SGP wil af van oproep moskee 8,11 of 12 dagen Canarische Eilanden Madeira I of b©l ons 088 70 70 600 (stlD 6 NIEUW! NYNKE DE JONG Semi All-Inclusive cruise Column Door de oproepen toe te staan werkt de overheid 'islamisering van de publieke ruimte' in de hand, zo staat in het verkiezings programma dat de partij over twee weken presenteert. „Dat is kwalijk", vindt lijsttrekker Kees van der Staaij. Volgens de SGP is er lokaal weerstand tegen de oproepen, maar kunnen gemeenten er niets aan doen. De oproepen tot het belijden van godsdienst of le vensovertuiging zijn grondwette lijk beschermd. Van der Staaij wil niet tornen aan de Grondwet, maar wil de ge bedsoproepen wel aan banden leggen door de Wet openbare manifestaties uit 1988 aan te pas sen. „Het wordt tijd dat de Ka mer in actie komt", vindt Van der Staaij. Sommige moskeeën roepen al leen op tot het vrijdaggebed, an deren hebben iedere dag of meer maals per dag een oproep, waar bij de grootheid van Allah wordt omgeroepen. De oproep 'Allahu akbar' wordt volgens de partij nu echter ook geassocieerd met ter rorisme en daardoor als intimide rend gezien. „Dat horen wij te rug. In tegenstelling tot het Mid den-Oosten kent het Westen geen traditie om geloofsbelijde nissen over straat te strooien. De overheid biedt meer ruimte dan we hier gewoon zijn." Kerkklokken Ook over te vroeg en te hard lui dende kerkklokken wordt ge klaagd. De SGP is niet bang dat ze met hun verzet tegen de ge bedsoproepen ook de deur open zetten voor verzet tegen beieren de klokken. „Er is een wezenlijk verschil tussen gebedsoproepen van moskeeën en kerkklokken. Al eerder is gesteld dat dit bij het Nederlandse cultuurpatroon past, los van godsdienst." De PVV stelde er eerder al Ka mervragen over; lokale afdelin gen van die partij pleitten voor een verbod. In 2009 probeerde de SGP met een motie de bouw van megamoskeeën met minaret ten terug te dringen. Die motie haalde het niet. Na jaren van soebatten is het eindelijk zover: het ka binet wil stervenshulp bij 'voltooid leven' toestaan. Mag er nu pas euthanasie gepleegd wor den bij ondraaglijk en uitzichtloos lijden, straks mag je ook, onder strikte begeleiding van een ster- vensarts, een einde aan je leven maken wanneer jij klaar bent om te sterven. Omdat je leven voor jouw gevoel af is. Dit gebeurt al leen wanneer men er zeker van is dat het echt je eigen keuze is. Mooi. Want jouw leven is van jou, en als jij niet meer verder wilt dan heb ik liever dat een arts je bij je zelfver kozen dood helpt, dan dat je voor een trein moet sprin gen. De SP vindt van niet. Dat kan, maar de manier waarop Tweede Ka merlid Renske Leij- ten op Twitter haar ongenoegen uitte, was opmerkelijk: „Is het onethisch Dus mensen zouden wél lijdzaam de aftakeling afwachten wanneer de zorg beter zou zijn? verzorgingstehuis gewerkt, en had daar veel contact met mensen die het elke dag jammer vonden dat ze weer wakker werden. Niet om dat ze eenzaam waren - het wa ren juist de mensen met veel socia le contacten - maar omdat ze steeds minder konden. En die bang waren voor het moment waarop ze helemaal hun bed niet meer uit konden komen, of hun geliefden niet meer zouden her kennen. Sommige mensen hielpen het lot daarom zelf een handje. En dat vond ik dapper. En ik vond het heel verdrietig, omdat ik vind dat waardig sterven een groot goed is. En dat dat beter gaat met een ster vensbegeleider dan dat je zelf je medicatie in een oude kussen sloop opspaart. om de mogelijkheid van hulp bij zelfdoding *voor ouderen* te lin ken aan het afbraakbeleid van dit kabinet? Ik denk het niet." Ahaa. Dus mensen zouden wél lijdzaam de aftakeling afwachten wanneer de zorg beter zou zijn? Is dat het? Er kan veel beter in de zorg, dat is zeker zo, maar met dit soort uitspraken zet ze weldenkende mensen met een afgerond leven - die hun einde in eigen hand wil len houden - weg als wilsonbe- kwamen die zich een pil van Drion laten opdringen. Alsof ze wel lijdzaam hun dood willen afwachten wan neer ze in een vijfsterren- verzorgingstehuis liggen. Ik heb jarenlang in een normaal 1149 nu v.a. Ind. vliegreis, transfers, 8-daagse cruise per 4* AIDAsol o.b.v. volpension, service-charge/fooien t.w.v. €70 p.p. én tafeldranken t.w.v. minimaal €115 p.p. 2^ lyj fcj I I I 11 (ma. t/m vr. 09.00-21.00 uur za./zo. 10.00-18.00 uur) V reizen «ni vrijdag 14 oktober 2016 @Nynke Voltooid leven De SGP wil een einde maken aan gebedsoproepen die mos keeën doen. Hanneke Keultjes Den Haag Madeira Al A, AIDAsol Cruisen voor een habbekrats ■r.vv. Cruise verlengen met een verblijf op Gran Canaria? Stip Reizen biedt u de mogelijkheid om uw cruisevakantie te verlengen met een verblijf in hotel Dunas Mirador in Maspalomas o.b.v. All Inclusive. U kunt 3 hotelnachten voorafgaand, of 4 nachten na afloop van de cruise bijboeken. In het hotel met vele faciliteiten zoals 2 zwembaden, whirlpool, Spa Center en animatie voor jong en oud zal het u werkelijk aan niets ontbreken! reisduur 8 dagen 11 dagen 12 dagen november v.a. 759 v.a. 989 v.a. 1019 december v.a. 699 v.a. 909 v.a. 979 januari v.a. 839 v.a. 979 v.a. 1069 februari v.a. 839 v.a. 1049 v.a. 1099 maart v.a. 909 v.a. 1119 v.a. 1169 april v.a. 989 uitverkocht uitverkocht Zie sfipreizen.nl/ cralpb cragcb crag4b Nu extra prijsverlagingen! Maak deze winter een prachtige 8-daagse cruise per4-sterren AIDAsol en ontdek de Canarische eilanden Gran Canaria, Lanzarote, La Palma en Tenerife. Maar ook het Portugese bloemeneiland Madeira passeert de revue. Aan boord van dit prachtige cruiseschip beleeft u dé ultieme cruise-beleving. Er zijn diverse restaurants, een zwembad, een Spa en in het theatrium geniet u van spetterende shows. Uniek is dat naast de vlucht en transfers ook de fooien/servicebijdrage en tafeldranken tijdens de buffetmaaltijden bij de cruiseprijs zijn inbegrepen!! La Palma Lanzarote Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. hut/kamer excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten. Drukfouten en prijswijzigingen V voorbehouden. Voor deze reizen zijn de ANVR voorwaarden van toepassing, zie de website voor meer informatie. ANVR SCR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 8