'COA herstelt fout' exclusief Zicht op komst zonneakkers Beatrixschool gunt gelezen boeken nieuwe kans verkrijgbaar BEVELANDEN EN THOLEN 7 De Beatrixschool in Goes wil meer buurtbewoners over de vloer. Een kast vol zwerfboeken kan daarbij helpen. Misschien wil iemand eens op school helpen Goese snert het lekkerst Lezing Jan Zwemer in Goes GOES Het Centraal Orgaan op vang Asielzoekers (COA) levert binnenkort weer statushouders aan om te huisvesten. Dat ant woordde wethouder Derk Alsse- ma gisteravond tijdens de raads vergadering op vragen van Groen- Links. Vorige week werd bekend dat gemeenten geen namen meer doorkrijgen, waardoor ze mogelijk niet aan hun huisvestingsplicht kunnen voldoen. Goes en andere Bevelandse gemeenten hebben daarover een brief naar het COA gestuurd. Volgens Alssema is een capaciteitsprobleem bij de Immi gratie- en naturalisatiedienst (IND) de oorzaak. De 'fout' wordt vóór 1 november hersteld. Goes moest per 1 oktober nog 46 van in totaal 95 asielzoekers met een ver blijfsvergunning huisvesten. „Of we dat halen, hangt af van het COA", aldus Alssema. De taakstel ling wordt mogelijk nog geupdate. GOES Achter de schermen wordt gewerkt aan de komst van zonne- parken (velden met zonnepane len) in Goes. Dat zegt wethouder Derk Alssema. D66 wilde weten hoe het ervoor staat met een aan tal grootschalige plannen aan on der meer de Vlaamseweg en Onge- reedweg. Die plannen zijn vorig jaar gepresenteerd. Er zijn omge vingsvergunningen aangevraagd en met energiebedrijf Delta, dat de Ongereedweg op het oog heeft, is een intentieovereenkomst opge steld. Definitieve doorgang hangt volgens Alssema ook af van subsi dies. Goes Het zou leuk zijn als mensen vanuit de wijk de school inlo pen en een boek uit zoeken. Dat vindt di recteur Gerard Verkuil van de Bea trixschool (onderdeel van brede school Symfonie) in Goes. Sinds de ze week staat in de hal van de school een zwerfboekenkast. Een kast vol met uitgelezen kinderboe ken en een beperkte afdeling voor volwassenen. Zwerfboeken zijn populair. Want wat is aardiger dan ergens een gratis boek op te pikken of een uitgelezen exemplaar achter te la ten? De Beatrixschool wil er graag aan meedoen. Verkuil kwam op het idee naar aanleiding van een boekenruilbeurs die de scholen van Symfonie aan het organiseren waren. Kinderen mochten vijf boe ken inleveren en er tijdens de ruil beurs eentje uitzoeken om weer mee naar huis te nemen. Het sti muleert het (voor-)lezen en zo kunnen alle kinderen thuis een boek lezen, ook als er misschien even geen geld is om er een te ko pen. „Het is belangrijk dat je daar als school ook aandacht voor hebt." Met de zwerfboekenkast blijft het niet bij deze ene keer en kun nen de kinderen altijd boeken meenemen. Dat er ook boeken voor volwassenen staan is een be wuste keuze. Het is leuk voor de ouders en misschien trekt het ook andere mensen. „En wellicht le vert dat dan wat op", hoopt Ver kuil. „Mensen ontmoeten elkaar bij de kast en misschien wil ie mand eens op school helpen." Hij ziet het als een kans om de school en de wijk meer met elkaar in con- tact te brengen en dat kan volgens Verkuil ook best interessant zijn voor clubs uit de buurt. „Ik hoor klagen dat de schilderclub en de breiclub achteruit gaan. Kom een paar keer naar school en ga din gen doen met de kinderen. Mis schien levert dat nieuwe leden op." De zwerfboekenkast is geen bi bliotheek, de boeken mogen wel, maar hoeven niet te worden terug gebracht. „Je kan ze ook aan ie mand anders doorgeven." GOES De lekkerste snert van Nederland komt uit Goes. De jury van de VAS slagersbeurs in Amsterdam verkoos 'grootmoeders erw tensoep' van de Maros in Goes boven de 1.499 andere inzendingen. De soepen wer den beoordeeld op kleur, geur, smaak, samenstelling en afwerking. Bas Minder- houd en vader Kees deden voor het eerst mee. „Heel leuk om gelijk een beker te winnen", zegt Bart. De win nende soep heet niet voor niets 'grootmoeders erwten soep'. „Het recept is afkom stig van de oma van mijn va ders oma en 120 jaar oud." GOES Zeeuws historicus dr. Jan Zwemer uit Serooskerke geeft een lezing op woensdag 19 oktober in Goes. De lezing is bedoeld voor de Zeeuwse confessionelen in de PKN en het thema is 'De Zeeuw en en hun ziel en zaligheid'. De bijeenkomst begint om 19.30 uur en wordt gehouden in de Vredes- kerk, Ds. Van der Vegtplein 2 in Goes. Er zal gelegenheid zijn om met de inleider van gedachten te wisselen. HAARDEN SPECIALIST www.dezeeuwsehaardenspecialist.nl voor Industry koekenpan 0 28 cm vrijdag 14 oktober 2016 Zwerfboeken zoeken lezers uit de wijk Melita Lanting Directeur Gerard Verkuil bij de boekenkast. „We hebben 280 kinderen op school. Als tien procent hierdoor vaker een boek pakt en mee naar huis neemt is dat prachtig." foto dirk jan gjeltema —Gerard Verkuil, Beatrixschool 6 Wi DE ZEEUWSE I Anthony Fokkerstraat 28 4462 ET Goes +31(0)113 40 50 22 info@dezeeuwsehaardenspecialist.nl van 5-PlyMaterial® met een Silvinox® afwerking en gegoten stalen greep. Dit najaar verkrijgbaar bij: Goes Den Hertog Lange Vorststraat 27 www.denhertogservies.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 75