Bijbaan in een nieuw jasje Tien jaar voor JONGE STARTER Wat zoeken millennials in hun bijbaan? Flexibiliteit. Maar volgens Ruben Wieman zijn werkgevers nog lang niet altijd flexibel. Om bedrijven daar een handje bij te helpen ontwikkelde hij met Vincent de Wit de app Flex-Appeal. Organisaties gebruiken nieuws brieven, een ouderwets intranet of WhatsAppgroepen om hun medewerkers bij het bedrijf te betrekken. Dit moet anders, vinden Ruben en Vincent. „De huidige generatie bereik je niet meer op deze manier. Flex-Appeal is een communityplatform dat parttimers op een vernieuwende manier bij het werk betrekt. Via de app kunnen werknemers het rooster inzien, met elkaar com municeren en razendsnel van dienst wisselen. Het idee is gebo ren uit mijn eigen frustratie", legt Ruben uit. Frustratie? „In mijn middelbareschooltijd werkte ik bij een supermarkt. Weken van tevoren werd ik ingeroosterd. Als ik van dienst wilde wisselen, was dat een hoop gedoe. Waarom is er geen app voor werk?, vroeg ik me af. Ik maakte de havo af en ben full time met Flex-Appeal aan de slag gegaan." Inmiddels heeft het bedrijf 10.000 gebruikers. Klanten zijn onder meer Albert Heijn, Gamma, Karwei, Randstad en mkb'ers in de horeca en retail. Betrokkenheid Wat is de ambitie van het jonge duo? „Met nieuwe functies willen we bouwen aan de betrokkenheid en kwaliteit van de medewerkers. We willen zoveel mogelijk bedrij ven onze service bieden." 'Feu dutje op kanloor moet gebruikelijk worden.* HET SCHOENENSUCCES VAN MR. AU Toen ze 15 jaar was maakte Zahra Nabrhouh (30) van schoenenlabel Mr. Ali een levensplan. Ze wilde op haar 30ste een mooie baan hebben en op haar 40ste een bijdrage leveren aan de maatschappij. Inmiddels loopt ze tien jaar voor op schema. Dat ze op jonge leeftijd al serieus bezig was met haar toekomst, was voor Zahra heel logisch. „Wij waren thuis met negen kinderen en moesten alles zelf betalen. Ik wist al op vroege leeftijd dat ik wilde ondernemen." Hard werken is voor haar heel nor maal. „Ik werk voor mijn schoenenlabel Mr. Ali, dat is vernoemd naar mijn overle den vader. Daarnaast werk ik voor Ecco Leather en als freelancer ben ik bezig met ontwerpen voor een nieuw label." Tussendoor bouwt ze ook nog even een fabriek in de woestijn in Marokko, in het dorp waar haar vader na een nomadenbestaan neerstreek en waar de producten van Mr. Ali worden gemaakt. Zorgen voor anderen Ze neemt even een moment rust om na te denken over haar successen. Ineens zegt ze: „Jeetje, ik had nooit gedacht dat het zo snel zou gaan met Mr. Ali. Ik kan nu gewoon mensen een baan WIE Ruben Wieman en Vincent de Wit LEEFTIJD 20 en 22 jaar WAT Flex-Appeal flex-appeal.nl Portret van een start-up waarin twintigers hun ziel en zaligheid steken. Fara Biervliet Wat een mooi concept! Super van je. Naoual Ikjouen Geweldig! Veel succes, een prestatie om trots op te zijn. Roosje Janssen Wauw wat knap! Moge Allah je doen slagen, Ameen! Zahra Nabrhouh Maria Kessels Geweldig. Heb veel respect voor je om op zo'n jonge leeftijd zoiets moois op te starten. 30 I DE ONDERNEMER I ZATERDAG 15 OKTOBER 2016 GO

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 147