ChistenUnie wil kernwaarden verankeren in Grondwet li !y Ui 13 Zuurgooier Jelle F. krijgt 18 jaar en tbs ijk rl Doktertje spelen Lekker draaierig Bestuur een legertank IM hBïï 1 'lil jl iUyyj 3 dagen gezellig Gent Dat staat in het verkiezingspro gramma van de Christenunie, dat partijleider Gert-Jan Segers giste ren presenteerde. Volgens de par tij zijn die kernwaarden menselij ke waardigheid, gelijkwaardig heid, naastenliefde, verdraagzaam heid, zorg voor de schepping en geloofsvrijheid. Die zes zijn niet uitputtend, stelt Segers. „Onze Grondwet is iets schraals, het is geen levend do cument zoals de grondwet van de VS dat is. Juist nu er meer nieuw komers zijn, is het belangrijk om het vast te leggen. Dat zij ook we ten in welk land ze komen te wo nen." In Hoopvol realistisch. Voorstellen voor een samenleving met toekomst staan meer voorstellen om de Grondwet aan te passen. Om dis criminatie op grond van handicap of geaardheid te verbieden moe ten die termen worden toege voegd aan Artikel 1, vindt de par tij. Ook moeten het Nederlands, Fries én gebarentaal worden veran kerd in de Grondwet, net als het 'recht op leven'. De partij wil verder dat er een constitutioneel hof komt die wet ten toetst aan de Grondwet. Die speciale rechtbank moet wetten ook naar de prullenbak kunnen verwijzen. Andere punten in het verkie zingsprogramma: - Relatietherapie in het basispak ket. Zo moeten het aantal schei dingen worden teruggedrongen. - Er komen twee belastingtarie ven: inkomens tot 70.000 euro be talen 35 procent belasting, hoge in komens betalen 49 procent. Het CDA stelt dat ook voor. - Defensie krijgt er structureel minimaal 2 miljard euro bij. Ook moet er 1 miljard extra naar ont wikkelingssamenwerking. - Eerder pleitte de partij in deze krant al voor een maatschappelij ke dienstplicht voor iedereen die 18 jaar wordt. - Ook komt de basisbeurs weer terug van weggeweest. - Er komt 1 miljard bij voor on derwijs en onderzoek. BRUSSEL De Nederlandse 'zuurgooier' Jelle F. is in Brussel veroordeeld tot een gevangenis straf van achttien jaar. De 41-jari- ge man overgoot in februari 2015 een vrouw met zwavelzuur in een Antwerps filiaal van super markt Delhaize, nadat hij maan denlang haar werkgever had afge perst en gedreigd had met een dergelijke aanval. F. moet zijn slachtoffer, de 53-jarige schoonmaakster Marina Tijssen, ook een schadevergoe ding betalen van 497.751 euro. Zij raakte ernstig gewond aan haar gezicht, arm en hand bij het incident dat volgens F. een daad van 'wraak op de maatschappij' was. Hij was verbitterd nadat hij zijn baan was kwijtgeraakt en in geldnood was gekomen. De vrouw was een willekeurig slachtoffer. Ze blijft blind aan haar linkeroog en is voor het le ven getekend. De man vluchtte na de aanval maar werd in maart 2015 bij een routinecontrole in de buurt van Parijs opgepakt en daarna aan België uitgeleverd. „De verdach te sprak het slachtoffer aan om er zeker van te zijn dat hij haar gelaat zou treffen", aldus de rech ter. F. moet ook een schadever goeding aan Delhaize van ruim 2 miljoen euro betalen en kreeg nog tien jaar tbs na zijn straf. anujb nil b is De plezantste stad van België Hoe langer lid, hoe meer voordeel zaterdag 15 oktober 2016 Echt niet! Is dit nieuw, of juist heel in teressant? In Ecomare op Texel ontleedt een onder zoeker voor een volle zaal een dode vogel. Wat: Openbare snijsessie. Wanneer: woe 19 en woe 26 okt, 11.00. Vanaf 4 jr. Presentatie inbegrepen bij toegangsprijs: kids t/m 3 gratis; t/m 13: 8,50 euro; boven 13 jr 12,50. Info: eco- mare.nl Hoe werkt dat nou? Al die draaierige kleuren in zo'n caleidoscoop? Kom erach ter in het 'Teylers' in Haar lem, het oudste museum van Nederland. Wat: Work shop caleidoscoop. Wan neer: ma 17 okt., 13-14 en 14.30-15.30. Vanaf 4 jr. In begrepen bij toegang (6 t/m 17: 2 euro; volwasse nen: 12,50). Aanmelden via www.teylersmuseum.nl In de discussie over de identiteit van Nederland komt de Christen- Unie met het plan om die - naar Amerikaans voorbeeld - vast te leggen in een voorwoord bij de Grondwet. In die inleiding moe ten 'de dragende waarden' van onze samenleving worden be noemd. Hanneke Keultjes Den Haag FOTO'S SHODY CAREMAN EN FRANK JANSEN Het Nationaal Militair Mu seum, dat zo'n twee jaar geleden zijn deuren in Soest opende, staat tjokvol vliegtuigen, helikop ters en legervoertuigen. En in de vakantie mogen meiden en jongens zelf achter het stuur. Wat: Zelf een tank bestu ren. Wanneer: hele dag door, van 15 t/m 30 okt. Vanaf 8 jaar, vanaf 1.35 meter. Prijs: 7,50 (exclusief toe gang). Info: nmm.nl Zonder twijfel is Cent de leukste stad van België. Gezellige terrassen langs de Leie, vele restaurantjes en oergezellige winkelstraten. Tip: bezoek de stadsbrouwerij van Cent Cruut, met originele proeverijen. Wat krijg je? Je verblijft twee nachten op basis van logies en ontbijt in viersterren Hotel De Flandre, gelegen in het historische centrum en op wandel afstand van de Korenmarkt en de Graslei. Ca je mee? 17 okt. t/m 31 okt. €119,-p.p. 1 nov. t/m 31 mrt 123,- p.p. Boek deze reis op anwb.nl/gent of bel ANWB Ledenreizen: 088-269 0 269 keuzenr. 1 (lokaal tarief). Vanafprijs per persoon o.b.v. beschikbaarheid in een 2-persoonskamer. Toeslag Tpk 45,- p.p. per nacht. Exclusief: toeristenbelasting 3,- p.p.p.n. (ter plaatse te betalen), bijdrage Calamiteiten fonds 2,50 en reserveringskosten 15,- p.b. Inbegrepen Blauw 2 nachten in viersterren Hotel De Flandre 2x uitgebreid ontbijtbuffet alle bovenstaande extra's friet van Filip met Vlaamse snack Brons alle bovenstaande extra's halve dag fietshuur Zilver alle bovenstaande extra's rondvaart door Gent (40 min.) Goud alle bovenstaande extra's een pintje in de hotelbar Platina alle bovenstaande extra's typisch Vlaamse lunch in het populaire restaurant Du Progrès Bekijk deze reis op anwb.nl/gent •fWM

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 14