Simpelweg gelukkig op de Kabbelaarsbank Jessica Nijpjes op podium li Rugbyduel onder loep ZEELAND 21 Ik ben nog altijd de beste Nederlander op de tour paOUflK BROUWERSDAM „Van alle surfspots die ik in Nederland ken, is deze bij de Brouwers- dam de beste", zegt Davy Scheffers. „Je kunt hier onder heel goede omstandigheden windsurfen." Vandaar dat de 24-jarige Zierikzeeënaar ook zo blij is met DAM X, de EK-wedstrijd die er deze week voor de tweede keer gehouden wordt. „Het is mooi dat de mensen bij Zeil en Surfcentrum Brouwersdam zich er weer zo hard voor gemaakt hebben dat er hier eentje gehouden kon worden. Nu kan ik aan de mensen die mij volgen laten zien waar voor ik al die tijd train, en in Zeeland kan men dan ook eens ervaren wat onze sport precies inhoudt." Scheffers komt al sinds jaar en dag op de Kabbelaarsbank. „Ik kwam hier al toen ik nog jong was. Krabbetjes vangen, een paar uurtjes windsurfen op het Grevelingen meer, barbecueën.Joh, daar werd ik altijd heel gelukkig van. En nog steeds vind ik het heel prettig hier." Daarom vindt de Schouwenaar het betreu renswaardig dat de surfspot bedreigd wordt. Er zijn namelijk vergevorderde plan nen voor het vakantieresort Brouwersei land, dat in het meer komt te liggen. Daar door wordt de surfers letterlijk de wind uit de zeilen genomen en ze krijgen bovendien een kleinere plek om hun sport op te beoe fenen. „Er is al veel geprotesteerd", weet Scheffers. „Het lijkt er niet echt op dat de surfers ge hoord worden. Het is heel jammer voor de ze surfplek als de plannen doorgaan." Dressuuramazone Jessica Nijpjes uit Middelburg zorgde gisteren voor de enige Zeeuwse podium plaats in Nieuw- en St. Joosland. Op de tweede dag van It's All Dressage werd ze met haar paard Edeem derde in de klasse ZZ-Zwaar. Ze scoorde een percen tage van 66,49 procent. Ze hoefde daarmee alleen Robin van Lierop en Patrick van der Meer voor zich te dulden. Zij tota liseerden beiden meer dan 70 pro cent. Van Lierop won uiteindelijk in het zadel van Finja met een sco re van 71,31 procent; Van der Meer werd met Majestic Chinook twee de met 70,80 procent. Ook de Zeeuwse rijders Natha lie Poppe (vijfde, 64,29 procent) en Vincent Bol (zesde, 63,77 pro cent) eindigden in de ZZ-Zwaar in de kopgroep. Eerder op de dag werd Stepha nie de Frel uit Koewacht vierde in de Grand Prix met haar paard Za- nyo. De Zeeuws-Vlaamse combi natie scoorde 63,80 procent. De overwinning in deze categorie was voor Patrick van der Meer. De olympia-ganger van 2012 noteerde met zijn paard Zippo een score van 69,86 procent. Hij bleef daar mee Seth Boschman met Bon Pas- sa (68,40 procent) en Ashley van Megen met San Diego (66,58 pro cent) voor. In de ochtenduren was Zoe de Booij uit Axel de beste Zeeuwse deelnemer in de Prix Sint George. Met haar paard Wodan kwam ze tot een score van 66,18 procent, waarmee ze zesde werd. In deze boordenvolle categorie (dertig combinaties) werd Chantal Nijp jes zevende met Checavara N (65,82 procent) en haar zus Jessica Nijpjes negende met Balorig Z (65,08 procent). De overwinning in deze catego rie ging naar Geert-Jan Raateland met Crespo (68,82 procent), ter wijl hij met een ander paard, Don Bravoure RDH, ook tweede werd (68,68 procent). MIDDELBURG Het ereklasseduel tussen de rugbyers van Oemoeme- noe en Diok van afgelopen zater dag krijgt een staartje. Na afloop was er onduidelijk heid over de uitslag, die door scheidsrechter Liam Wright een dag na de wedstrijd werd aange past van 30-31 naar 25-36. De Mid delburgse club heeft een claim in gediend bij de rugbybond, omdat de Leidse tegenstander een niet- gekwalificeerde linesman liet aan treden bij de wedstrijd. Daarnaast zou Diok in Middelburgse ogen meer dan het maximumaantal wisselspelers op het wedstrijdfor mulier vermeld hebben en ook binnen de lijnen hebben gebracht. zaterdag 15 oktober 2016 Davy Scheffers Zierikzeeënaar Davy Scheffers op het Grevelingenmeer, tijdens de EK-wedstrijd die er deze week gehouden wordt, fotos katjavan noort Rudy Boogert Nieuw- en Sint-Joosland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 205