Mededeling voor de reiziger &ma 17 °C Programmeren door de jeugd Oproepen tot gebed is verankerd in Grondwet In 2017 ruim drie uur in de trein naar Amsterdam Zeeuwse passagiers zijn bijna een half uur langer onderweg dan zes jaar geleden. Ook reistijd naar Antwerpen neemt aanzienlijk toe. Michelle Obama houdt Amerika spiegel voor Walcheren Sytvie Mets Puck helpt mee aan het wereld record Vlissingen - Amsterdam 2011: 2 uur en 41 minuten 2017: 3 uur en 3 minuten Opnieuw is de Zeeuwse treinrei ziger de dupe. Door de nieuwe dienstregeling, die zondag 11 de cember ingaat, neemt de reis- duur met Amsterdam met acht a negen minuten toe. In 2011 duurde het nog 2 uur en 41 minuten om van Vlissingen naar Amsterdam te sporen. Vanaf 11 december is dat 22 minuten lan ger (3 uur en 3 minuten), blijkt uit een analyse van reizigersplat form treinreiziger.nl. In omge keerde richting, van Amsterdam naar Vlissingen, loopt het ver schil zelfs op tot 26 minuten. „Ik schrok er zelf ook van", zegt Hildebrand van Kuyeren van het platform. Op meerdere plaat sen in het land is de reistijd in de loop der jaren langer geworden, bijvoorbeeld om de dienstrege ling betrouwbaarder te maken. Het gaat daarbij om hooguit enke le minuten. Een extra reistijd van 26 minuten is extreem. „Zeeland wordt onevenredig hard getrof fen." In 2011 reed er een snelle, recht streeks intercity tussen Vlissin gen en Amsterdam. In 2012 ging die op meer plaatsen stoppen, wat leidde tot extra reistijd. Een jaar later deden ook de intercity's alle Zeeuwse stations aan, waar door men negen minuten langer onderweg was. In 2014 werd de trein opnieuw drie minuten lang zamer. Eind dit jaar komen er nog eens acht of negen minuten bij. De intercity staat langer in Roosendaal stil en rijdt voortaan via Haarlem. Een alternatief is de 'intercity direct' tussen Rotterdam en Am sterdam, met toeslag. Die zorgt in 2017 voor een totale reistijd van 2 uur en 47 minuten (ruim een kwartier langer dan nu). „Je moet dan wel extra betalen en overstappen, maar je bent er nog Zeeland wordt onevenredig hard getroffen steeds niet zo snel als vroeger", zegt Van Kuyeren. De trein tussen Zeeland en Ant werpen gaat er ook aanzienlijk langer over doen. De overstap in Vandaag bij deze krant UB Roosendaal wordt een kwartier extra en kan oplopen tot een half uur. De snelste treinreis tussen Vlissingen en Antwerpen neemt dan 1 uur en 53 minuten in be slag. De verbinding met Brabant wordt wel tien minuten sneller maar alleen als er geen vertraging is. De overstaptijd in Roosendaal bedraagt slechts drie minuten. „Dat die verbinding sneller wordt, is op zich mooi meegeno men", zegt Van Kuyeren. Hij denkt echter dat de meeste Zeeuwen een snelle verbinding met de Randstad belangrijker vin den. Gedeputeerde Harry van der Maas uitte gisteren bij BNR zijn onvrede over de nieuwe dienstre geling. Hij zei te gaan proberen deze vanaf 2018 gunstiger voor Zeeland te laten uitpakken. De PvdA-fractie in Provinciale Sta ten had daar gisteren in schrifte lijke vragen ook op aangedron gen. Nieuwsmedia Pv Zj Cl •ZEELAND2 Spoor L Of Reis naar Randstad duurt steeds langer Rolf Bosboom Vlissingen Hildebrand van Kuyeren 'PERFECT ZUN'KHjB Dl »P6 Of ga naar pzc.nl/winterefteung zaterdag 15 oktober 2016 De PZC is onderdeel van Warmtefront pzc.nl Geen krant Prijs €3,00 Voor het ontvangen? laatste nieuws Bel 088-0561510 258e jaargang nr 244 O 7 116! 5 5 5 5 4 7

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 1