O CD 20 ZEELAND FREESTYLE WINDSURFEN DAVY SCHEFFERS j Mobach mist slag, valt en wordt 99e Kerkhove erkent meerdere in Rus TOP doet niet ondervoor Progression leidt na zege in topper k De freestyle windsurfer uit Zierikzee, deze week actief bij DAM X aan de Brouwersdam, heeft sportief gezien een slecht jaar achter de rug. Maar hij weet dat hij als 'oudje' op de tour nog wel even mee kan. FC Oss Jarno Mobach is gisteren als 99e over de meet gekomen in de wegrit van het WK wielrennen voor junioren in Qatar. De 18-ja- rige renner uit Philippine had in extreem warme weersomstandigheden de slag ge mist en kwam tot overmaat van ramp ten val in de slotkilometer. Zo'n 65 kilometer voor het einde scheidden twintig renners zich af van het peloton. Daar zat Mobach niet bij. Bij het ingaan van de laatste ronde ging hij in de tegenaanval, maar de kloof was te groot. In de laatste 500 meter kwam hij ook nog 's ten val, waardoor hij pas als 99e finishte. Eerder deze week legde Mo bach wel beslag op een mooie tiende eind klassering in de individuele tijdrit. Tennisster Lesley Kerkhove uit Zierikzee is gisteravond in de kwartfinale gestrand bij het 25.000 dollartoernooi in het Franse Equeurdreville. De als vierde geplaatste Schouwse verloor in twee sets van landgenote Aranxta Rus. Het werd 7-5 en 6-3. Kerkhove won het toer nooi vorig jaar door een zege op de Georgi sche Sofia Sjapatava met dezelfde cijfers als waarmee ze vrijdag van Rus verloor. Lesley Kerkhove en Aranxta Rus - regelma tig dubbelpartner van elkaar - speelden voor de vierde keer tegen elkaar in het inter nationale circuit; Kerkhove heeft één keer gewonnen. De korfballers van TOP Arnemuiden heb ben donderdagavond in Antwerpen maar ternauwernood verloren van het nationale team van België. De eindstand na een wedstrijd van vijf keer tien minuten was 22-18. Na drie periodes stond het nog gelijk: 14-14. Voor TOP was het de eerste oefenwedstrijd in de zaal. De ploeg van trainer Arco Goedkoop begint in november aan het tweede seizoen in de hoofdklasse. België is in volle voorbereiding op het Europees kampioenschap, dat over ruim een week begint in Dordrecht. Notaris Stolker en Progression leiden sa men met negen punten na vier duels in de eerste klasse van de bedrijfsvolleybalcompe- titie in Hulst. Van Waterschoot volgt op één punt. Van de twee koplopers imponeerde Progression op de laatste speeldag met een 3-0-zege op Van Waterschoot. Notaris Stol ker kwam uit het duel met Mulan niet hele maal ongeschonden tevoorschijn: 2-1. In de tweede klasse verdreef Henny 8c Co DiDi van de eerste plaats. Helmond Telstar Maak je een foutje, dan lig je er snel uit en duikel je in het alge meen klassement." In het WK is Scheffers als acht tiende geëindigd, elf plaatsen la ger dan in 2025. „Er was dit jaar een nieuwe regel, waar ik erg aan moest wennen. Je krijgt in een heat de mogelijkheid om zeven trucs te doen, waarvan de beste vier meetellen voor je score. Sinds 20t6 moet je na een truc eerst de andere kant op varen en pas daar na mag je weer een move maken. Voorheen kon je het zelf uitzoe ken hoe je het allemaal deed. Ik ging daar dit jaar één keer de mist mee in. Ik surfte een bepaalde kant op, deed een truc die niet luk te en dacht dat ik er in dezelfde richting gelijk erna nog wel één mocht doen. Die ging fantastisch, maar telde uiteindelijk niet mee. Tja, toen was ik vroeg uitgescha keld." Freestyle windsurfers hebben ook niet veel kansen om iets van hun seizoen te maken. Scheffers heeft in 2016 maar vier wedstrij den: drie in de WK-cyclus en één op de Europese tour - die van de ze week bij de Brouwersdam. „Wil je een goed gevoel aan een seizoen overhouden, dan mag er niet al te veel mis gaan." Ongebonden Hoewel Scheffers zich iets meer is gaan richten op een maatschappe lijke carrière, ziet hij zich nog wel als een surfprofessional. „Ik heb in ieder geval het niveau van een 'pro'. Ik ben nog altijd de beste Ne derlander op de tour. Maar er zit ten natuurlijk jongens bij die hele maal niet hoeven werken en vaak op mooie plaatsen kunnen trai nen. Dat zijn dan vaak de surfers van achttien, negentien jaar oud, die nog ongebonden zijn en wei nig verantwoordelijkheden heb ben. Zo ben ik ook geweest. Ik ben nu met mijn 24 jaar één van de ouderen in het circuit en ie mand die vooral in de zomer wat minder voor zichzelf kan trainen, maar ik doe nog wel steeds mee. En ik voel me ook nog steeds een winnaar. Niet dat ik veel win, want de Europese titel van 2012 is eigenlijk mijn enige grote resultaat. Maar ik ga wel altijd voor het allerhoog ste." YOGA Davy Scheffers wil 2016 - als freestyle windsurfer - snel vergeten. Sportief heeft dit seizoen hem niks gebracht. „Maar daar mee ben ik nog niet afgeschre ven", zegt de 24-jarige Zierikzee ënaar, deze week één van de Zeeuwse deelnemers aan de EK-wedstrijd bij de Brouwers dam. „Zo'n slecht jaar motiveert me alleen maar om het in 2017 weer héél goed te doen. Ik draai al zes a zeven seizoenen mee tussen de wereldtop en dan kan er wel eens een minder jaar tussen zit ten." Op maatschappelijk vlak was 2016 juist wél de moeite waard voor Scheffers. Hij ging op zich zelf wonen en besteedde veel tijd aan het begeleiden van jonge sur fers. „Ik ben veel drukker geweest dan anders", vertelt hij. „M'n ouders hebben me bijna niet ge zien. Dat komt vooral doordat ik bezig ben met m'n eigen surf- schooltje op te zetten. Ik geef les aan talenten en beginnelingen, tussen de tien en zestien jaar oud. Trucs leren, klaar stomen voor wed strijden. Met mijn jarenlan ge ervaring kan ik hen natuurlijk wel wat bij brengen." Hij stond deze zomer dagelijks urenlang op het water. Eens een keer niet voor zichzelf, maar voor die jonkies. „Misschien waren daardoor ook mijn resultaten wat minder dit jaar", zegt hij eerlijk. „Maar dat is niet alleen daarop te rug te voeren. Ik heb ook gewoon wat pech gehad tijdens de wed strijden. We verschillen op de we reld- tour niet zoveel van niveau. zaterdag 15 oktober 2016 GOOroo, VoiiuU» FIN^RO WIELRENNEN TENNKIS KORFBAL VOLLEYBAL I Istvan Bakx uit Vlissingen maak te gisteravond zijn tweede goal van het seizoen voor FC Oss. Zijn openings treffer was niet genoeg voor pun ten, want RKC Waalwijk won met 2-5. FC Oss leidde na een halfuur nog met 2-0. I Trainer Roy Hen- driksen uit Mid delburg won gis teravond met Helmond Sport voor de vierde keer dit seizoen. Op eigen veld werd Volendam met 2-0 versla gen. Helmond Sport staat daardoor stevig in de mid denmoot. i Van Thomas van den Houtens dien sten werd giste ren geen gebruik gemaakt bij Tel star door trainer Michel Vonk en assistent Dennis de Nooijer. Tel star pakte niette min drie punten door een 2-0-overwinning op NAC Breda. ■c o q. (O Scheffers voelt zich nog steeds een winnaar Roeland van Vliet Davy Scheffers heeft voor zijn sport veel aan yo ga. „Het geeft me kracht en stabiliteit", vertelt hij. Ook draagt het bij aan mijn ex plosiviteit en flexibiliteit en zorgt het ervoor dat ik pre cies weet hoe ik mijn adem haling moet reguleren." De Zierikzeeënaar zegt niet van „die westerse, zwe verige yoga" te zijn. „Ik heb meer met de oosterse filo sofie. Daar past het goed verzorgen van je lichaam ook heel erg in. Doordat ik aan yoga doe, ben ik al ja ren blessurevrij. Als ik eens een keer een klacht heb, weet ik gelijk hoe ik moet handelen. Wat ik maar wil zeggen: door yoga leer je je lichaam heel goed kennen." Brouwersdam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 204