'Stoppen met plan haven kan niet meer' Raadslid stapt na 26 jaar op PvdA'ers vertrokken Duizend kilo hondenvoer BEVELANDEN EN THOLEN 7 Goese voetballertjes sparen plaatjes van nun vereniging De voetbal- plaatjesactie van Agrimarkt leeft niet alleen onder kinderen. Opa's en oma's sparen ook mee. We zijn hier bijna elke dag. Terwijl Sem plaatjes verzamelt, doe ik boodschappen Met een noodgang stui ven Sem Houmes (11) uit Baarsdorp en Pie ter Feijtel (to) uit 's-Heer Arendskerke naar een van de prullenbakken op het parkeer terrein van Agrimarkt in Goes. Ie mand heeft twee voetbalplaatjes op de vuilniszak geplakt. „Mis schien kunnen we ze eraf peute ren", oppert Pieter. Het blijkt niet nodig; de spelers zijn van een ande re club. De jongens hebben er heel wat voor over om het album van hun voetbalvereniging VV 's-Heer Arendskerke vol te krijgen, maar hun moeders kunnen er ook wat van. „We zijn hier bijna elke dag", bekent de moeder van Sem. „Ik vind ze nog te jong om alleen te gaan, dus ik breng en haal ze met de auto. Terwijl Sem en Pieter plaatjes verzamelen, doe ik bood schappen." De moeder van de 9-jarige Mei ke van Hese uit 's-Heer Arendsker ke vindt dat te ver gaan. Zij houdt het bij één keer in de week. Geluk kig komt Meike niets tekort, vindt ze zelf. „Een heleboel mensen spa ren plaatjes voor mij. Mijn tante en oma bijvoorbeeld. Ik hoef er nu nog maar een stuk of dertig van de tweehonderdvijftig." Meike voet balt bij dezelfde vereniging als Sem en Pieter, maar van concurren tie is geen sprake. Het drietal ver deelt de plaatjes eerlijk. Meike steekt ze in haar jaszak, Sem en Pie ter verzamelen hun buit in een paarse gymtas. Setjes van de drie andere deelnemende clubs in de gemeente Goes -Luctor '88, VV Goes en SW- nemen ze ook ge woon aan. „Die ruilen we op de ruildagen met kinderen van de an- dere clubs", legt Pieter uit. Dat hun eigen hoofd ook af en toe voor bij komt op een plaatje, vindt het drietal 'best cool'. Maar het is niet de reden dat ze de voetbalplaatjes zijn gaan sparen. „Dat is gewoon leuk om te doen", vindt Sem. De actie loopt boven verwach ting goed, zegt commercieel direc teur van Agrimarkt Wilfred van El- zakker. „Jong en oud, echt ieder een doet mee." De voetbalplaatjes- actie duurt nog vier weken. Hoewel een nieuwe supermarkt, een woonservicecentrum en een aantal woningen al zijn gebouwd, gaat het allemaal veel langzamer dan verwacht in de wijk Suzanna- land. De gemeente heeft eerder al een verlies van twee miljoen euro moeten incasseren. De drie markt partijen met wie de gronden in het gebied worden geëxploiteerd, waaronder bouwbedrijf Boogert uit Oosterland, stappen nu uit het plan. De gemeente kan ze aan de afspraken houden, maar wil het niet hard spelen. „Het is nu be langrijk dat de bouwkraan blijft draaien", stelt Hommel. Volgens hem willen de drie partijen nog wel bouwen in het gebied, maar achten ze verdere deelname aan de grondexploitatie te risicovol. Het risico komt nu helemaal bij de gemeente te liggen. De wethou der zegt niet te kunnen beloven dat er geen verliezen meer zullen optreden, maar blijft hoopvol. Er zijn volgens hem voldoende par tijen die willen bouwen in Suzan- naland. „Bovendien kunnen we, nu we alleen zijn, flexibel zijn en inspelen op wat de markt wil. De geplande volgorde van bouwen is niet heilig." In de planning zitten onder meer nog een groot aantal woningen in de Suzannapolder en appartementsgebouwen en een woontoren op het havenplateau. De meeste partijen in de ge meenteraad zijn bezorgd, maar steunen het voorstel van het colle ge om zonder de drie partijen ver der te gaan. SP'er Kees Slager spreekt van een megalomaan plan, waar de gemeente beter nooit aan was begonnen. KAPELLE De PvdA-raadsleden Joyce Bommer en Cees van Rui ten hebben gisteravond offici eel afscheid genomen van de Kapelse gemeenteraad. Bommer en Van Ruiten kon den zich niet meer vinden in de standpunten van hun partij over de uitlatingen van het Zeeuwse Statenlid Bayram Erbi- sim. Die vergoeilijkte in hun ogen in een televisie-uitzen ding van Nieuwsuur de marte lingen en zuiveringen in Tur kije. Wie de opengevallen plaat sen in de Kapelse raad gaan in vullen is nog niet duidelijk. Bin nen de partij wordt naarstig naar opvolging gezocht. Van Heugten zit nu ruim twee jaar in de gemeenteraad voor de Partij voor Goes (PvG). Eerder deed ze dat voor de PvdA. In aan loop naar de verkiezingen van 2014 kwam het tot een breuk met die partij, omdat Van Heug ten en toenmalig fractievoorzit ter Henk Hoogerland naar hun mening te laag op de kandidaten lijst werden gezet. Het tweetal zit nu samen in de gemeenteraad voor de PvG. „Het is van begin af aan de bedoeling geweest dat ik tussentijds zou opstappen", legt Van Heugten uit. „Als je zelf al zo lang in de raad zit en jonge mensen staan te springen om het van je over te nemen, moet je ze niet in de weg willen zitten." Van Heugten maakt plaats voor Stan Meulblok. Hij is meteen ook de beoogde nieuwe fractievoorzit ter, want Henk Hoogerland, die nu fractievoorzitter is, verlaat bin nenkort ook de raad, na meer dan dertig jaar. Hij stapt bewust iets later op, zodat Meulblok nog even met hem kan meedraaien. Van Heugten zegt met veel ple zier terug te kijken op de afgelo pen jaren. Ze is blij dat ze het mi nimabeleid mee op poten heeft gezet. „Dat hebben we destijds op de agenda weten te krijgen", herinnert ze zich. „Dat ging niet zonder slag of stoot, hoor, want het gaat allemaal heel stroperig. Dat viel me in het begin wel te gen. Ik dacht in de raad dingen snel voor elkaar te krijgen, maar zo werkt het helaas niet." KATS Duizend kilo hondenvoer arriveert vanmiddag bij hondenop- vang de Pannehoeve in Kats. De Noord-Bevelandse opvang won de voervoorraad bij de Face- bookactie Een heleboel voor het goe de doel van tuincentrum Weikoop. Mensen konden aangeven aan wie zij duizend kilo hondenvoer gun den. Uit ruim vijfduizend reacties selecteerde Weikoop drie goede doelen: de Pannehoeve in Kats, Stichting Alert in het Gelderse Wenum en Dierentehuis 't Schut- hok in Den Helder. Een tweede stemronde volgde. Die won de Pannehoeve van Jolanda Kap en haar gezin met de helft van de tweeduizend stemmen. woensdag 12 oktober 2016 Best cool, je hoofd op een voetbalplaatj e A Sem Houmes, Meike van Hese en Pieter Feijtel (vlnr) zijn regelmatig bij de Agrimarkt in Goes te vin den om voetbalplaatjes van hun club VV 's-Heer Arendskerke te verzamelen, foto johan van der heijden Ellen Jobse Goes Moeder van Sem Houmes De grootscheepse woningbouw plannen bij de haven van Sint- Annaland moeten doorgaan. Dat zegt wethouder Frank Hommel. „Als we nu stoppen, zijn we so wieso acht miljoen euro kwijt." Rob Paardekam Sint-Annaland Na zesentwintig jaar vindt Ma rian van Heugten het mooi ge weest. Ze stapt uit de gemeen teraad van Goes. „Het is tijd om plaats te maken voor jonge mensen." Rob Paardekam Goes A Van Heugten (links) tijdens een campagne, foto willem mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 63