Glimlach van Mies breekt nog altijd door het scherm heen 11 Huwelijk op speciale datum mislukt vaker ti^KOOPJEDEAL NLÏ AANBIEDINGEN ALLEEN Al jaren wijst ze vrijwel elk interviewverzoek reso luut af, maar voor De We reld Draait Door maakte Mies Bouwman een uitzondering. Om met Matthijs van Nieuwkerk en tafelheer Marc-Marie Huijbregts lukraak door 65 jaar televisiege schiedenis te laveren. Aanleiding: morgen is het exact even lang ge leden dat ze zelf voor het eerst op dat nieuwe kastje in de huiska mer verscheen, als omroepster, van de KRO natuurlijk. 86 is ze inmiddels, eind dit jaar wordt ze 87. „Het gaat uitste kend." Ze wist niet alle namen meer onmiddellijk op te dreu nen. Raakte eens de draad kwijt van wat ze aan het vertellen was. Kon zich fragmenten niet altijd meer herinneren. Om vervolgens juist haarscherp Van Nieuwkerk te corrigeren toen die de op brengst van tv-actie Open het Dorp in 1962 naar 50 miljoen gul den opschroefde. „Wat zeg je nu? 24 miljoen, Matthijs!" klonk het vermanend. Dat blijft het gekke aan Mies Bouwman. De tijd lijkt in sommi ge opzichten geen vat op haar te hebben. Haar warme uitstraling, haar hartveroverende glimlach - ze breken nog steeds rechtstreeks door het scherm heen. Haar ach teloze, losse manier van vertel len, haar nuchtere inborst waar presentatoren van nu een voor beeld aan kunnen nemen - ze hebben sinds de jaren 60 niets aan kracht ingeboet. Natuurlijk kwam de dood ter sprake. „Iedereen gaat dood, he, op het ogenblik. Dat is toch een beetje eng." Haar eigen einde? „Ik vind het zo raar. Ik voel het niet. Ik heb pijn aan mijn benen, ik zak in elkaar, dat wel. Maar dat er een einde aan komt? Ben je gek, denk ik dan, nog niet. En toen was het voorbij. Mies had het enig gevonden. Maar toch. „Dit was de laatste keer." Om later toch de deur op een kier te zetten. „We zien wel." Graag lieve Mies. Gewoon om het land af en toe te laten weten dat het nog steeds uitstekend met je gaat. Dat blijkt uit een nieuw, opzien barend onderzoek van de Univer siteit van Melbourne naar Neder landse bruiloften. Australische economen bestu deerden alle 1,1 miljoen in ons land gesloten huwelijken tussen 1999 en 2013. Echtparen die el kaar op een bijzondere (feest)dag of speciale datum eeuwige trouw beloven, blijken 18 tot 36 procent méér kans op een scheiding te hebben dan stellen die voor een gewone datum kozen. Als duidelijke risicoverhogende factoren (zoals lage opleiding of het al hebben van kinderen) wor den meegenomen, resteert nog immer een 11 tot 18 procent hoge re kans op een gestrand huwelijk. Als bijzondere data gelden on der andere Valentijnsdag (14 fe bruari) en feest- of vrije dagen als Koninginnedag, Hemelvaarts dag en Bevrijdingsdag. Bijzonde re trouwdagen zijn gespiegelde-, opeenvolgende- of palindroomda ta als 20-12-2012, 01-02-2003, 02-02-2002 (trouwdag van het ko ninklijk paar) en 30-11-03. Waarom de kans op scheiding zoveel hoger ligt? De onderzoe kers kunnen het niet met zeker heid zeggen. Eén vermoeden is dat veel stellen zo dolgraag op een bijzondere datum trouwen dat die wens hun beslissing of het überhaupt verstandig is te trouwen vertroebelt. Onduidelijk is waarom de Au straliërs juist Nederlandse huwe lijken bestudeerden. Ze waren gisteren niet bereikbaar. Een ver- klaring kan de kwaliteit zijn van de data die het CBS en de Ge meentelijke Basis Administratie (GBA) hen boden. Zeker is dat Nederlanders vaak trouwen op speciale data. Trouw den op een gewone dag gemid deld 201 Nederlandse paren, op een bijzondere dag of Valentijns dag is dat driemaal zo hoog. In die enorme populariteit zien onderzoekers een andere verkla ring voor de opmerkelijke uit komst. Doordat speciale data zo in trek zijn, liggen de kosten voor ceremonie, locatie en feest bedui dend hoger. Uit eerdere studies blijken dat duurdere huwelijken een hogere kans op een schei ding geven. Bijzondere data vallen boven dien vaker buiten het weekend, waardoor minder familie en vrienden de bruiloft kunnen bij wonen. Hoe minder gasten, hoe minder sociale steun voor bruid en bruidegom en hoe instabieler hun huwelijk. Het Australische onderzoek, dat afgelopen maand verscheen, biedt meer leuke inzichten in Ne derlandse huwelijksgewoonten. Zo blijkt vrijdag met afstand de populairste trouwdag, gevolgd door maandag en dinsdag. Vol gens de onderzoekers is dat laat ste omdat veel gemeenten dan gratis of goedkope ceremonies aanbieden. DIT WEEKEND GELDIG Vanaf slechts 27,95 Vanaf slechts 4,95 Vanaf slechts 499,- Nu slechts €18,95 79,95 Vanaf slechts 24,95 zaterdag 15 oktober 2016 Angela de Jong T Mies Bouwman te gast in DWDD FOTO ANP KIPPA Een bruiloft op Valentijnsdag is vragen om ellende Slecht nieuws voor Willem-Alex- ander en Maxima en alle tortel duifjes die op Valentijnsdag of op een simpel te onthouden da tum in het huwelijksbootje zijn gestapt. Hun scheidingskansen liggen veel hoger. David Bremmer Amsterdam Echtparen die trouwen op een feestdag of speciale datum hebben 18 tot 36 procent méér kans op een scheiding dan stel len die op een normale dag hu wen, blijkt uit onderzoek. korting korting DOE JE VEILIG SNEL VIA WWW.KOOPJEDEAL.NL BESTELLEN Nieuw: Achteraf betalen! RPterPay (Vf,tl. NIET TEVREDEN? GELD TERUG! 10-pack Kwaliteits T-shirts van Russell Athletic Perfect voor dagelijks gebruik of om in te sporten Zware kwaliteit katoen; optimaal draagcomfort en enorm duurzaam Verkrijgbaar in 4 verschillende kleuren Onmisbaar in ieders garderobe! Adviesprijs 99,95 Korting 72% U bespaart: 72.- Verbatim Micro SDHC Geheugenkaart Adapter Kies uit 8,16, 32, 64 of 128 GB Class 10: supersnelle gegevensoverdracht Ideaal voor je camera, smartphone en andere gadgets Met adapter om je micro SD-kaart om te vormen in een SD-kaart Adviesprijs 29,95 Korting 83% U bespaart: 25,- Afneembare soft-close toiletbril Nooit meer last van een dichtklappende WC-bril Volledig afneembaar; makkelijk tijdens het schoonmaken Past op iedere WC-pot; eenvoudig te monteren Voor een stralend en schoon toilet! Adviesprijs Korting U bespaart: 69% €55,- Ti Verbatim Complete 2-Persoons Kwaliteits Boxspring van Alaska Bedding Compleet geleverd inclusief pocket vering matrassen, luxe comfort topper, afritsbare dubbeldoekhoes en gestoffeerd hoofd bord Verkrijgbaar in 3 verschillende maten (140x200cm, 160x200cm en 180x200cm) Voor een perfect slaapcomfort, iedere nacht opnieuw Binnen 5 werkdagen op afspraak geleverd GRATIS verzending en levering ter waarde van 79,95! Adviesprijs 1299,- Korting 62% U bespaart: 800,- Adviesprijs 59,95 Korting 68% U bespaart: 41,- 100 x Magnani Koffiecups voor Nespresso Enorme smaaksensatie; net zoals het origineel 100% vers gebrande Arabica bonen 4 smaken: Mild, Regular, Ristretto en Intenso Ook handig voor op de zaak

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 12