O O) CD II ZEELAND 15 Oud-speler van RBC en JVOZ kan weer op zijn knie vertrouwen Middenvelder (21) speelt morgen met Arnemuiden topper tegen Yerseke. „Het is heerlijk om weer op het veld te staan." Misschien zorgt het verleden van de club bij sommige jongens voor druk Kwalificatie KNVB beker Drie jaar lang liep Ronaldo Meijer (21) vaker zieken huizen binnen dan dat hij binnen de lijnen van een voetbalveld stond. Vorig seizoen speelde de ooit zo be loftevolle middenvelder zijn eerste echte seizoen in de senioren. Zijn club Arnemuiden liep op een haar na promotie mis. „Daar baalde ik flink van", vertelt Meijer. „We willen te rug naar de tweede klasse. Dat is ook dit seizoen het doel." Meijer kende in het verleden een hoop tegenslagen. De malaise bij de Arnemuidenaar begon in zijn laatste seizoen bij JVOZ. Aan de start van het voetbaljaar scheurde hij de kruis band in zijn linkerknie af. „Dat was natuurlijk een flinke tik. Aan het eind van dat seizoen speelde ik nog een aantal wedstrijden. Daarna ver trok ik naar Arnemuiden. In de voor bereiding zakte ik weer door mijn knie. Dat was echt een enorme klap." Hij koos vervolgens, in tegenstel ling tot de eerste keer, voor een opera tie in België. „Daar houd ik slechte herinneringen aan over. Na de opera tie ben ik met goede moed gaan re valideren. Toch voelde het niet goed. Na drie maan den ging ik naar een specialist in Rotter dam. Die zei tegen me: 'Met deze knie kun je niet voetballen.' Op dat moment vroeg ik mezelf af of ik nog een keer hetzelfde proces in wilde gaan of dat het beter was om te stoppen." De kans dat hij na de operatie ooit nog kon voetballen werd ge schat op zeventig procent. Ook sommige jongens voor druk. We moeten naar onszelf kijken en met durf voetballen." De wedstrijd tegen Yerseke, dat twee punten minder heeft dan Arne- muiden, ziet Meijer als een goede graadmeter. „Het is de eerste topper dit seizoen. Yerseke zal er vast vol op klappen. Wij moeten hetzelfde doen. Vorig jaar kon het kwartje twee kan ten op vallen. Ik hoop dat we nu voet ballend meer laten zien en meer kan sen creëren." Het uiteindelijke doel van de jonge ling is met Arnemuiden promotie be werkstelligen en een stabiele tweede klasser worden. „Ik heb het naar mijn zin bij de club en verwacht hier nog een aantal jaren te spelen. Mocht ooit de mogelijkheid zich voordoen om een stapje hogerop te maken, dan zal ik dat zeker overwegen." gen minder gaan dan voorheen, maar dat moet ik accepteren. Het is heer lijk om weer op het veld te staan. Ik heb me nooit ingehouden door mijn blessure uit het verleden. Na de war- ming-up gaat er een knop om en klap ik er vol op." De start van de Arnemuidenaar en zijn club is voortvarend. De eerste zes wedstrijden werden gewonnen. Ronaldo Meijer concludeert dat de koploper van de derde klasse zich op tactisch gebied ontwikkelt, maar plaatst een kanttekening. „Vorig jaar begonnen we ook goed. Maar na de winterstop lieten we te veel punten liggen. Hoe dat kwam, weet ik niet. Het lag niet aan kwaliteit. Supporters hebben het vaak over het verleden van de club. Misschien zorgt dat bij werd Meijer verteld dat zijn knie nooit meer hetzelfde zou zijn. Toch koos de student Bedrijfseconomie er voor om door te zetten. „Ik voetbalde in de jeugd op hoog niveau. Ik speel de bij RBC, JVOZ en heb ooit als pu pil stage gelopen bij Feyenoord. Ik heb er in het verleden echt alles voor gelaten, maar nooit heb ik de kans ge had om het te laten zien op senioren niveau. Als ik zou stoppen, had ik daar later misschien wel spijt van ge had." Accepteren Momenteel is Meijer, die achter de spitsen speelt, een vaste waarde bij 'Erremuu'. „Ik hoop mijn oude ni veau weer te benaderen. Ik merk dat bepaal de din- vrijdag 14 oktober 2016 I Laurent Legrand uit Middelburg speelt morgen met rugbyclub Dendermonde de eerste kwalifi catiewedstrijd voor de Europe se Rugby Chal lenge Cup 2017. In het Spaanse Valladolid is El Salvador de te genstander. Den dermonde treft ook nog een Duits team en twee Italiaanse ploegen. Door zijn deelname aan deze kwalifi catieronde sluit Legrand pas la ter aan bij het Nederlands rug- byteam. l De zaalvoetbal lers van Groene Ster komen van avond om 21.30 uur in actie in de tweede ronde van de KNVB be ker. De formatie van coach Hi cham Benham- mou staat in Heerhugowaard tegenover FC Marlène, dat dit seizoen nog on geslagen is. De eerste vier com petitieduels le verden tien pun ten op. Groene Ster reikte afge lopen seizoen tot de halve fina le van de KNVB beker. Na lang blessureleed is Meijer weer voetballer WATERPARK VEERSE MEER MA V Len Wolters Arnemuiden Beeld uit de derby tussen Yer seke en Arnemuiden van vorig seizoen. Maurice Elenbaas (r) duelleert met topscorer Arjan de Koeijer. foto johan van der heijden Ronaldo Meijer hoopt dat hij het blessureleed achter zich kan laten. „Als ik zou stoppen, had ik daar later mis schien wel spijt van gehad." foto ruben oreel Ronaldo Meijer ■E o a <0

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 66