Dressuur van hoog niveau op eerste dag van It's All Dressage Salim Achoui stapt uit selectie Goes M ZEELAND 17 De combinaties van de klasse Z be ten gisteren op de tweede editie van It's All Dressage in Nieuw- en Sint Joosland het spits af Met dres suur van goed niveau - en omdat de verschillen klein waren - zet ten zij meteen de toon. Patrick van der Meer gaf giste ren meteen zijn visitekaartje af. De international uit Naaldwijk stuurde de met veel afdruk, los door het lijf bewegende en veel front door de arena van het hip pisch sportcentrum swingende zesjarige voshengst President's Fitrst Apple met 69,51 procent naar de overwinning. De zeventienjarige jeugdinterna- tinal Febe van Zwambacht uit Bergharen stuurde de veel lengte buiging tonende en met fraaie ga lopwissels springende ruin Empo- rio met 67,43 procent naar de tweede plaats. Patrick van der Meer: „Ik ben tevreden. Presi dent's First Apple is nog groen. Het was pas zijn eerste proef en hij was erg werklustig." Zoe de Booij uit Axel stuurde de ruin Macrider ZOZ naar de zesde plaats (63,29 procent). „Macrider gaf mij een goed gevoel. Het moet nog allemaal wat meer bevestigd worden." Marieke Kleinepier uit Rotter dam stuurde de mooi bergop waarts galopperende vosruin Nice Guy met 66,92 procent naar een nipte overwinning. Sanne van der Pols uit Poortugaal liep met de mooi in balans lopende merrie TC Patrick van der Meer gaf in Nieuw- en Sint Joosland meteen zijn visitekaartje af in de klasse ZZ-Licht Orchifd's Syria met 66,85 procent naar de tweede plaats. Juryvoorzitter Jeanine van Oostrom: „Deze combinaties wa ren aan elkaar gewaagd. Fijn bewe gende paarden, die door de amazo nes mooi werden voorgesteld. In de uitgestrekte gangen werd de vos Nice Guy door Marieke heel mooi voorwaarts en fijn van de bo dem zwevend voorgesteld. En dat maakte net dat kleine verschil." Vorig seizoen was Salim Achoui voornamelijk bankzitter bij hoofd klasser Vlissingen. Mede om die reden keerde hij terug naar Goes. „Op basis van de vooraf gevoerde gesprekken ging ik er vanuit dat ik een plekje bij de selectie had." De praktijk wees echter anders uit. „Voor de rechterflankpositie heb ik vier opties", vertelt trainer John Karelse. „Ik neem niet twee buitenspelers mee als wissel." Achoui begrijpt dat de oefen- meester keuzes moet maken. „Naar mijn mening heb ik in de voorbereiding genoeg laten zien. De trainer was het daar niet mee eens. Hij kiest voor andere men sen. Dat mag natuurlijk. Na zijn uitleg had ik niet het idee dat het nog zin had om de concurrentie aan te gaan. Ik wil volle wedstrij den spelen en niet tien of twintig minuten invallen. Ik voetbal ten slotte voor mijn plezier." Karelse betreurt de keuze van Achoui. „Hij mag denken dat hij altijd bij de selectie hoort, maar ik mag natuurlijk ook mijn mening hebben. Ik vind zijn keuze erg jammer. Dit soort voorvallen ge beuren vaker in het amateurvoet bal, maar nooit zo vroeg. We heb ben iedereen keihard nodig." De flankspeler, die wel beschik baar blijft voor het tweede elftal van Goes, is nog altijd welkom in de selectie van Karelse. „Bij mij gaat de deur nooit dicht. Hij heeft op dit moment deze keuze ge maakt, niet ik." Ik wil volle wedstrijden spelen en niet tien of twintig minuten invallen vrijdag 14 oktober 2016 in een Optimist Lucien Roelandt Nieuw- en Sint Joosland Salim Achoui is uit de selectie van zondag-eersteklasser Goes gestapt. De flankspeler werd af gelopen weekend buiten de wed strijdselectie gelaten voor het duel met HVCH (1-4-verlies). Hij moest zijn opwachting maken bij de reserves, waarna Achoui besloot dat hij geen deel meer uit wil maken van de selectie van trainer John Karelse. „Het is niet helemaal eerlijk gegaan", zegt Achoui. Len Wolters Goes —Salim Achoui

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 68