Le Comte op grens 200 goals Pennings: Lange nek-aan-nekrace Productief Spijkenisse rekent op Van Dommelen 22 ZEELAND INTERVIEW THOMAS VAN RENTERGHEM DENNIE LE COMTE OP 199 w m a w a Dennie le Comte kan vandaag de elfde speler sinds 1996 worden die de barrière van 200 (na)competi- tiedoelpunten doorbeekt in het Zeeuwse amateurvoetbal. Geen mooier podium daarvoor dan een topper. Op eigen veld ontvangt 'zijn' koploper Duiveland de toch RudeStats wel verrassende nummer twee Rillandia. Na zijn doelpunt afgelopen za terdag in de gewonnen derby bij SKNWK staat Le Comte op 199 doelpunten. De 33-jarige aanvaller maakte op 2 maart 2002 zijn eer ste doelpunt voor Duiveland, waar voor hij overigens al zijn goals heeft gemaakt. Op die dag scoorde hij meteen twee keer. Op eigen veld werd SPS met 6-0 wegge poetst in de vierde klasse. Sindsdien bleef Le Comte met scherp schieten. Zijn productief ste jaren had hij in 2007/2008 en 2008/2009. In beide seizoenen scoorde hij 28 keer, met dien ver stande dat hij dat in het eerste sei zoen in de derde klasse deed en in het tweede seizoen in de tweede klasse. In 2014 stopte hij, maar eind vorig seizoen is hij weer be gonnen. Zie ook de Zeeuwse topscorers- lijst aller tijden op www.pzc.nl. Zes ploegen staan binnen één punt van elkaar in de hoofdklasse B van het zondagvoetbal. Vlissin gen is er daarvan één, als gedeeld koploper met Gemert. Trainer Ruud Pennings denkt dat die dichtheid in de top wel 's lang kan duren. „Misschien wel tot het ein de van het seizoen." Hij baseert zich daarbij op de duels die Vlissingen zelf speelde tegen de topploegen. „In die duels luistert het heel nauw." Maar ook op de duels met de ploegen onder de kopgroep. „Als je daartegen punten laat liggen, maar van de topploegen niet verliest, blijf je meedoen. Die toppers verspelen ook punten tegen elkaar." Morgen spelen de clubs in de topzes niet tegen elkaar. Vlissin gen zelf treft Deso uit Oss, de nummer tien van de ranglijst. „Een gevaarlijke ploeg", weet Pen nings. Een ploeg die met winst in de achterstallige wedstrijd tegen Dosko ook aansluit bij de kop groep. „Van andere trainers heb ik begrepen dat Deso een goede aan val heeft en een iets mindere ver dediging. Maar als je naar het doel saldo van die ploeg kijkt..." Deso heeft slechts negen keer gescoord en maar vier doelpunten tegen, het laagste aantal tegen- goals van alle hoofdklassers. Vorig seizoen won Vlissingen tweemaal met 1-0 van de Osse opponent door goals van Josimar Pattinama en Khalid El Hattach. Vlissingen moet het morgen op eigen veld zonder de geblesseerden Roysel Ja mes en Dangelo Martien doen. Thomas van Renterghem (25) is een onbetwiste basisspeler bij Hoek. Er zijn jaren geweest waarin hij dat niet kon zeggen. De Belgische linkspoot kent zijn kwaliteiten en weet ook dat hij altijd weer boven komt drijven. „Onkruid vergaat niet hè", lacht hij. „Het komt vooral door mijn mentaliteit en werkkracht. En je moet soms wat geluk hebben." homas van Ren terghem kwam in 2012 binnen bij Hoek en pro moveerde in zijn tweede seizoen bij de club naar de topklasse. Die zomer leek er een einde te komen aan zijn dienstverband bij de Zeeuws- Vlaamse vereniging. „Tijdens de voorbereiding kreeg ik te horen dat er eigenlijk geen plaats meer voor me was. De technische staf wilde iemand anders voor de lin kerkant halen en ik moest daar ruimte voor maken. Ik hoorde het overigens viavia, want niemand durfde het in mijn gezicht te zeg gen." Gent-Zeehaven wilde hem in die zomer van 2014 vastleggen, maar uiteindelijk bleef Van Ren terghem toch bij Hoek. „Dat kwam vooral door Rien van Mee- rendonk, die toen voorzitter was, en Lex de Feijter, die sponsor is. Zij haalden me over om toch te blijven. Ik wilde ook helemaal niet weg, want ik had het prima naar mijn zin, in een leuke groep. We hadden in de Kuip gespeeld, waren kampioen geworden, maar ik zou wel flinke concurrentie krij gen. Mathieu Voet was gekomen voor de positie van linksback en Thomas van den Houten was er ook al." Zijn band met trainer Kenny Verhoene, die liever een andere speler had gehaald, werd er niet beter op. Van Renterghem: „Dat ik eigenlijk moest vertrekken, was in eerste instantie deels zijn beslis sing. Door het hele gedoe was er iets geknakt bij mij, ik was wel Ik hoorde het overigens via via, want niemand durfde het in mijn gezicht te zeggen een beetje klaar met hem. De eer ste zes weken van dat seizoen speelde ik in het tweede van Hoek. Ik zat soms eens op de bank bij het eerste en dacht: het is klaar, het gaat hier niet meer luk ken voor mij. Toen kreeg ik ineens mijn kans, ik scoorde een paar keer en speelde Thomas van den Houten uit de basis." En mede daardoor speelt Van HOEK Vanmiddag speelt Tho mas van Renterghem met Hoek een cruciaal thuisduel. Spijkenisse, de nummer twee van de ranglijst, heeft drie pun ten meer dan Hoek en is dit seizoen bijzonder productief. De Zuid-Hollandse ploeg scoorde in 8 duels al 23 keer. De van ASWH overgekomen Michael van Dommelen is met 6 goals topscorer. Voorin wordt de spits geflankeerd door Marvin van der Pluijm (4 goals) en Serginho van Axel-Dongen (3 doelpunten), in hun rug speelt Sander Barra- gan (ook al 3 goals). Ter verge lijking: Hoek scoorde pas tien keer, Josimar Pattinama is met 3 treffers topscorer van de Zeeuws-Vlaamse hoofdklas ser. „De aanvallers van Spijke nisse ken ik van wedstrijden in de afgelopen seizoenen", zegt Van Renterghem. „Het is een ploeg die op de aanval speelt en niet, zoals sommige andere ploegen doen, zal af wachten. Dit zijn meestal de mooiste wedstrijden om te spelen. En om te winnen." Renterghem - die door zijn ploeg genoten steevast 'Rentie' wordt ge noemd - nu al voor het vijfde sei zoen bij Hoek. Hij heeft de ups en downs van de laatste jaren meege maakt, maar rijdt nog iedere week drie, vier keer met een glimlach de grens over. „De sfeer is echt goed", vertelt Van Renterghem. „In België zul je dat op een verge lijkbaar niveau niet snel vinden. Daar zien veel spelers elkaar voor al als concurrenten. Met veel jon gens speel ik al jaren samen. Ieder een weet dat er nu flinke concur rentie is, maar je merkt dat niet op het veld of in de kleedkamer. Kijk naar Lionel Fitsch. Hij is ja renlang basisspeler geweest en zit nu al een paar weken op de bank. Toch blijft hij positief, Lionel weet dat zijn kans weer komt." Van Renterghem groeide als voetballer op bij Ronse en debu teerde daar in het betaalde voet bal. „We speelden op het tweede niveau, wat in Nederland de Jupi- ler League is. Ik was profvoetbal ler, maar eigenlijk ook weer niet. Want wij trainden gewoon 's avonds. Ik studeerde en daardoor was het een perfecte combinatie. Ik heb van mijn zesde tot mijn twintigste bij Ronse gespeeld en ben toen naar Eendracht Aalst ge gaan. Ik tekende een contract voor twee jaar, maar na één seizoen hield het al op. Toen ben ik naar Hoek vertrokken." In het dagelijks leven werkt Van Renterghem tegenwoordig als le raar wiskunde en biologie op een middelbare school in Ronse. „Bij de keuze voor een studie heb ik vooral gekeken naar waar ik op school goed in was", vertelt hij. „Dat waren wiskunde en biologie, dat ging me altijd vrij makkelijk af. Zo ben ik leraar geworden. Ik geef nu les aan kinderen in de leef tijd van twaalf tot zestien jaar. Omdat ik zelf nog jong ben, weet ik wel wat er in hun hoofd om gaat. Ik denk dat ik ze goed aan voel." Sinds een jaar woont hij niet meer in Ronse maar in het cen trum van Gent. „Mijn vriendin werkt hier en voor mij is het dich ter bij Hoek. Ronse is het platte land, nu woon ik in de grote stad. Het is altijd druk, er is altijd iets te doen en ik kan op mijn fiets over al naartoe. Het bevalt prima." zaterdag 15 oktober 2016 Dennie Ie Comte kan vandaag in de topper tegen Rillandia zijn 200e (na)competitiedoelpunten maken voor Duiveland. Goals per seizoen 31 28 21 20 17 19 13 14 12 00005 n n 0000 to h- J™ (O Favorierte tegenstanders Per klasse Dauwendaele 13 2E zat 85 Nieuwdorp 10 3 A zat 76 Serooskerke 9 3Bzat 8 Dinteloord 8 4Bzat 23 Veere 8 VVC'68 8 nacompetitie 7 Uit: 99 goals Thuis: 100 goals Op het weblog RudeStats (pzc.nl/rudestats) laat PZC-sportverslaggever Rudy Boogert dagelijks zijn (statistische) licht schijnen over het Zeeuwse amateur voetbal. Voor het derde sei zoen doet hij dat op zater dag ook in de papieren krant. Tips en reacties: R.Boogert@pzc.nl. Rudy Boogert Vlissingen 'Rentie' komt altijd weer bovendrijven Barry van der Hooft Hoek —Thomas van Renterghem

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 168