INNOVATIE Hopeloos ouderwets, een lantaarnpaal clie alleen maar licht geeli. Lightwell laai met zijn LightMotion lichtmast zien dat er veel meer mogelijk is. In den beginne was er ledlicht. Henk Janssen, CEO van Lightwell: „We zijn vanaf 2009 bezig met led- licht. Een belangrijke doorbraak was de samenwerking met indu strieel ontwerper Friso Kramer die een prachtige lamp voor ons ontwierp met 'zwevend' licht. Dat leverde orders op van gemeenten, waaronder Rotterdam en Kopenhagen, en de recensies in de media waren lovend. Die orders brachten ons continuïteit en we konden verder groeien." Die groei viel samen met het inzicht dat je met een kleine ledlamp in een grote lantaarnpaal ruimte overhoudt. De LightMotion, met onder meer een oplaadpunt voor elektrische auto's en beveiligingscamera's, krijgt wereldwijd aandacht. Er is al interesse vanuit Holly wood en Beijing. In eigen land loopt het ook goed. „In Rotterdam en Eindhoven staan ze al. We hebben orders binnen van onder meer Den Haag, Amsterdam en Venlo." En het prijskaartje? „Afhankelijk van welke functies je erbij kiest, moet je denken aan 1.700 tot 7.000 euro. Je kunt de lichtmast ook particulier leasen, voor 25 euro per maand." Henk is inmiddels fulltime bezig met het wereldwijd uitrollen van de smart lantaarnpaal. „Ik sprak altijd veel over veranderingen, tot ik bedacht dat het eigenlijk leuker is om zelf het verschil te maken. En dat doen we nu met Light Motion." Vorig jaar won het bedrijf de Amster damse Ondernemersprijs. Die overigens dit jaar uitgereikt wordt op 16 november tijdens De Week van de Ondernemer, o tekst LEO VAN MARREWIJK illustratie ANNEMARIE GORISSEN Nederlandse ondernemers lopen voorop met oplossingen voor problemen die we vaak niet eens kennen. lightmotion.nl amsterdam.nl/ondernemersprijs GO 23

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 140