I Kerstshoppen Düsseldorf 18 °C Nobelprijs Literatuur k. ANWB-piloten meldden al vijf incidenten De opmars van goedkope hobbydrones in het Nederlandse luchtruim brengt traumahelikopters geregeld in de problemen. Walcheren In Binnen &Buiten Forse groei reformatorisch basisonderwijs De ANWB, eigenaar van de vier traumahelikopters in Nederland, is bezorgd over de toenemende po pulariteit van hobbydrones. „Twee jaar geleden hadden we er helemaal geen last van, maar dit jaar staat de teller al op vijf mel dingen", zegt ANWB-woordvoer- der Markus van Tol. „Het laatste wat wij willen is dat zo'n drone in botsing komt met een van onze traumahelikopters." De drones zijn al diverse malen gevaarlijk dicht bij helikopters ge signaleerd. „Dat geeft onze pilo ten een behoorlijk onbehagelijk gevoel", zegt Van Tol. „Gebruikers van hobbydrones realiseren zich Tegen de trend van vergrijzing in W Leerlingenaantal openbare basisscholen stabiliseert onvoldoende dat zij op deze ma nier onze vluchten ernstig in ge vaar brengen." Professionele dronegebruikers zijn verplicht om van tevoren aan te geven waar en wanneer ze het luchtruim kiezen. „Die drone-acti- viteiten worden vervolgens zicht baar op het scherm van het naviga tiesysteem van de traumaheli. Een piloot weet dan wat hij kan ver wachten." Voor hobbyisten geldt Hobbyisten hebben weinig aandacht voor de omgeving die verplichting niet, waardoor pi loten ze vaak pas op het allerlaat ste moment in zicht krijgen. „Hobbyisten besturen vaak in hun eentje de drone en hebben weinig aandacht voor de omgeving", zegt Rob van Nieuwland van Darpas, de brancheorganisatie voor profes sionele onbemande luchtvaart. Van Nieuwland pleit er daarom voor dat alle drones een systeem krijgen ingebouwd waardoor ze te lokaliseren zijn door helikopters en ander vliegverkeer. „Dat is dé manier om ernstige ongelukken te voorkomen." Nederland telt naar schatting 120.000 drones. Het me rendeel wordt gebruikt door hob byisten, onder meer om mee te fil men vanuit de lucht. Van die 120.000 drones zijn zo'n 20.000 grotere modellen van een paar ki lo of meer. De Inspectie Leefomge ving en Transport maakte vorige maand bekend dat het aantal inci denten met drones de afgelopen ja ren fors is gestegen. In april van dit jaar vloog nog een drone rake lings langs drie landende vliegtui gen op Schiphol. Kras.nl/53806 of bel 0900-96977ocPg Nieuwsmedia 5 5 5 5 30 Songteksten van Bob Dylan zijn poëzie van het hoogste niveau Het levenswerk van bomenman Piet Vos (78) Pv ZJ Vindt dan niemand mij meer leuk? P15& ZEELAND 2 Drone hindert traumaheli's Peter Winterman Den Haag ZEELAND 1 Rob van Nieuwland, Darpas Wandel langs de gezellige kraampjes en beleef het kerstgevoel. Sfeervol 4-sterrenhotel aan de rand van Ratingen Inclusief ontbijtbuffet, gebruik wifi en parkeren Bezoek een van de mooiste kerstmarkten van Duitsland Apl Prijzen p.p. o.b.v. 2 personen excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds vrijdag 14 oktober 2016 De PZC is onderdeel van Droog, maar bewolkt pzc.nl Voor het laatste nieuws Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 Prijs €2,00 258e jaargang nr 243 7 11688

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 1