Vuist Vorig jaar leverden de abonneedagen veel bijzondere momenten op voor onze abonnees Bent u er dit jaar ook weer bij? 6 NI OZKAN AKYOL Weer is het Michelle Obama die Amerika een spiegel voorhoudt in een gepassioneerde speech. Column Hoewel vicepremier Lode- wijk Asscher zich nog niet officieel kandidaat heeft ge steld, wijst alles erop dat hij zich zal mengen in de strijd om het lijsttrekkerschap van de PvdA. Vooralsnog zijn de tegenstrevers Diederik Samsom en het Tweede Kamerlid Jacques Monasch, die gisteren de handschoen opnam met de boodschap dat links nu al leen nog focus legt op 'strafbaar stelling van illegaliteit, de Europe se Unie, de multiculturele samen leving en windmolens.' Hij vreest dat de partij er straks louter zal zijn voor 'hoogopgeleide bestuur ders, eurogelovigen en staatsso- cialisten'. Een tikkeltje rebels maar daarom niet onjuist. Het ongenoegen van Ma nasch leeft bij veel mensen die zich pro gressief noemen. De PvdA pakte welis waar 38 zetels bij de vorige verkiezingen, maar deed daarna zo veel ideologische con cessies, dat we zonder overdrijving kunnen spreken van zelfverloo chening. Dat maakt het extra inte ressant om te kijken naar de strijd om het lijsttrekkerschap die in de praktijk zal gaan tussen Diederik Samsom en Lodewijk Asscher, on geacht het aantal kandidaten dat zich nog aandient. Het tweetal ver schilt inhoudelijk niet zoveel van elkaar, maar de vorm is in alle op zichten anders. Diederik Samsom is de activist, een man die langs deuren gaat en bedompte zaaltjes bezoekt om anderen te overtuigen van zijn idealen. De minister van Sociale Zaken en Werkgelegen heid presenteerde zich daarentegen tijdens de af gelopen kabinetsperio de vooral als men senschuwe re gent, die kil en za kelijk te werk gaat, soms zelfs ten koste van an deren, zoals bij zijn uitglijder na het Motivac- tion-onderzoek, waaruit zoge naamd bleek dat 90 procent van de Turkse jongeren in Nederland IS zou steunen. Maar goed, het bla zoen van Diederik Samsom kan ook wel een beetje opgepoetst worden. En daar is hij toevallig de afgelopen dagen succesvol mee be zig - met hernieuwde passie en elan. De PvdA-leden moeten zich der halve afvragen, ondanks miserabe le peilingen, of het wel verstandig is dat iemand anders hem in de weg gaat lopen. Het partijprogram ma wordt volgende week al gepre senteerd. De vraag is: wie kan dat het beste aan de man brengen? Als we er gemakshalve van uit gaan dat links een vuist tegen de verrechtsing wil maken, past het profiel van Diederik Samsom veel beter bij het sociaaldemocratisch herijkingsproces. Dat moet Lode wijk Asscher toch ook inzien? Clubbelang voor eigenbelang. Samsons blazoen kan ook wel een beetje opgepoetst worden Ze verwoordt het zo dat elke vrouw zich erin herkent. Als Do nald Trump pocht dat hij onge vraagd vrouwen kan zoenen of betasten, doet dat denken aan die keren dat een wildvreemde kerel op straat vulgaire opmer kingen over je lijf maakte. Dat rotgevoel dat je ervan krijgt. „Het is als die collega die iets te dichtbij komt staan en te lang naar je staart - je voelt je onge makkelijk in je eigen huid", zegt Michelle Obama als ze een pro mo voor Hillary Clinton geheel wijdt aan de tape waarop Trump een presentator adivseert vrou wen gewoon bij hun kruis te grij pen. Het wordt zo'n speech die zich razendsnel verspreidt over Face- CADEAU VAN I UW KRANT PZC Club trakteert en betaalt de helft van uw ticketprijs, De abonneedagen worden speciaal voor u georganiseerd op 26 en 27 november a.s. Ga naar pzc.nl/winterefteling zaterdag 15 oktober 2016 @ozkanakyol First Lady glanst in politieke smeerput Karlijn van Houwelingen Washington EFTELING DOEBOEKJE BIJ VERTREK GRATIS PARKEREN Vreugdevuren

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 186