Ondernemers helpen ondernemen! www.rabobank.nl Rabobank Bezoekt u op 8,9 of 10 november de Contacta in de Zeelandhallen in Goes? Uiteraard zijn de Zeeuwse Rabobanken weer vertegenwoordigd. Dit jaar is Rabobank Zeeuws-Vlaanderen eveneens aangesloten bij de gezamenlijke stand in de Noordzeehal. We hopen u daar te ontmoeten! "Pr» Rabobank ZEELAND Alex de Fouw, directeur Bedrijven van Rabobank Oosterschelde, legt uit: 'Onze samenwerking past heel goed bij de verbreding die Contacta zelf ook graag wil bereiken: dé netwerkbeurs zijn voor Zuidwest-Nederland en Vlaanderen. Want ondernemen moeten we met elkaar doen, over alle grenzen heen.' Kennispartner De Rabobank is een van de grondleggers én kennispartners van de Contacta. 'We zien heel duidelijk de toegevoegde waarde van dit platform', vervolgt Alex. 'Kennis delen, contacten leggen, mensen met elkaar in verbinding brengen. Daar willen we als Rabobank een belangrijke bijdrage aan leveren. Dat doen we bijvoorbeeld door samen met ondernemersverenigingen een netwerkborrel te organiseren. Ook vragen we onze klanten vooraf voor welke uitdaging ze op dit moment staan. Dan zorgen wij dat een specialist op dat gebied in onze stand aanwezig is.' Samen groeien 'Dit jaar is het thema van de beurs 'samen groeien'. Dat benaderen we heel breed: van de groei van je bedrijf of je klanten, tot de ontwikkeling van je personeel. Welke kennis en contacten heb je nodig om dat te realiseren? Dat past ook bij de coöperatieve grondslag van onze bank: ondernemers helpen ondernemen! Daarom is onze stand letterlijk heel open, met voldoende ruimte om mensen te ontmoeten en kennis en ervaring uit te wisselen onder het genot van een hapje en een drankje.' Financieel regisseur 'Kennis delen doen we ook in onze rol als financieel regisseur', aldus Alex. 'Samen met ondernemers kijken hoe we hun plannen kunnen perfectioneren en realiseren. Met alleen een bancaire financiering of in combinatie met crowdfunding, lease of informal investors. Zo geven we niet alleen invulling aan onze rol als financier, maar vooral ook als partner van ondernemers in de regio Zeeland. Door kennis over te dragen en te delen; verbinder te zijn en regisseur. Samen groeien, door het oplossen van financiële vraagstukken.' Podium voor starters 'Extra aandacht is er deze Contacta ook weer voor startende ondernemers', vertelt Alex tot slot. 'Want zonder starters geen toekomst! Wat ons opvalt, is dat deze groep innovatieve ideeën heeft, nieuwe businessmodellen aandraagt en goed inspeelt op de circulaire economie. Dat willen we graag ondersteunen. Dat doen we onder meer door ze tijdens de Contacta in onze stand een podium te geven.' Starter? Grijp je kans! Wij bieden dit jaar wederom de mogelijkheid aan startende ondernemers om zichzelf te presenteren. Drie starters kunnen ruimte in onze stand winnen door ons op een originele wijze te laten weten waarom ze die plek verdienen. Kijk op www.rabobank.nl/oosterschelde en doe mee! Inzenden kan nog tot en met 17 oktober 2016. Maak kennis met de Rabo Starter in Zeeland De "Rabo Starter in Zeeland" is een initiatief van Rabobank Walcheren/ Noord-Beveland, Rabobank Zeeuws- Vlaanderen en RabobankOosterschelde. We brengen startende ondernemers in beeld die zich onderscheiden in de markt. Deze maand: Eric van Doorn, die onlangs De Man Die Bakt opende in Zierikzee.'De eerste weken stond ik eenentwintig uur per dag in de bakkerij. Dat ik het niet alleen aankon, werd al snel duidelijk! Mijn passie is puur natuur, met brooddeeg dat de tijd krijgt om rustig te rijzen. Daar lopen mensen graag voor om!' Wat was de drijfveer van Eric om zijn baan op te zeggen en zelf een bakkerij te beginnen? Welke keuzes heeft hij gemaakt en hoe kreeg hij de financiering rond? U leest het verhaal over De Man Die Bakt op www.rabobank.nl/starterinzeeland PZ

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 122