8 NI Een vrouwelijke purser (46) heeft Transavia in verlegenheid gebracht met een dagboek vol avon tuurtjes met collega's. De bedrogen echtgenoot dreigt met openbaarheid. Hoofdstad beleeft zeer gewelddadige week •'-'V.:. Éi *1 Vier schietpartijen, vier doden en vier gewonden: het is een week van ongekend geweld in Amsterdam. Niets wijst op een verband tussen de zaken. Het dagboek met seksuele escapa des van de purser, opgeslagen in haar laptop, legt een bom onder het privéleven van de Transavia- crew. De namen van veelal ge trouwde bemanningsleden drei gen op straat te komen liggen. De cheffin van de stewardessen pro beert openbaarheid te voorkomen via een kort geding tegen haar man. De rechtbank in Den Haag behandelt de zaak op 24 oktober achter gesloten deuren vanwege de privacygevoeligheid. De purser, naar verluidt een moeder van vier kinderen, wordt in haar gang naar de rechter ge steund door haar werkgever om dat zowel haar reputatie als die van de bij naam genoemde beman ningsleden op het spel staat, zo meldt aviationwatch.nl op haar si te. De vrouwelijke purser zou niet alleen seks hebben gehad met col lega's in hotels op bestemmingen maar ook aan boord van vliegtui gen. Van de crewruimte tot in de cockpit aan toe. Haar echtgenoot zou na het ont dekken van het digitale dagboek van zijn vrouw 'onthullende mails' hebben gestuurd aan de be manningsleden. Verzoeken en waarschuwingen van de advocaat van Transavia, het hoofd van de Vliegdienst en de chef Personeels zaken - inclusief dreiging met aan gifte wegens laster en eerroof haalden naar verluidt niets uit. Veiligheid Transavia bevestigt het nieuws, gisteren naar buiten gebracht door De Telegraaf, maar wil er ver der weinig over kwijt. De lucht vaartmaatschappij zegt al eerder te hebben kennisgenomen van de 'signalen' waarover nu wordt ge sproken. „Wij nemen dit soort signalen uiterst serieus en hebben de zaak daarom ook onderzocht. Uit dit onderzoek blijkt dat de veiligheid van onze passagiers op geen enke le manier in het geding geweest", luidt het in een persverklaring. De dochtermaatschappij van KLM-Air France zegt de kwestie te hebben besproken met de be trokkenen. Over de inhoud van de gesprekken doet ze geen medede lingen. „Wij vinden het versprei den van privé-informatie onge past omdat het de betrokkenen in ernstige verlegenheid brengt. Be langrijk uitgangspunt van ons per soneelsbeleid is dat we zorg dra gen voor onze medewerkers." Transavia spreekt berichten te gen dat de purser haar personeel heeft opgedragen om te zwijgen over de zaak. Medewerkers zou al leen zijn gevraagd rekening met el kaar te houden en collegiaal te zijn. Vluggertje Een Nederlandse copiloot plaatst vraagtekens bij het verhaal over seks in de cockpit en crewruimte tijdens de vluchten. „De cockpit is niet zo geschikt voor een vlugger tje. Je hebt geen plek om je voeten neer te zetten en de grond is hard. De jumpseat, de verstelbare stoe len achter de piloten in grotere vliegtuigen zijn iets geschikter. Dan kom je ook niet met je voe ten tegen de knoppen", verklaart de first officer, die niet met zijn naam vermeld wil worden, tegen deze krant. De crewruimte leent zich volgens hem ook niet voor avontuurtjes. „De bunk of'onderzeebootslaap plaats' voor de crew op langere vluchten is onhandig en piepklein maar seks is mogelijk als er nie mand anders bij is." Seks tussen bemanningsleden in het vliegtuig wordt niet getole reerd bij Transavia. Bij betrapping volgt ontslag.Er wordt volgens de anonieme copiloot wel flink ge flirt tussen cabinepersoneel onder ling. „Dat wordt beklonken in ho tels. Er duiken wel eens filmpjes op van gezellige avonden met champagne." Wilde verhalen over seksescapa- des van piloten en stewardessen moeten volgens hem met een kor rel zout genomen worden. „Ik vlieg al 35 jaar maar denk dat het er in vliegtuigen hetzelfde aan toe gaat als op kantoor. Er gebeurt wel eens wat, maar het is geen sche ring en inslag." De luchtvaartinspectie is op de hoogte van de 'seksrel' maar stelt zich volgens aviationwatch.nl op het standpunt dat de luchtvaart maatschappij de zaak zelf moet op lossen. Dat het dodelijke geweld in grote steden pieken kent, is van alle tij den. Maar dat vier schietpartijen en een brandstichting in amper een week vier levens kosten en vier gewonden opleveren, zoals nu in Amsterdam, is uitzonder lijk. Soms waren het professio neel uitgevoerde (pogingen tot) liquidaties, soms schoten daders impulsief tijdens een ruzie. Het aantal doden door geweld komt met de vier nieuwe doden voor Amsterdam op negentien - tegen vijftien slachtoffers in heel 2015, een laagterecord. IHet begon vorige week dins dag voor de ogen van de leer lingen van basisschool de Hori zon in Osdorp toen twee man nen het vuur openden op Ricar- do S. (42). Hoewel die weieens een akkefietje had gehad met de politie stond hij niet te boek als crimineel. Toen de daders het vuur open den, kon hij zijn woning in ren nen. Hij raakte 'slechts' gewond aan zijn arm. 2 Donderdagavond trof de po litie het lichaam aan van een 54-jarige bewoner in een apparte ment waar brand was geweest, in Amsterdam Zuidoost. Het recher cheonderzoek wijst uit dat de man is omgebracht. Vermoede lijk is daarna door de dader(s) brand gesticht. Over de gedode bewoner is nog weinig bekend. 3 In de vroege zaterdagoch tend, rond kwart voor vier, liep een ruzie voor café-bar Ülfet 2 op de Admiraal de Ruijterweg uit op een schietpartij. De 44-jari- ge Hakan Aradas uit Haarlem stierfin een ziekenhuis. Zijn twee vrienden, 44 en 50 jaar, raakten gewond, maar zijn bui ten levensgevaar. Het groepje waarmee Aradas en zijn vrien den ruzie hadden, bestond vol gens de politie uit 'lichtgetinte mannen'. Geen van de slachtof fers was bekend bij de politie. 4 Zaterdagmiddag rond half zes schoten twee mannen in donkere kleding de 31-jarige Djor- dy Latumahina dood achter het stuur van zijn auto in de parkeer garage onder het appartementen complex, waar hij met zijn gezin woonde. Zijn vriendin Cherrisha (30) raakte zwaargewond, maar overleefde. Zijn dochtertje van twee, die ook op de plek des on- heils aanwezig was, bleef onge deerd en is op een veilige plek on dergebracht. In het Amsterdamse uitgaansle ven is geschokt gereageerd op de dood van de bekende en geliefde Latumahina. Deze moord heeft al le trekken van een vrij professio neel uitgevoerde liquidatie: de da ders staken hun vluchtauto om de hoek in brand en ontkwamen met een tweede auto. Maar Latu mahina was noch bij de politie noch in het criminele milieu be kend. Geruchten over een per soonsverwisseling met een buur man die dezelfde auto reed en naar verluidt wel in het crimine le circuit verkeerde, worden on derzocht. 5 Maandagavond schoot een onbekende voor het Acade misch Medisch Centrum de cri mineel Isilnando Kammeron (24) dood. Kort tevoren was die waar schijnlijk bij een steekpartij be trokken geweest. Anders dan de voornoemde slachtoffers stond Kammeron wél bekend als zeer woensdag 12 oktober 2016 Gêne bij Transavia na seks in cockpit Caspar Naber Schiphol LAN Bij een schietpartij voor het AMC in Amsterdam werd maandagavond een crimineel gedood. Er zou Wild west in Maarten van Dun Paul Vugts Amsterdam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 8