■iW - TMwt 28 SJOERD MOSSOU Doelman van Feyenoord zou ook moeten Als vervanger van Kenneth Vermeer maakt Brad Jones grote indruk bij Feyenoord. De Australiër geniet in de Kuip, maar wat doet Giovanni van Bronckhorst als beide keepers straks beschikbaar zijn? Column Diego Maradona komt over een paar weken naar Heerlen, Zuid-Limburg. Ik verzin dit niet, het is echt zo, al thans, dat heeft de grote roerganger achter het plan me zojuist telefonisch bevestigd. De contracten zijn zo goed als rond, zo meldt de flamboyante Limburgse zakenman Christian Petermann, tevens gemeenteraads lid in Heerlen. (Google hem maar eens, dan krijgt u een beetje een idee.) De bedoeling is dat Diego rond li november een uurtje op bezoek gaat bij de Rooms-katholieke voetbal vereniging Heksenberg, een derdeklasser uit Heerlen, spelend op sportpark Meezenbroek, vlakbij café-zaal De Varenbeuk. Daar moet Maradona een penalty gaan ne men op Jean-Marie Pfaff. U zult begrijpen: die penalty wordt mede mogelijk gemaakt door een plaatselijke keukenboer, louche aannemer of een sympathieke dakdekker. Diego zwaait een keer naar de mensen - en weg is-ie weer. Dat wordt, kortom, lachen geblazen. Spil in het iets grotere geheel is Pfaff zelf, dus dan weet u het wel. De grootste schnabbe laar van de Lage Landen, professioneel hand- jesschudder, Vlaams terrorclown voor al uw feesten en partijen. Jean-Marie heeft Marado na hoogstpersoonlijk uitgenodigd voor een 're- match' van België-Argentinië, de halve finale van het WK 1986 in Mexico. Die wordt gespeeld in het Antwerpse Sport paleis - en de bedoeling is dat de rest van de tijd wordt gevuld met gala's, meet greets en andere zwaar gesponsorde flauwekul. Marado na Pfaff gaan als een rondreizend circusduo hun zakken vullen in de Benelux, vier dagen lang. Oh ja, de zakelijke kant van de trip is in han den van 'een Belgisch tussenpersoon met nau we banden in Dubai', aldus Petermann. Klinkt hartstikke betrouwbaar. Het gekke is: ik kan niet wachten. Het liefst rijd ik morgen alvast naar het zuiden, om er zeker van te zijn dat ik geen minuut van deze poppenkast hoef te missen. Het blijft toch Maradona, hè. Al schiet-ie morgen met een buks op tachtig journalisten; Diego kan een potje breken. In het voetbalblad Santos maakte Jaap Vis ser vorig jaar een prachtig verhaal over de link jes tussen Maradona en Nederland. Die zijn er namelijk. Hij speelde in 1980 tegen Oranje in Bern, trainde ooit een week met Barcelona op Papen dal, speelde met Napoli een oefenpotje tegen FC Twente (0-0) en hij kwam als knuffelmas cotte van Boca Juniors naar het Amster dam-toernooi, in 2005. Dat was het wel zo'n beetje. Volgende maand in Heerlen moet de kroon op het geheel worden, als een soort ultiem ere- bezoek. Maradona nam al hoogstpersoonlijk een filmpje op in een oranje voetbalshirtje, en appte dat naar Jean-Marie, ten teken dat het plan serieus is. Aan een ontmoeting met Maxima wordt ge werkt, schijnt. Interviews met Diego gaan en kele duizenden euro's kosten, maar ik ben ge lijk op mijn spaarrekening gaan kijken, want als ik voor iemand mijn journalistieke onaf hankelijkheid volledig overboord gooi, totaal schaamteloos, dan is het wel voor Diego. Heerlen. Nu al een sprookje. Robben weer fit voor PSV Messi klaar voor weerzien met Pep e vraag was hoe groot het aandeel van Brad Jones in de huidige succesreeks van Feye noord eigenlijk is. Piet Schrij vers, 46-voudig international en voormalig doelman van Ajax en FC Twente, schiet, voor hij een antwoord geeft, eerst hardop in de lach. „Kijk even hoeveel te gentreffers Feyenoord in de com petitie heeft", zegt Schrijvers (69). „Juist, twee. Twee! Dat zegt genoeg. Jones is rustig en heerst in het hele zestienmetergebied." De 34-jarige keeper uit het Au stralische Perth blijkt inderdaad al wekenlang een schot in de roos in de Kuip. Toen Kenneth Vermeer in de voorbereiding een afgescheurde achillespees opliep, stond de telefoon van technisch directeur Martin van Geel roodgloeiend. Uit de was lijst met aangeboden keepers, viel de keuze op de 4-voudig in ternational. Oproepkracht Joop Hiele (57), voormalig doel man van Feyenoord en Oranje, noemde destijds de naam van Jo nes al als geschikte oproep kracht voor Vermeer. „Vorig sei zoen zag je bij NEC al wat hij in huis had. En bij Feyenoord laat hij dat ook gewoon zien. Hij is rustig, straalt dat ook uit. Zijn verdedigers voelen dat." Harald Wapenaar, voormalig doelman van onder meer Vites se, FC Utrecht, Sparta, Udinese en Portsmouth en dit seizoen keeperstrainer bij Willem II, is eveneens onder de indruk van Jones. „Hij heeft een eigen stijl, durft ver zijn doel uit te komen bij voorzetten en bokst ballen met zijn vuisten weg. Je ziet die ver dedigers van Feyenoord denken als de bal hoog richting het doel van Feyenoord wordt geslingerd: 'prima, die is voor Brad'." De doelman zelf ligt bijzonder goed. Hij is volgens zijn ploegge noten professioneel, goedlachs en op een prettige manier be scheiden. Hij weigert stoer op zijn eigen borst te roffelen. „Het gaat goed met Feyenoord en met mezelf', is Jones nuchter. „De mensen praten positief, ik voel ook geen grote druk." Dat hij een belangrijke factor is bij Feyenoord, daar is ieder een het over eens. Opvallend, want na zijn jaren bij Middles brough keepte hij alleen bij NEC nog meer dan vijftien wed strijden in één seizoen. Bij Shelbourne, Stockport County, Rother- ham United, Blackpool, Sheffield Wednesday, Liverpool, zaterdag 15 oktober 2016 @sjoerdmossou Dieao Maradona op sportpark Meezenbroek in VOETBAL In de aanloop naar de thuis wedstrijd tegen PSV, komende woensdag in de Champions Lea gue, is Arjen Rob ben weer hele maal fit. „Hij is klaar voor onze uitwedstrijd za terdag tegen Eintracht Frank furt", aldus trai ner Carlo Ance- lotti. De Oranje aanvaller miste door een blessu re de WK-kwalifi- catieduels met Wit-Rusland en Frankrijk. VOETBAL FC Barcelona kan weer een be roep doen op zijn sterspeler Lionel Messi. Trainer Luis Enri que wilde nog niet zeggen of Messi vandaag alweer in de ba sis begint tegen Deportivo La Coruna. Woens dag wacht in de Champions Lea gue de kraker te gen Manchester City, de nieuwe club van trainer Pep Guardiola (ex-Barcelona). ■E o ti Jones doet geen Mikos Gouka Rotterdam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 28