Betere regels voor internationale scheepvaart 9 Kijkcijfers Kennisquiz Peter R. de Vries in 'Gezondheidstest' GRANDTOUR Nieuwe Top Gear naar Rotterdam VANAVOND Survival In 'Queens of the jungle' geven vier meiden en vier jongens hun luxe en comfortabele leven op voor een trektocht van drie weken door de rimboe. Presentator Kay Nambiar houdt toezicht. De deelnemers hebben gemeen dat ze ontzettende diva's zijn die de hele dag in de weer zijn met hun crèmes, styletangen en andere luxe spullen. „Ze zijn ook niet vies van een spuitje botox hier en daar", zegt Kay Nam biar. „Eigenlijk zou je kunnen spre ken van acht 'meisjes'. Het contrast met de jungle is best groot." Vanavond zien we hoe ze met een vliegtuig aankomen op een eilandje met niets dan wildernis bij Panama. Ze worden meteen aan het werk ge zet: er moet een basiskamp komen. „De jungle is zo intimiderend dat sommige kandidaten er liever met een de brui aan wilden geven." Hij begrijpt die reactie. Nambiar won zelf twee jaar geleden Expeditie Robinson en weet dus wat overleven is, maar ook dat het een unieke erva ring is. „Dat heb ik ze regelmatig moeten voorgehouden: geniet van het moment. Voor je het weet, is het voorbij en zit je weer in het leventje dat je al kende. Ik kreeg daarop vaak te horen: Kay, houd je mond man!" Er ontstaan onderling veel conflic ten, maar de kandidaten moeten tot het einde samenwerken. Alleen dan krijgen ze de prijzenpot van 100.000 euro. Wil iemand ermee ophouden, dan kost dat de groep geld. Die sa menwerking in plaats van een indivi duele strijd maakt volgens Nambiar Queens of the jungle anders dan andere survivalprogramma's. Hilarisch Het levert in ieder geval veel hilari sche beelden op. „Mensen worden heel primair en dat zonder al die op smuk. Ze gooien hun mening er met een uit." Hij vindt het interessant om te zien hoe ze zich aanpassen aan de meest erbarmelijke omstandigheden. „Al trekken ze soms letterlijk de ha- Sea blind ren uit eikaars hoofd, ze weten de an der ook te waarderen." Er zijn ook gevaarlijke momenten. Zo verblijft het team een keer in een kamp dat omringd is door water. „Daarin leefde een kaaiman, zonder dat de kandidaten het wisten. Pas la- Ik heb ze moeten voorhouden: geniet van het moment ter kwamen ze daar achter." Het survivalgenre vindt Nambiar 'te gek om te maken' en smaakt naar meer. Maar hij zou méér willen doen. „Ik presenteer pas twee jaar, dus het was voor mij een flinke stap om zo'n groot programma te presenteren." Staan er nieuwe programma's op de planning? Daarover kan en wil hij niets zeggen. „Maar ik zou het leuk vinden om een programma te maken over mensen die een verhaal hebben. Mooie portretten. Dat kan van alles zijn: human interest, maar ook rea lity. Als het maar écht is." Negentig procent van alles wat we kopen, bereikt ons per schip. Het grootste schip ter wereld vervoert 19.200 containers, waar 117 miljoen schoenen in pas sen. De omvang van die bedrijfstak zorgt voor een zware belasting van het milieu. „We lijken wel zee- blind", zegt documentaire maker Bernice Noten boom. „Hoe groter de con tainerschepen worden, hoe minder wij over ze weten." Voor Sea blind praat ze met veel deskundigen over de situatie. Ook reist No tenboom naar alle hoeken van de wereld om haar ver haal te illustreren. Neem de smeltende ijs kappen waardoor nieuwe, kortere vaarroutes ont staan. Die zijn in het voor deel van de scheepvaart, maar zorgen voor extra vervuiling van het milieu. Sea blind is een pleidooi voor betere regels voor de internationale scheepvaart. woensdag 12 oktober 2016 GO Maandag 10 oktober 1. Voetbal Nederland - Frankrijk NPO 3 2.697.000 2. Journaal 20.00 uur NP01 2.263.000 3. Radar NP01 1.409.000 4. De wereld draait door NP01 1.401.000 5. Goede tijden, slechte tijden RTL 4 1.176.000 6. Half acht nieuws RTL 4 1.160.000 7. Spoorloos NP01 1.152.000 8. Nederland - Frankrijk nabesch. NPO 3 1.076.000 9. EenVandaag NP01 1.018.000 10. Journaal 18.00 uur NP01 985.000 NPO 3 was maandagavond dankzij de kwalificatiewedstrijd Nederland-Frankrijk (2,7 miljoen kijkers) marktleider. Tegen over het voetbalgeweld hield NPO 1 zich prima staande met titels als Radar en Spoorloos. RTL 4 had meer last van de concurrentie: Family island met Johnny de Mol scoorde een magere 459.000 kij kers. Over smaak valt te twisten op SBS 6 noteerde slechts 252.000 kijkers. Peter R. de Vries, Winston Gerschtanowitz en Dirk Zeelen- berg doen mee aan de Nationale Gezondheidstest 2016. Ook Mil- juschka Witzenhausen en Rob Blauw laten hun kennis over voe ding, beweging en het lichaam testen. Het programma wordt op 24 oktober uitgezonden op RTL 4. De presentatie is in handen van Wendy van Dijk en Ruben Nicolai. The grand tour, het nieuwe autoprogramma van Je remy Clarkson, Richard Hammond en James May, komt naar Nederland. Vol gende week zaterdag wordt er een aflevering opgenomen in Rotterdam. Fans die erbij willen zijn, kunnen zich aan melden via Amazon. The grand tour is de langver wachte tegenhanger van Top gear. De serie is vanaf 4 no vember voor het eerst in Ne derland op televisie te zien bij Veronica. Ia SONGS OF LIFE Jeroen van Ko- ningsbrugge krijgt in Califor- nië Thomas Acda op bezoek. RTL 4 volgt het duo bij het schrijven en opnemen van het nummer Na turally voor Je- roens album. DIEHARD Actiefilm vol kwinkslagen en stunts op RTL 7. Agent Bruce Wil lis bezoekt in een kantoorgebouw in New York zijn vrouw. Hij raakt daar verzeild in een gijzelingsac tie van een sluwe terrorist. HART EN ZIEL The lark ascen ding van Ralph Vaughan groeit uit tot het sym bool van verdriet van de Eerste Wereldoorlog. Tijl Beckand vertelt op NPO 2 het verhaal achter de compositie. O j§ 3 5 Echte diva's zonder opsmuk in de jungle Suzanna Timmer ▲„De jungle is zo intimiderend", zegt presentator Kay Nambiar. foto anp - Kay Nambiar Queens of the jungle, SBS 6, 20.30 uur. De scheepvaart is één van de meest vervuilende industrieën ter wereld. Tegelijkertijd is het een gesloten en ongeregu leerde bedrijfstak, zo blijkt uit de documentaire Sea blind. 2Doc: Sea blind, NPO 2, 23.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 50