moois bin n9n uit ZEELAND 5 m Shortlist Zeeuwse Boekenprijs Al het. komt van binnenuit De Vlaamse succesauteur Chris de Stoop schrijft dit jaar het Geschenk van de Week van het Zeeuwse Boek. Elk najaar is in boekminnend Zeeland de grote vraag: wie schrijft deze keer het Geschenk van de Week van het Zeeuwse Boek? Voorgaande jaren kwamen er klinkende namen voorbij: schrijf ster Franca Treur, cabaretière Katinka Polder man, fotograaf Ruden Riemens. Gisteravond werd in de Kloveniersdoelen in Middelburg bekendgemaakt, dat de Vlaamse auteur Chris de Stoop het Geschenk van 2016 schrijft. Onder de titel Het vierde gewas bie den de Zeeuwse boekhandels zijn verhaal gra tis aan tijdens de Week van het Zeeuwse Boek van 2 tot en met 12 november bij aan koop van minstens 15 euro aan boeken. Chris de Stoop wil nog weinig kwijt over zijn boek. Hij heeft een verhaal ge schreven over het project Waterdunen bij Breskens: „Het vierde gewas is het ver haal van de hoeve Flikweert die omgeto verd wordt tot 't Hof Waterdunen. De Breskenspolder moet wijken voor een recreatienatuurpark met honderden va kantiewoningen. Een meerstemmig en waargebeurd verhaal..." Chris de Stoop (1958) is een Vlaamse auteur en journalist, geboren op een boerderij in de Zaligempolder. Vorig jaar werd zijn boek Dit is mijn hof een bestseller. Hij vertelt daarin over de teloorgang van de traditionele landbouw, die moet wijken voor de Antwerpse haven- industrie en nieuwe natuur. Het boek is genomineerd voor de Zeeuwse Boeken- V. prijs 2016. WOONPLAZA vrijdag 14 oktober 2016 nwmwn iliB Cover van het Geschenk van de Week van het Zeeuwse Boek: de hoeve Flikweert, nu 't Hof Waterdunen. foto carel bruring De Stoop schrijft Geschenk -'"Au" Jan van Damme Het vierde gewas van Chris de Stoop wordt dinsdaga vond 1 november gepresen teerd in de Nieuwe Kerk in Zierikzee, aanvang 20.00 uur. De onthulling van de win naar van de Zeeuwse Boe kenprijs 2016 is weer een stap dichterbij. Gister avond maakte schrijfster Carolijn Visser - zelf win naar in 2006 - de vijf titels bekend, die nog in de race zijn. Voor de prijs werden tachtig boeken aange meld. De vakjury onder voorzitterschap van Com missaris van de Koning Han Polman maakt zater dag 5 november de uitein delijke winnaar bekend. De shortlist met vijf boe ken, die nu nog in de race zijn (van boven naar onder): Martin van den Broeke - Het pry eet van Zeeland Arjen Fortuin - Geert van Oorschot Uitgever Koos Hage- Atlas van de Watersnood 1953 Andreas Oosthoek- Vuurland Chris de Stoop- Dit is mijn hof [Royal ^^Botania buitenverlichting biedt eindeloos veel mogelijkheden om ook nu het weer wat vroeger donker wordt van uw droomtuin te blijven genieten. Kom langs, laat u inspireren en vooral adviseren bij Binnenuit Buitenverlichting. 100 woonmerken 9.000m2 inspiratie persoonlijk woonadvies Schouwersweg 7 Heinkenszand 0113 21 58 38 binnenuit.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 87