ft Let op! Geld lenen kost geld q A 12 NI Franse president doet een boekje open over zichzelf Een president die ondiplomatiek afrekent met tegenstanders en zijn ex omschrijft als de vrouw van zijn leven. Het Franse staatshoofd Frangois Hollande doet weer van zich spreken. iP7 voor de prijs van klein Ik zou willen dat ze zeggen dat ik moedig ben. Want dat ben ik Go Further e zijn al jaren uit elkaar, maar de Franse presi dent Hollande ziet zijn ex-partner en de moeder I van zijn kinderen, de hui dige minister van Milieu Ségolène Royal, toch als dé vrouw van zijn le ven. „Zij kent mij het best, zij is mij het meest dierbaar." En zijn huidige partner dan, actri ce Julie Gayet? „We zien elkaar wei nig, te weinig, vinden we allebei, en daar lijdt ze onder", aldus Hollande. Een vastere relatie dan? „Nee, ook niet als ik herkozen word." De Franse president Francois Hol lande doet zijn opzienbarende uitla tingen in een boek dat vanaf van daag in de winkel ligt. Twee journa listen van de kwaliteitskrant Le Mon de volgden hem jarenlang en voer den 6i gesprekken met hem. De titel: Un président ne devraitpas dire ga, een president zou dat niet moeten zeg gen. Hollande wekt soms een nogal treurige indruk, 's Avonds zit hij vaak alleen met een bord eten voor de televisie, vertelt hij. „Ik ben een spook in een paleis." En zijn zwarte haar: het is niet geverfd, vertelt hij. En hij wil ook graag dat de Fransen positief over hem denken: „Ik zou graag willen dat ze zeggen dat ik moedig ben. Want dat ben ik." Hollande deelt in het boek her en der tikken uit. Franse voetballers: „Dat zijn slecht geschoolde jongens die te snel rijk zijn geworden." De partij De Groenen omschrijft hij als een stelletje cynici. Zijn eigen kriti sche partijleden zijn idioten. De hardste kwalificaties zijn voor zijn grote rivaal, de rechtse oud-pre sident Nicolas Sarkozy. „Hij maakt geen onderscheid tussen wat kan en wat niet kan, tussen wat legaal is en niet legaal", zegt Hollande. „Ik ben in ieder geval nooit in staat van be schuldiging gesteld, ik heb nooit een rechter laten bespio neren, ik ben nooit door Libië be taald." Die laatste opmerking is vooral pikant. Sarkozy is ervan beschuldigd geld te hebben ontvangen van het be wind van de voormalige Libische dic tator Khadafi, maar dat is nooit bewe zen. „Er is een probleem met de is lam", zegt de president over de huidige situatie in Frankrijk. „Niet met de religie maar met mos lims, omdat ze zich willen uiten en manifesteren. Als wij ons best doen zullen moslima's hun hoofddoek af zweren en zullen zij Franchises wor den", zegt hij cryptisch. „Er zijn te veel immigranten", voegt hij toe. Deze week verschijnt ook een groot interview met Hollande in een weekblad, waarin hij zijn beleid van de afgelopen jaren verdedigt. De ti ming is geen toeval. Het boek, met persoonlijke ontboe zemingen en opvattingen, en het in terview met een verdediging van zijn politiek, maken deel uit van een uitgekiende strategie. Over zeven maanden kiezen de Fransen een nieuwe president. Francois Hollande maakt pas eind van dit jaar bekend of hij herkiesbaar is. Met de persoonlijke en politieke publicaties probeert de president zijn bezoedelde imago vast op te vij zelen. Tegenover de journalisten van Le Monde onthulde hij dat hij vorig jaar de wereldberoemde Britse com municatieadviseur en spindoctor Alastair Campbell heeft ingescha keld. Het doel: de gunst van de kie zers terugwinnen, met het oog op de verkiezingen. De eerste etappe is nu begonnen. Maak kennis met een zee aan ruimte Maak kennis met de nieuwe KA+ tijdens het introductieweekend van 14 15 oktober bij de Ford dealer. vrijdag 14 oktober 2016 'Ik ben een spook in een paleis' Frank Renout Parijs O" I.C.M. FORD OPTIONS Z 2 ü_5 ALLRISK VERZEKERING *Deze actie is geldig tot en met 31 december 2016. KA+ ESSENTIAL KENMERKEN OPTIONS AANBIEDING Contante prijs Aan- betaling Totaal krediet bedrag Vaste debet rentevoet Jaarlijks kosten- percentage Duur overeen komst Termijn bedrag Slot- termijn Totaalte betalen bedrag 12.995,- 3.689,- 9.306,- 0,9% 0,9% 37mnd 109,- 5.587,- 9.512,- De Europese Standaardinformatie is verkrijgbaar via FEE Bank en wordt voorafgaand aan de totstandkoming van de overeenkomst verstrekt. Prijzen in euro's, incl. BTW/BPM, excl. kosten rijklaar maken en verwijderingsbijdrage, tenzij anders aangegeven. Wijzigingen voorbehouden. Zie voor kosten en voorwaarden ford.nl/verkoopvoorwaarden. Afgebeelde auto kan afwijken van standaardspecificaties. Gemiddeld brandstofverbruik en C02-uitstoot: km/liter: 20,0 - 20,8; liter/100 km: 4,8 - 5,0; CO g/km: 110 -114.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 14