Ouders baas over zorg kind Dubai, Oman Abu Dhabi varaJil of bol ons 088 70 70 600 (stlD 6 NIEUW! NYNKE DE JONG 8 dagen per Costa neoRivièra Column Ik was een jaar of 9 en klasge nootje Bianca was jarig. We aten friet en daarna keken we een film. Normaal keken we op dit soort feestjes Three Men and a Baby of Look Who's Talking Now, maar Bianca koos voor de film It. Die ene film over die moorden de clown waarbij er bloed uit de gootsteen kwam. Wat ik verder nog van die film weet? Helemaal niks. Durf ik er verder nog op te googelen? Zeker niet. Hoe lang ik niet in het donker heb durven lo pen en niet alleen naar de wc heb dur ven gaan? Het heeft we ken geduurd voordat ik had geaccepteerd dat It echt alleen een film was, en ik heus niet bang hoefde te zijn dat er eentje uit de toilet pot omhoog zou krui pen om me af te slach ten. Desalniettemin zal ik nooit met een zekere onbe vangenheid naar clowns kijken, en met mij veel generatie genoten. Al die goedzakken die op hun grote schoenen alleen maar een vlaggetjesslinger uit je oor willen trekken, doen ons daar geen plezier mee. We heb ben allemaal een Jt-trauma. Nu dacht ik dat de huidige ge neratie kinderen onbevreesd op groeide. Zij kennen It niet, dus kunnen ze onbevangen genieten van die malle geschminkte vol wassenen met hun krijtwit te huid en hun klunzige gebbetjes. een mes in de hand ach ter kinderen aanrent. Dat is nog honderd keer enger dan het verjaardagsfeestje van Bi anca, waarna de hele klas alleen nog met de deur open durfde te plassen. Dit is een echt mes en een echte enge vent die je wel licht iets aan wil doen. De Neder landse Clowns Universiteit ziet de bui al hangen: „Er heerst al veel achterdocht als het om clowns gaat." Al is deze horrorclown maar een mislukt grapje van een sneue gast; hij kan meer schade aanrichten dan hij misschien denkt. We zijn net allemaal over It heen, maar als deze clown nog een paar extra rondjes door Alme re rent, is dat de doodsteek voor de gehele Nederlandse clowns industrie. En waar moeten die dan allemaal met hun ballon hondjes naartoe? Deze clown kan de doodsteek zijn voor de gehele Nederlandse clownsindustrie Het gebeurt nog te vaak dat ouders niets te zeggen hebben over de zorg die kinderen op school krijgen. Ouderverenigin gen en politici krijgen hierover veel klachten. In sommige geval len komen ouders er zelfs bij toe val achter dat hun kind extra on dersteuning krijgt, bijvoorbeeld omdat het dyslectisch is of concen tratieproblemen heeft. Voor de invoering van passend onderwijs twee jaar geleden, waar bij zo veel mogelijk kinderen met een beperking op gewone scholen moeten komen, hadden de ouders veel meer te zeggen. Ze kregen zelf het budget waarmee ze de hulp voor hun kinderen konden inkopen. Sinds de invoering gaat dat geld rechtstreeks naar de schoolbesturen. „De positie van ouders is heel erg zwak", zegt D66-Kamerlid Paul van Meenen. Ouderverenigingen willen een grotere stem voor ouders. Volgens Joli Luijckx, woordvoerder van oudervereniging Balans, moeten ouders op de hoogte zijn van de zorg die hun kinderen krijgen. Bo vendien moet de school weten welke extra hulp de leerlingen eventueel thuis krijgen, zodat ze daarbij kan aansluiten. Met de nieuwe regels móeten de scholen het gesprek met de ouders aangaan. Zonder toestem ming mogen ze geen extra onder steuning opstarten. Meerdere poli tieke partijen dienden al drie jaar geleden een motie in om instem mingsrecht te regelen voor ouders. Pas vandaag debatteert de Tweede Kamer over het wetsvoor stel dat daaruit rolde. „Ik denk dat 5 a 10 procent van de kinderen extra zorg krijgt. Het gebeurt heel vaak dat ouders daarover totaal geen informatie krijgen", stelt PvdA'er Loes Ypma. Basis- en middelbare scholen vinden de verplichting maar niks. Zij vrezen dat sommige kinderen dan helemaal niets extra's kunnen krijgen, omdat de ouders het ner gens mee eens zijn. Abu Dhabi Sir Bani Yas Island Muscat Superstunt nu v.a. Inclusief vliegreis per Sfip-charfer, transfers, 8-daagse cruise met volpension Absoluut nergens voordeliger IJ fclp fcj I I I 11 (ma. t/m vr. 09.00-21.00 uur za./zo. 10.00-18.00 uur) V reizen «nl woensdag 12 oktober 2016 @Nynke It Maar nu blijkt er een horrorclown in Almere rond te lopen, die met Ouders krijgen meer te zeggen over de zorg die hun kinderen op school krijgen. De Tweede Kamer stemt vandaag in met een aanpassing van de wet. Voortaan moet de school altijd toestemming vragen voor een zorgplan. Ellen van Gaaien Den Haag De laagste prijzen! 699 dec 719 699 feb 794* 699 mrt |an zie stipreizen.nl/crcndb U ziet het goed, u boekt deze Dubai-cruise al vanaf 699 en dat is inclusief vluchten, alle transfers én 8-daagse cruise o.b.v. volpension, dus met ontbijt, lunch en diner aan boord! Maak nu absurd voordelig een luxe cruise langs de sprookjesachtige Emiraten Dubai, Abu Dhabi en het sultanaat Oman. Ook voert de route langs het mooie Sir Bani Yas Island, een prachtige bestem ming waar flora en fauna hand in hand samen gaan. De elegante Costa neoRivièra is een luxe cruiseschip dat van alle gemakken is voorzien. Het biedt o.a. 3 restaurants, 6 bars, een wellness center, zwembad, boetiekjes en een theater. Profiteer nu van deze waanzinnige prijzen! Kijk en vergelijk gerust. Gegarandeerd vertrek! Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. hut excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten. Drukfouten en prijswijzigingen J voorbehouden. Voor deze reizen zijn de ANVR voorwaarden van toepassing, zie de website voor meer informatie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 6