Lamswaarde vreest vertrek jongeren na sloop woningen Limburgse pluim voor gemeente 'Enquete: knip- en plakwerk' vva schade goedkoopst hersteld? ■VLAANDEREN 7 www.checkjeschade.nl Nog een paar weken en dan is de drie ton kostende klus geklaard, aldus gemeentevoorlichter Hans Dullaert. „De eerste aanleiding was het vervangen van het asfalt. Dat bleek uit een inspectie en dat moest gewoon gebeuren." De toe gangswegen naar de rotonde krij gen een andere vorm. In plaats van naar de rotonde toe te draaien, komen deze nu haaks op de rotonde. Volgens Dullaert is hiervoor ge kozen, omdat er door de geleide lijke aansluitingen naar de roton de te hard werd gereden, met een aantal eenzijdige ongevallen als gevolg. Met haakse aansluitingen wordt het verkeer gedwongen wat vaart te minderen. Volgens Dullaert is er wel rekening gehou den met vrachtwagens. De werkzaamheden geven de gemeente ook de mogelijkheid de waterafvoer aan te pakken. Die gaat voortaan naar de sloot en niet meer in het riool. Daar naast wordt de verlichting ver vangen door ledverlichting. Het werk gaat iets vlotter dan aanvankelijk werd gedacht. Dul laert zegt dat de rotonde een week eerder, op 2 november, weer open gaat voor verkeer. De dorpsraad van Lamswaarde is niet enthousiast over de plannen van Woongoed Zeeuws-Vlaande- ren om woningen in de Dreef te slopen. Als het woningaanbod te rugloopt, zullen met name jonge ren verhuizen, is de vrees. De sloophamer gaat in 2018 te gen de vier woningen. De bewo ners zijn daarvan op de hoogte gesteld, zegt een woordvoerster van de woningcorporatie. Wat er na de sloop met het braakliggend terrein gebeurt, weet Woongoed nog niet. Eventueel komen er vrije kavels. Dorpsraadvoorzitter Lonny de Schrijver-Verbrugge: „Volgens Woongoed is het goedkoper de woningen te slopen dan te ver bouwen. Vier andere huizen die ernaast staan, zijn vijf, zes jaar ge leden wél verbouwd. Dat zijn nu leuke woningen, voor zowel jon geren als ouderen." De dorpsraad vreest dat de sloop in de Dreef bewoners naar Hulst en Kloosterzande jaagt. „Daarom gaan we een enquête houden onder ouderen en jonge ren in het dorp, om te kijken of ze in Lamswaarde willen blijven wonen." De raad is wel blij met de vijf bouwkavels in de Achter straat. Daar zijn er nog twee van te koop. Het lijkt de omgekeerde wereld: een brief aan de Sluise gemeente raad met daarin een uitgebreid compliment. De ingekomen stukken bij de raad zijn meestal niet om vrolijk van te worden. Op z'n minst vraagt de briefschrijver een gunst, vaak wordt er in de brie ven flink geklaagd. Maar niet het briefje dat Harry Govers aan de raad en college schrijft. Govers, raadslid in de Limburgse gemeen te Stein, laat weten zich tijdens zijn verblijf in Cadzand-Bad posi tief te hebben verbaasd over de staat van de openbare ruimte. Tij dens zijn fietstochtjes zag Govers dat het groenonderhoud bijna perfect was en er nauwelijks af val op straat lag. Het raadslid complimenteert overigens ook in woners van de streek. „Ook de ve le mooie typisch Zeeuwse huis jes en geveltjes zien er mooi en onderhouden uit. Ik zou als ge meenteraadslid van de gemeente Stein in onze gemeente eenzelf de uitstraling wensen", besluit Govers. Zo, die kunnen de Sluise politi ci én bewoners in hun zak ste ken. De gemeente Sluis evalueert mo menteel het afschaffen van de ver ordening. Daardoor is het sinds drie jaar toegestaan huizen te ko pen en gebruiken als tweede wo ning. Dorpsraden zijn al lang kri tisch over de manier waarop de evaluatie plaatsvindt. Ze richten hun pijlen nu op de enquête die inwoners vorige maand konden in vullen. „Inhoudelijk klopte er maar weinig van", zegt dorpsraad bestuurder Hans van de Geer uit Groede. „Vragen zaten vreemd in elkaar, het leek wel knip- en plak werk. We hebben onze hulp aan geboden, maar daar is nauwelijks gebruik van gemaakt." Van de Geer is ook verbaasd dat nu blijkt dat een eventuele nieu we verordening niet het uitgangs punt 'leefbaarheid' kan hebben. „Dat blijkt wettelijk niet toege staan. Er kan alleen een verorde ning komen met schaarste binnen de woningvoorraad als uitgangs punt. Maar daar was de enquête helemaal niet op ingericht: die vroeg vooral naar leefbaarheid." Het onderwerp blijft ook Sluise raadsleden bezighouden. Wim Huigh (D66) constateerde tijdens een commissievergadering dat er blunders zijn gemaakt. „Er lijkt in paniek te zijn gehandeld, waarna er even snel een enquête in elkaar is gezet. Ik ben bang dat de ant woorden daardoor niet representa tief zijn." Arnold Scheppers (D&T) stelde schriftelijke vragen aan B en W. Hij vraagt zich af waarom geko zen is voor een online vragenlijst, en waarom de enquête alleen per huishouden kon worden ingevuld en niet per persoon. Het raadslid wil ook weten of iedereen de uit nodiging om de enquête in te vul len, wel in de bus heeft gehad. Scheppers zegt nog even te wach ten met zijn oordeel over de gang van zaken. „Maar we krijgen ge noeg signalen dat er dingen niet kloppen. Ik ben vooral benieuwd wat B en W nu gaan doen." vrijdag 14 oktober 2016 Klus aan rotonde bijna geklaard <1 De rotonde gaat op 2 november weer open voor het verkeer, fotoronald den dekker Terneuzenaren rijden al een poos om vanwege werk aan de rotonde tussen de Guido Gezel- lestraat en de Rooseveltlaan. Guido van der Heijden Terneuzen Bob Maes Lamswaarde Marlijn de Koning Oostburg De enquête onder de Sluise be volking naar de gevolgen van het afschaffen van de tweede woningverordening is plak- en knipwerk en de verspreiding er van was slecht geregeld. Boven dien is de inhoud achterhaald. Dat vinden de dorpsraden van Groede, Cadzand en Zuidzande. Martijn de Koning Groede ontdek dat de béste schadebedrijven ook het goedkoopst autoschade reparareren in 3 muisklikken een offerte

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 39