard nodig hebben dit sei zoen. Ik bekijk per wedstrijd wat het beste is", aldus Bosz. De vorige vergelijkbare serie met wedstrijden verliep voor spoedig voor Ajax. Na het deba cle in Rostov won Ajax alles. Toen bewees het team om te kunnen gaan met het ritme van elke drie dagen een wedstrijd. Een herhaling wordt lastig aan gezien nu ook twee keer ge speeld wordt tegen Celta de Vi go, op papier de sterkste tegen stander in de Europa League. Drie van de komende vier compe titieduels in eigen stadion. Een dubbel met Bayern München in de Champions League. Twee keer tegen Sparta, met behalve het com- petitietreffen ook een onderling bekerduel. Zo ziet het programma van PSV voor de komende ander halve maand eruit. Het wordt een periode waarin de nummer drie van de eredivisie een eerste aan zet moet geven tot een inhaalrace. Bij PSV loopt het op veel terrei nen beter dan vorig seizoen, maar op één cruciaal onderdeel niet, de ploeg is voor het doel veel minder effectief dan in de laatste twee kampioensjaren. PSV schreeuwt om goals, goals, goals. „Scherp zijn voor dat doel, dat heeft ook met opofferingen buiten het veld te maken", zegt trainer Phillip Co- cu. Daar praat hij met spelers over. Als je twee keer kampioen bent ge worden, moet de bewustwording er zijn dat alles vanaf dat moment alleen maar moeilijker wordt. Elke doelkans benaderen alsof het je laatste is, dat mag er wat meer van afstralen bij sommige PSV'ers. De dubbel in de Champions Lea gue met Bayern München wordt ook in mentaal opzicht interes sant. Een veegpartij tegen zo'n grootmacht kan aan het vertrou wen knagen, een onverwacht goed resultaat kan juist zorgen voor een boost. PSV hoopt mid denvelder Andrés Guardado er ko mende woensdag in München weer bij te hebben. De lichte ham stringblessure van de Mexicaan is bijna voorbij. het gespreksonderwerp af. „Daar denk ik pas aan als Ken neth fit is." Toch is het een onderwerp dat mensen rond Feyenoord wel be zig houdt. Vermeer, de pure pro fessional en bovendien één van de beste spelers van Feyenoord de afgelopen seizoenen tegen over de zo sterk presterende Jo nes, die slechts een verbintenis van een jaar heeft. „Voor Vermeer kwam zijn blessure op een vreselijk slecht moment", zegt Wapenaar. „Want hij was nadrukkelijk in beeld gekomen om Jasper Cilles- sen te vervangen bij Oranje. Ik ben een groot fan van Vermeer, maar de vraag is straks wel: waarom zou je een keeper ver vangen van een elftal dat nauwe lijks wedstrijden verliest?" Hiele: „Als Vermeer straks weer in orde is, is hij dan ook speel klaar? En als dat zo is, vervang je dan de keeper die het al tijden zo goed doet? Wat meespeelt is om welke prijzen Feyenoord te gen die tijd nog speelt." Schrijvers zou kiezen voor Jo nes, mits hij zijn huidige niveau doortrekt. „Jones lekker laten staan. De situatie handhaven tot het einde van het seizoen en dan zoeken naar een oplossing voor de lange termijn. Jones maakt zoveel indruk. Je moet nooit te veel met vroeger verge lijken, maar ik kwam er ook ver uit en als ik in problemen kwam, ging de knie er even in. Jones is ook rücksichtslos. Als hij de bal een keer niet heeft, dan heeft de spits 'm ook niet." Opportunisme Wapenaar en Hiele wijzen nog op het opportunisme in het voetballen. Als Jones straks toch fouten maakt, roept het publiek gewoon weer om Vermeer. „Zo gaat dat, hè?", zucht Hiele. „Maar Jones is op dit moment gewoon een belangrijke factor." Wapenaar vult hem aan. „Hij maakt dit seizoen heus nog wel een ketser. En omdat hij nu zo veel positieve publiciteit krijgt, valt dan straks half Nederland over hem heen. Met 'zie je nou wel'. Kun je op wachten." Derby County en Bradford City bleef het jaar in, jaar uit bij slechts een handjevol officiciële wedstrijden. „Maar neem nou Li verpool, daar hebben ze gewoon drie topkeepers onder contract staan", zegt Wapenaar (46). „Dan kan het toch zijn dat je minder aan bod komt? Dat zegt echt niets over zijn kwaliteiten. Wat ik mooi aan hem vind, is dat hij geen rare fratsen uithaalt. Ik heb in het buitenland gekeept en als ze dan eens naar een Ne derlandse keeper informeerden, vroegen ze echt naar keepers kwaliteiten. Als er hier een ta lent doorkomt, wil iedereen we ten of hij lekker kan meevoetbal- len. Nou, Jones doet niet gek. En hé, een lange, hoge bal op een spits is ook een opbouw hoor, zeggen ze daar." Discussie Jones staat morgen weer tegen over NEC dat hem vorig jaar op pikte. De Australiër weet ook dat er al een discussie gaande is. Wat doet trainer Giovanni van Bronckhorst als Kenneth Ver meer na de winterstop weer top- fit is? „Wie er straks moet spe len, Kenneth of ik, daar houd ik me niet mee bezig", kapt Jo nes zaterdag 15 oktober 2016 gekke dingen Mikos Gouka Rotterdam Daniël Dwarswaard Amsterdam Feyenoord-keeper Brad Jones: „Wie er straks moet spelen, Kenneth of ik, daar denk ik pas aan als Kenneth fit iS." FOTO VI IMAGES Maarten Wijffels Eindhoven I Brad Jones hield vorig sei zoen in zeventien eredivisie wedstrijden bij NEC vier keer de nul. Dit seizoen, bij Feye noord, is de Australiër dat al zes keer gelukt in acht duels.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 29