Imares ingezet voor rondje Reimerswaal Al tien gegadigden voor Olzendepolder Wulpdal gaat snel van start 6 BEVELANDEN EN THOLEN „De Maatschap Wilhelminapol der wil vooral voor de school iets doen", zegt Ellen de Nood opgeto gen. Gisteren had ze een gesprek met de directeur Vincent Cool- bergen van de maatschap over de toekomst van het educatief pro ject. Dat dreigde te verdwijnen omdat de Maatschap Wilhelmina polder een nieuwe aardappel- loods gaat bouwen. Daarvoor moeten bomen verdwijnen. Dat mag alleen als elders weer nieu we bomen worden geplant. De maatschap heeft daarvoor het oog laten vallen op een verscholen lapje grond waar sinds jaar en dag (oud-) werknemers en dorps bewoners hun groenten kweken en het schoolproject van Ellen de Nood is gevestigd. „Voor de tuin ders hebben we geïnformeerd bij de volkstuinvereniging bij Goes. Daar is ruimte, ze zijn naarstig op zoek naar nieuwe leden", zegt Coolbergen. Hij verwacht dat ze daar met evenveel plezier aan de Ik kan helaas niks betekenen voor de tuinders slag kunnen. Informeel zijn de volkstuinders al op de hoogte van de verhuizing, maar ze krijgen nog een brief. Natuurspeeltuin De Nood is al voorzichtig plan nen aan het maken wat er alle maal op de nieuwe lap grond mo gelijk is. „Het is een groot terrein. Misschien iets met plantenbak ken en een natuurspeeltuin." Coolbergen wacht af. „Zij mogen met een voorstel komen", zegt hij. „En daar praten we volgende week over verder." Hij hecht aan het project waar kinderen leren hoe de groente groeit en waar je kan ontdekken hoe belangrijk bijen en pieren zijn. „De Nood wil kinderen be wust maken van alles wat groeit en bloeit en dat ligt heel dicht bij wat wij doen." Voor De Nood pakt het gesprek gunstig uit, maar voor de tuinders levert het niets op. „Ik kan helaas niks bete ken voor de tuinders. Ik heb het wel geprobeerd maar ik kan er weinig aan veranderen. Dit is het eventjes", zegt ze. Op een paar stukken langs schor ren na, moeten fietsers overal in Reimerswaal op buitendijkse on- derhoudspaden kunnen fietsen, vindt de gemeente. Om ervoor te zorgen dat ook een stuk van twee kilometer bij Yerseke toegankelijk wordt, gaat Imares daar onderzoek doen naar de vogelstand. Voordat de dijken werden ver sterkt, hebben provincie, water schap en Rijkswaterstaat afgespro ken welke dijken opengaan voor recreatie. Uit gesprekken met deze partijen blijkt volgens wethouder Izak Vogelaar dat ze nauwelijks be reid zijn om mee te werken aan het verzoek om twee kilometer dijk langs de Pieterspolder alsnog open te stellen. Een aanvraag voor een daarvoor noodzakelijke ver gunning, noemt de provincie 'wei nig kansrijk'. Om die reden heeft het college van B en W besloten Imares onderzoek te laten doen. Met een recent advies van een onafhankelijk instituut, hoopt het college sterker in de schoenen te staan. Als de vergunning er ooit komt, zal de gemeente de aanleg van het fietspad moeten betalen. Het waterschap heeft al laten we ten hiervoor geen geld te hebben. Tien bedrijven zijn met de ge meente Reimerswaal in gesprek over de aankoop van een perceel in de eerste fase van het bedrijven terrein. Onderaan de Zanddijk is onlangs zo'n vijf hectare bouwrijp gemaakt. Volgens een woordvoer der hebben vooral lokale onderne mers interesse in een stuk grond. De grote animo voor de bouw grond in de Olzendepolder is niet zo vreemd. In Yerseke zijn al jaren alleen nog maar percelen beschik baar met een zoutwateraanslui ting, bestemd voor aquacultuur. Het nieuwe bedrijventerrein is nog niet helemaal klaar. Aanne mingsbedrijf Reimerswaal BV is nog bezig een toegangsweg aan te leggen. Hiervoor wordt de huidige landbouwweg Olzendepolder van af de Molendijkseweg gedeeltelijk verbreed. Naar verwachting is de ze klus volgende maand achter de rug. De initiatiefnemers van vakan tiepark Wulpdal bij Sint-Maar tensdijk laten er geen gras over groeien. Begin volgend jaar moet de schop de grond in voor de eerste vakantiehuizen. Dat stelde projectontwikke laar Bram Roos deze week tij dens de vergadering van de commissie ruimte. Daar proef de hij wat scepsis over het plan voor een vakantiepark met ruim honderdzestig huisjes. Dat is niet vreemd, want het idee voor Wulpdal bestaat al sinds 1976. Om diverse redenen kwam het steeds niet van de grond. Volgens Roos gaat het park er deze keer zeker komen, mits de raad er volgende week mee instemt. Het is nog altijd de bedoeling dat Roompot de vakantiehui zen op Wulpdal gaat verhuren. Hoewel nog geen handtekenin gen zijn gezet, zijn de intenties volgens Roos aanwezig. De kans bestaat dat straks ook tij delijke zorg verleend gaat wor den aan gasten, zoals Roompot dat wel vaker doet. Zo heeft de organisatie een care team en biedt nierdialyse aan op vakan tiepark De Banjaard. „We gaan onderzoeken of zoiets op Wulp dal ook kan", aldus Roos. De SGP liet weten tegen de komst van het park te zijn. IN DE REGIO BOEFIN DE WIJK MIJN DORP MIJN STAD woensdag 12 oktober 2016 Nieuwe plek voor schoolmoestuin De schoolmoestuin in Wilhelmi- nadorp lijkt gered. Maatschap Wilhelminapolder stelt een ver vangend stuk grond beschik baar voor het project. Voor de volkstuinders die op hetzelfde complex hun aardappelen en boontjes kweken, blijft het enige alternatief verhuizen naar de volkstuinvereniging aan de West- havendijk bij Goes. Melita Lanting Wilhelminadorp —Ellen de Nood Joeri Wisse Yerseke Het zal niet lang duren voordat het eerste bedrijf neerstrijkt op Olzendepolder IV in Yerseke. Joeri Wisse Yerseke Rob Paardekam Sint-Maartensdijk HEINKENSZAND Bij nader inzien De documentaire Mijn hoofd in jouw handen over demen tie wordt niet van avond (zoals ge meld) maar volgen de week woensdag -19 oktober- ver toond in woonzorg complex De Fontey- ne in Heinkenszand. De documentaire is bedoeld voor alle mensen uit de ge meenten Borsele, Kapelle en Reimers waal die te maken hebben met geheu genproblemen, dementie en Alzhei mer. Deskundigen zijn aanwezig voor vragen. De docu mentaire begint om 19.30 uur, de toe gang is gratis. GOES Jake Schmid Band in Blaauwe Steen De Jake Schmid Band speelt vrijdag 14 oktober in café De Blaauwe Steen in Goes. Het optre den begint om 22.00 uur, toegang is gratis. RILLAND Open ochtend kinderopvang en basisscholen De basisscholen en KIBEO locaties in Rilland houden don derdag 13 oktober een open ochtend voor geïnteresseer den die op zoek zijn naar kinderopvang, peutergroep, buiten schoolse opvang of een basisschool. Tussen 09.30 en 11.00 uur zijn bezoe kers welkom op alle locaties van KIBEO en de drie basis scholen in Rilland. THOLEN Acht kerkkoren verzorgen optre den Acht Thoolse kerk koren geven zater dag een concert met driehonderd koorleden in de Gro te Kerk op de Markt te Tholen. De kerkkoren zullen het concert twee keer opvoeren: om 18.30 en 20.15 uur. Er zijn elfhonderd kaarten beschik baar, die gratis op te halen zijn op drie locaties: boekhan del Oostdijk aan de Kerkstraat 19, Quist schoenen Brug straat 21 en bij bloemsierkunst van den Berge, Een- drachtsweg 13. GOES Een flink aantal winkeliers uit de Goese binnenstad deed gistermiddag mee aan het interactieve spel 'boef in de wijk'. Via social media kregen zij tips over een 'dief' die wat gestolen had uit één van de winkels. Uiteindelijk werd de cri mineel in de kraag gevat door personeel van Douglas. Net als het personeel van Promiss (de beste tips) ontvingen zij een taart uit handen van coördinerend wijkagente Joanne Kodde. Op de foto speurt ondernemer Rob de Muynck, gewa pend met mobiel, naar de dieven, foto johan van der heijden BAARLAND Dorpshuis, 19.30 uur-Zumba Gold les voor beginners GOES Stadskantoor, 09.00-17.00 uur- Tentoonstelling Yvonne de Kramer; Bibliotheek, 10.00- 11.30 uur - Weke lijks Digitaal Café; Wijkgebouw De Spinne, 12.30 uur- Zeeuwse editie Kracht on Tour over het belang van financiële zelfstan digheid van vrou wen; Boekhandel De Koperen Tuin, 15.00 uur-Yoga Workshop voor (groot)ouders en kinderen; Roosevelt- laan 87,19.00 uur- Start Fietstocht; Ostrea Lyceum, 19.30-21.30 uur - Start basiscursus kunstgeschiedenis HEINKENSZAND Binnenllit, Schou- wersweg 7, 09.30- 17.30 uur - Exposi tie Jan Berndsen; Sporthal De Stenge, 14.00 uur-Cursus Vallen verleden tijd, voor senioren KAMPERLAND Jacobadijk 10, 13.30-15.30 uur- Ezelwandeling door de polders KAPELLE De Vroone, 13.00- 17.00 uur - Biljarten voor senioren; 19.15 uur - Bridgeavond KLOETINGE Dorpshuis Amicitia, 20.00 uur - Lezing Maurits Prins Het bedrog van Rome KRUININGEN Reimerswaalhal, 09.30-10.30 uur - Bewegingsuur voor 50+ RILLAND Restaurant de Nieu we Vliedberg, 10.00 uur - Wandelproject Elke stap telt WEMELDINGE Noordelijke Achter weg 62,18.30 uur - Dameskledingbeurs WOLPHAARTS- DIJK Dorpshuis de Griffioen, 14.00 uur - Concert Senioren orkest Zeeland Philharmonie 50+ YERSEKE Oosterscheldemu- seum, Kerkplein 1, 09.30-16.00 uur - Thematentoonstel ling Verdronken dor pen; Zorgcentrum Moerzicht, 10.00- 11.15 uur-Wande len in groepsver band

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 62