24 >HOW CULTUUF KIJKT TV Bauer verslaat Bieber Angela Tóch nog even over het Gouden Televi- zier-Ring Gala. Want nu ik uitgejubeld ben over de overwinning van Floortje en de tranen van ontroering om haar hartvero- verende vader heb weggepinkt, moet me iets van het hart. Kunnen we alsjeblieft iets doen aan het abo minabele niveau van de toespraken van de BN'ers die de prijzen komen uitreiken? Dat Pip Pellens stond te hakkelen achter het spreekge stoelte omdat ze ondersteboven was van de Ta lent Award is alleen maar charmant. Dat hoort zo. Ze zijn er daags na de uitreiking van de Gouden Televi- zier-Ring aan Floor tje nog beduusd van. In de Heineken Music Hall ston den ineens ook Chris (87) en Ma rianne (77) Dessing vol in de spot lights. „En vandaag was het een gekkenhuis", zegt moeder. „Om acht uur 's morgens belde de ra dio en het ging maar door. Tele foontjes, appjes, mails. Het was zo intens en enig." De beelden zullen bij velen nog lang op het netvlies staan: Floortje Dessing die bij de be kendmaking van de prijs het ge zicht in haar handen legt van ge luk, terwijl vader Chris langzaam opstaat en enthousiast applaudis seert. De ontroerende beelden volgden op zijn videoboodschap eerder op de avond. „Mocht je vanavond niet winnen, dan blijf je toch onze dierbare reizende dochter." Haar basis en baken, noemt Floortje het thuisfront. „Mijn fa milie en vrienden zorgen ervoor dat ik niet wegdrijf." Vader Chris: „Maar dit heeft ze, na al die jaren, toch helemaal zelf bereikt, hoor." In Heemstede, waar het echt paar Dessing woont, is op de day after alles even anders. „Dat be gon gisteravond al toen we thuis kwamen. Hing er aan de deur knop een tas met een fles cham pagne. Overal lagen kaarten van de buren op ons pleintje." Tentje mee En dan te bedenken dat zij don derdagavond bijna niet bij het ga la waren geweest. „Ik had een reü nie van kampeervrienden", ver telt vader Chris. „Dat was een halfjaar geleden al gepland", ver volgt Marianne. „Dat zeg je niet zomaar af. Maar er waren veel zie ken, zodat het niet doorging. Dat kwam eigenlijk niet slecht uit." Kamperen doet Chris nog al tijd. Enkele weken geleden nog trok hij met Floortje naar Lange- velderslag in Noordwijk. Tentje mee. De natuur in. Koken op één primus. Kampvuurtje maken. Le zen. Vroeger wachtten ze op de Veluwe op de wilde zwijnen. Nu Quote van de dag Raymann vervangt De Wild bij BNR Maar dat cabaretier Remko Vrijdag als nep-Mark Rutte tien minuten de tijd kreeg om door te emmeren zonder ook maar één keer grappig te zijn, is werkelijk onbegrijpelijk. Die hele show wordt dagenlang van voor tot achter gerepeteerd. Is er dan helemaal niemand ge weest van de organisatie die dacht: dit kan niet? Dit kunnen we de mensen in de zaal, de kijkers én de man zelf niet aandoen? Laten we de act, nu het nog kan, inkorten tot een halve minuut, envelop openen en afvoeren die gozer? Natuurlijk is het geen leuke boodschap om te brengen, maar daar ben je regisseur/uitvoerend producent/opnameleider voor. En als je de ge voelens van de cabaretier wil sparen, verzin je maar de obligate smoes dat de show vreselijk uitloopt en er geen andere keuze is. Maar het was niet alleen die nep-Rutte. Ook de speeches van Famke Janssen en Enzo Knol waren niet om aan te zien en horen. En hoe aandoenlijk de met de autocue worstelende Harmen Siezen ook was, het doet uiteindelijk wél afbreuk aan de uitstraling van zo'n Gala. Maar een beetje minder 'polderniveau' kan geen kwaad. Het detoneert zo met Bekend Ne derland dat de moeite neemt zich een Ad- dy-jurk en Leco-poedertje aan te meten en de Hollywoodachtige catwalk die was aangelegd voor de winnaars. Mijn voorstel: investeer volgend jaar in een stel écht goede tekstschrijvers die alle 'en de winnaar is'-speeches schrijven. Eisen: kort, geestig, to-the-point. En laat er daarna Chantal Janzen nog eens overheen gaan. Want die snapt als geen ander hoe het wél moet. „Ge noeg gelachen", snoerde ze de doorwauwelen- de 'Rutte' resoluut de mond toen ze de kans kreeg. En er geschiedde een wonder: voor het eerst in tien minuten werd er gelachen. 'Ik werd niet meer bij alle zaken betrokken, dat was een enorme omschakeling' zaterdag 15 oktober 2016 TOP 100 Frans Bauer heeft Justin Bie ber verslagen in de Album Top 100. Bauer kwam gisteren met Geluk, hoop en liefde binnen op nummer 1 in de hitlijst, Bie- bers Purpose bleef steken op nummer 2. Het is het vijftiende album van Bauer dat een nummer 1-positie bereikt. Ring II Pff, bijna had pa Dessing gala van de Rine gemist Dennis Jansen Reageren: angela@persgroep.nl RADIO Jörgen Ray mann neemt op BNR het pro gramma Ask Me Anything over van Ruud de Wild, die eind de ze maand ver trekt bij het ra diostation. Hij gaat na acht we ken van BNR naar Radio 2. Het hoeft heus niet zo strak als de Oscars. —Joop van den Ende moest nogal wennen toen Albert Verlinde het stokje overnam bij zijn musicalbedrijf.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 24