4 Achttien jaar geleden verhuisde Adriaan Vroegop (48) naar zijn knusse, vrijstaande huis in Sint- Annaland. Dertien jaar geleden trok zijn partner Erik Vroegop (51) vanuit Amsterdam bij hem in. „Deze plek is fantastisch." Huizenpaspoort k ben voor de tuin ge vallen", weet Adriaan nog, als hij vertelt over de aankoop van zijn huis. „Bij de wo ning aan de overkant van de straat stond een groot Te Koop-bord voor het raam. Ik parkeerde hiervoor de deur en zag toen bij dit huis een piepklein briefje voor het raam hangen met 'Te koop' erop. Ik keek over de heg de tuin in en was meteen verkocht." Zijn favoriete ruimte binnenshuis is de badkamer. „Ik vind het heerlijk om te relaxen in bad met een mu ziekje erbij." Erik zit het liefst in de woonkamer. „Die is met smaak ingericht, ik voel Eigenlijk zou dit huis midden in Amsterdam moeten staan me prettig bij de spullen daar." Ook in het atelier van Adriaan, die beeldend kunstenaar is, vertoeft hij graag. „Dat deel van het huis straalt veel rust uit, ondanks dat er soms al lerlei spullen liggen waarmee Adri aan werkt, van takken tot kralen. Die ruimte behoudt toch een heel pret tige, rustige sfeer." Keuzes De inrichting heeft Erik groten deels aan Adriaan overgelaten. „Ik ben het meestal wel eens met zijn keuzes. Alleen zet hij spullen soms zo neer dat de kamer op een stacara van gaat lijken. Dan bouwt hij alles dicht. Gelukkig past hij het meteen aan als ik er iets van zeg. Adriaan neemt makkelijk rotzooi mee, zo is hij nu eenmaal. Als de ruimte netjes gedecoreerd is, vind ik het vaak wel weer leuk", vertelt Erik. Het stel kan geen meubelstuk of item in huis aanwijzen als favoriet. Ze zijn vooral trots op het huis als ge heel. En met name op de sfeer die het uitstraalt. „We zijn gastheren voor couchsur- fers. Iedereen die hier een voet over de drempel zet, voelt zich meteen he lemaal thuis. Bezoekers gaan hun gang. We vinden het niet vervelend te delen. Dure meubels staan hier SINT-ANNALAND vrijdag 14 oktober 2016 MD Sandra Moerland 44 Erik Vroegop Vrij als een vogel in een Hoenderweg 21 Prijs: 145.000 gulden De woning met atelier aan huis van Erik en Adriaan Vroegop ligt in een rustige straat van het dorp Sint-An- naland. Het huis is begin 1800 gebouwd en heeft een perceel oppervlak van 275 vierkante meter. De woning beschikt over twee slaapkamers en een ruime achtertuin die veel privacy biedt. De supermarkt en de jachthaven liggen op vijf minuten loopaf stand.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 54