Info snel bij ouder Leren en wandelen Aanleg van boulevard op duinen is lastig ZEEUWS-VLAANDEREN 11 Van melkfabriek rest nu alleen nog een berg stenen Na tien jaar plannen en uitstel ligt de melkfabriek in Kloosterzande eindelijk plat. Op het terrein worden zes woningen gebouwd. We hebben er heel lang op gehamerd dat de melkfabriek gesloopt werd Raad akkoord met landgoed bij Heikant TERNEUZEN Ouders van leerlin gen op het Zeldenrust-Steelantcol- lege in Terneuzen worden voortaan sneller op de hoogte ge bracht bij calamiteiten op school. De school plaatst op de website www.zsc.nl een kopje 'Spoed' voor spoedberichten. Aanleiding voor de aanpassing van de website vormt de gebeurte nis van 27 september op scholen gemeenschap De Rede in Terneu zen. Na een melding over een ge wapend persoon op school zette de politie toen het hele gebouw af. Leerlingen moesten urenlang in hun lokalen blijven. Verontrus te ouders belden massaal met de school om informatie. Ook De Re de evalueert overigens die gebeur tenis. NIEUWVLIET Natuurbescher- mingsregels maken de aanleg van een duinboulevard in Nieuwvliet lastig. Dat zei wethouder Peter Ploegaert eerder deze week tij dens een commissievergadering van de Sluise gemeenteraad. Ploegaert reageerde op een brief van de ondernemersverening en de dorpsraad in Nieuwvliet. Die zijn al een poos met de gemeente Sluis in gesprek over opwaarde ring van de duinen. Die liggen er ter plekke wat desolaat bij. De briefschrijvers concluderen dat het al lang erg stil is omtrent de plannen. Dat klopt, gaf Ploegaert aan. „Er was een mooi ontwerp, maar dat blijkt lastig realiseerbaar. Het complete stuk ligt in een Na- tura 2000-gebied. Daardoor gel den daar strenge regels." Dat is best een beetje frustre rend, erkende Ploegaert. „Want fi nancieel hoeft het niet per se een probleem te zijn." B en W blijven met de ondernemers en dorps raad op zoek naar mogelijkheden, gaf de wethouder aan. Van de melkfabriek aan de Hulsterseweg in Kloosterzande rest na anderhalve week slopen alleen nog een berg puin. Buurman George Bracke was bij de eerste symboli sche sloophandeling en heeft sindsdien geen moment moment gemist. Gewapend met een came- ra volgt hij de werken op de voet. „Die man die die machine be dient, die heeft echt gouden dui men", zegt Bracke vol bewonde ring. De slopers hebben nog een las tig klusje aan de brandstoftanks onder de fabriek. Een sterke geur verraadt hun aanwezigheid. De grond zal na de sloop nog gesa- neerd moeten worden. Het huis van buurman Bracke trilt op zijn grondvesten door de zware graafmachine. Hij kwam er niet geheel zonder kleerscheuren vanaf. Zijn garage die slechts deci meters van de oude melkfabriek stond, moest ook wijken. Bracke gaat hem opnieuw bouwen, iets verder van zijn huis. Erg vindt hij het niet. Hij heeft een stuk er bij kunnen kopen. „Ik ben er gelukkig mee. Ik woon hier al 41 jaar, en het was al die tijd geen melkfa briek meer, maar toch bleven we het de melkfabriek noemen hier." Bracke is lid van de dorpsraad van Kloosterzande. „We hebben er heel lang op gehamerd dat de melkfrabriek gesloopt werd. Iede re vergadering kwam ik er steeds weer op terug." Er was niets meer over van de charme van 1927, toen de boeren uit de omgeving in een corporatie de melkfabriek in Kloosterzande begonnen. Wat restte was een pand met lelijke gevelplaten, verla ten en verkrot. In 2009 woedde er een flinke brand, waarna bleek dat er een wietkwekerij in het pand gevestigd was. „Ik heb gevraagd of toen het ge bouw dichtgetimmerd kon wor den. Je zou toch niet willen dat er tijdens oud en nieuw iets naar bin nen gegooid werd en er opnieuw brand ontstond?" Op de plaats van de melkfabriek bouwt ontwikkelaar Goossen een twee-onder-één-kapwoning, een vrijstaande woning en drie senio renwoningen. Ook komt er op het terrein een pleintje. HEIKANT Het heeft wat voeten in de aarde gehad, maar het om streden landgoed met twee wo ningen aan de Ellestraat in Hei kant lijkt er te komen. Dat bleek donderdag tijdens een raadsver gadering van de gemeente Hulst. Net als tijdens een eerde re commissievergadering toon den raadsleden zich kritisch, omdat ze vrezen dat het land goed niet vrij toegankelijk zal zijn, net als in de Heerstraat bij Sint Jansteen. Desondanks gaat het licht op groen. De kinderen van groep 6 van de Koewachtse basisschool De Vlas wiek mochten gisteren de nieuw ste attracties in Koewacht als eer ste uitproberen. Wethouder Jack Begijn opende het Leerpad Ven- nenpad door een linnen doek van een informatiebord te halen. Het leerpad is een initiatief van de Werkgroep Thematisering Koe wacht en leert wandelaars meer over enkele van de bijzondere bo men in Koewacht. Langs de route staan twaalf bordjes waar op uitge legd wordt naar welke boom men kijkt en dat een knotwilg, een Tronk heet. In Koewacht althans. Manouk Kint (9) „en een half!" uit groep zes van De Vlaswiek weet in ieder geval nu hoe die mooie boom die ze alleen van de films kent eigenlijk heet: een treurwilg. Sagis Babylonica staat op het bordje aan Tragel. Groep zes gaat na de tocht door het buitengebied van Koewacht weer met enige tegenzin richting de klas en is na het bestuderen van een kleine bruine kikker, het klassikaal plassen in het maisveld en de rondgang langs de bordjes weer heel wat wijzer geworden over de natuur. zaterdag 15 oktober 2016 Kloosterzande smoelt beter na trekken rotte kies Guido van der Heijden Kloosterzande —George Bracke, buurman Alleen een berg puin herinnert aan de Kloosterse melkfabriek, foto ronald den dekker Buurman George Bracke maakte wel duizend foto's van de sloop. Guido van der Heijden Koewacht Wethouder Jack Begijn onthulde het eerste bordje met de kinde ren van groep 7 van basisschool De Vlaswiek, foto ronald den dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 201