'Heinekenszand staat niet in de TomTom' 'Nóg betere voorlichting nodig over recyclen' Nieuwe speeltuin aan Zoekweg Tholen Word bezorger! Cliëntenraad: oormerk geld voor arme gezinnen 's-Heer Hendrikskinderen 's-Gravenpoider Kapeiie Goes Kruiningen Yerseke BEVELANDEN JOLEN 11 Werk met voldoende beweging? Het portret van hoofdgast en his toricus Maarten van Rossem werd al geruime tijd geprojec teerd boven het podium maar de man zelf was in geen velden of wegen te bekennen. De files bij Hoofdgast Maarten van Rossem sloot gezellige feestmiddag R&B Wonen af de Merwedebrug speelden hem parten. „En we hebben ontdekt dat Heinekenszand niet in de TomTom staat en ik kan u vertel len dat we de hele omgeving in een straal van 15 kilometer nauw keurig hebben verkend." Van Ros sem schakelde in zijn monoloog van een uur moeiteloos van het voorstel voor een suikertaks van het CDA via de moeilijkheden die hij als puber had om con dooms te kopen naar zijn ontdek king dat een nultredewoning het zelfde is als een huis waar alles ge lijkvloers is. „Als ik straks thuis ben, vraag ik mijn vrouw of het gelukt is de nultrede vakantiewo ning te huren en dan zegt zij: waar heb je het over." Volkshuisvesting? Nee, daar ging zijn betoog niet over, maar dat maakte niets uit. Beide activiteiten maakten deel uit van de Thoolse Week van de Duurzaamheid, een initiatief van de gemeente Tholen en de recent opgerichte Duurzaamheidskring Tholen. Meer dan voorheen ligt het bal letje volgens bestuurslid Rini Mathijssen van de Duurzaam heidskring bij ondernemers. „Je ziet een verschuiving van de over heid naar het bedrijfsleven. Duur zaamheid is van iedereen. Ook van bedrijven, middenstanders, instellingen en verenigingen wordt een inspanning ver wacht." Om van bijvoorbeeld re cycling een succes te maken is volgens Mathijssen op lokaal ni veau meer samenwerking tussen ondernemers nodig. „Dat levert minder vervoersbewegingen en gunstiger tarieven op." Veel ondernemers weten niet waar ze met hun restmateriaal naar toe moeten Van goede plaatselijke voorbeel den, zoals de Kunststof Kring Tholen, gaat een stimulerende werking uit. Enkele Thoolse on dernemers hebben binnen die kring de handen ineen geslagen om te zorgen voor meer recy cling van plastic. Tijdens de bij eenkomst over afval bleek giste ren dat recycling van plastic heel wat voeten in de aarde heeft. „Directeur Hilbert Brinkman van Brinkman Materialen, een Thools bedrijf dat met name ac tief is in het recyclen van kunst stoffen, mist goede voorlichting richting het bedrijfsleven. „Veel ondernemers weten niet waar ze met hun restmateriaal naar toe moeten." Het bedrijfsleven mag geen gebruik maken van de ge meentelijke milieustraat. Bijvoor beeld voor glas is dat een pro bleem, zegt Brinkman. „Er zou een centraal verzamelpunt moe ten komen voor vlakglas." Op de duurzaamheidsmarkt in het voormalige bankgebouw kun nen bewoners kennis nemen van duurzame producten in en rond de woning, inclusief alle subsidie regelingen. De markt is ook van daag en op de zaterdagen 22 en 29 oktober nog te bezoeken tussen 10.00 en 15.00 uur. THOLEN Kinderen uit Tholen- stad kunnen over een tijdje ravot ten in een nieuwe centrale speel tuin aan de Zoekweg. De komst van deze wat grotere speeltuin past in het beleid om de kleine speeltuintjes te verwijde ren of te vervangen door een zoge heten speelaanleiding. Een heuvel met een buis erin, bijvoorbeeld. Ter compensatie krijgt elke kern een wat grotere speeltuin terug. Sint-Annaland, Oud-Vossemeer en Poortvliet hebben al zo'n voor ziening. Daar worden de speeltui nen draaiende gehouden door een speeltuinvereniging. De gemeente onderzoekt of een dergelijke con structie ook in Sint Philipsland, Scherpenisse, Stavenisse en Sint-Maartensdijk kan worden op gezet. In die laatste plaats worden de speeltoestellen in de Gladiolen- straat vervangen door een speel aanleiding. Het speeltuintje in de William Boothstraat maakt plaats voor groen. De gemeente zoekt nog mensen die willen meedenken over de nieuwe speeltuin in Tholen. GOES Rijksgeld dat is bedoeld voor kinderen die opgroeien in arme gezinnen, moet ook daad werkelijk bij die doelgroep te rechtkomen. Daarvoor pleit de Cliëntenraad WIZ De Bevelanden bij het dage lijks bestuur en raadsleden van de GR De Bevelanden. De vijf ge meenten werken daarin samen op onder meer het gebied van werk, inkomen en zorg (WIZ). Het kabinet wil met ingang van volgend jaar structureel 100 mil joen euro extra uittrekken voor kinderen die opgroeien in arme gezinnen, maar de cliëntenraad vraagt zich af hoe gecontroleerd gaat worden dat dit geld daar ook daadwerkelijk aan wordt besteed. Het is namelijk niet geoormerkt. De cliëntenraad wil dat dat wel gebeurt, om te voorkomen dat het bedrag of een deel daarvan verdwijnt in de algemene midde len. Wat staat er tegenover: Kijk voor meer informatie of aanmelden op: www.krantenbezorgen.nl zaterdag 15 oktober 2016 Maarten van Rossem amuseerde de aanwezigen bij de viering van 100 jaar R&B Wonen in De Stenge in Heinkenszand, of - volgens Van Rossem - Heinekenszand. foto johan van der heijden Woningbouwcoöperatie R&B Wonen bestaat 100 jaar. Dat wordt het hele jaar op verschil lende manieren gevierd. Zo ver scheen een jubileumboek en gis teren was er een feestmiddag voor genodigden. Melita Lanting Heinkenszand Het leegstaande gebouw van de Rabobank aan de Markt in Sint-Maartensdijk kreeg giste ren een tweede leven met in de avonduren een op particulieren gerichte pop-up duurzaam- heidsmarkt en 's middags al een bijeenkomst met en voor ondernemers over afval. Ben van den Aarssen Sint Maartensdijk Hilbert Brinkman, ondernemer Gezocht, vroege vogels voor het bezorgen van dagbladen zoals AD, de Volkskrant, Trouw en PZC. 's Ochtends voor 7 uur de krant bezorgen is goed betaald en snel verdiend. Het bezorgen duurt 1 tot 1,5 uur per dag, van maandag toten met zaterdag. een aantrekkelijke 4-wekelijkse vergoeding; gratis de krant lezen; gratis regenpak; diverse extra's te verdienen. De minimumleeftijd is 15/18 jaar. Legitimatie verplicht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 177