De hond was een topinvestering 1] 4 Popcorn. Luchtig, krokant en vol van smaak. Een lekker filmavondje verdient een dito popcorn. Het panel test zeven zoete kant- en-klaarvarianten. F Mijn geld en ik „Als lid van The Old Firm beleefde ik een prachtige periode. Ik kon leven van de optredens. De muziek stond altijd voorop en niet het geld dat we ermee verdienden. We ontvingen alle drie een inkomen, dat lag iets bo ven het minimumloon, dus rijk zijn we er allerminst van geworden. Ik ben tegenwoordig soloartiest en heb daar een baan naast. Dat geeft meer financiële zekerheid dan in het verle den." Aan een middagje spelen in een Zeeuwse stad hield ik soms wel 100 euro over „Aan een middagje spelen op straat in een Zeeuwse stad hield ik soms wel ïoo euro over. Dat is best lekker. En een gratis biertje van een horeca- eigenaar die de muziek kon waarde ren." „Bij een instrument krijg je nooit spijt als je betaalt voor kwaliteit. Een prijskaartje van 1200 euro voor een elektrische viool en 1500 euro voor een gitaar vind ik niet buitensporig. Ik zou alleen nooit een lening afslui ten voor een aankoop." „Misschien cliché, maar geld maakt niet gelukkig. Met een dak boven je hoofd en eten en drinken binnen handbereik zit geluk meer in vrij heid, vriendschap en liefde. Ik ben benieuwd hoeveel mensen op een miljonairsfair echt gelukkig zijn." „Met mijn vrouw ben ik twee keer een maand naar Thailand geweest. Door niet in dure resorts te verblij ven, hielden we het low budget. Voor twee personen kwam de prijs op 3.600 euro uit. Een flinke uitgave, maar we hebben genoten. Jaren gele den kocht ik voor 5.000 euro een tweedehands motor. Die uitspatting was nog net iets groter." „Als we een reis in het verschiet heb ben, vind ik het geen probleem tijde lijk soberder te leven. Zo kunnen we sparen. Ik zal nooit euro's uitgeven die ik niet heb, maar als er voldoende beschikbaar is voor een aankoop, twijfel ik niet lang." „We kopen niet snel iets nieuw. Veel van onze huisraad, kleding en speel goed voor onze zoon is tweedehands aangeschaft. Gebruikte spullen ver kopen doen we ook, bijvoorbeeld onze schuttingdeur. Verkocht voor 30 euro." „Een mediaspeler voor no euro die niets toevoegde, omdat de computer hetzelfde resultaat leverde. Ik herin ner me ook een MP3-speler van 50 euro die na een paar keer gebruik in de kast belandde." „Onze hond Senny was een topinves tering. Voor 250 euro geeft ze ons al acht jaar onvoorwaardelijke liefde en plezier. Dat is onbetaalbaar." „Dat er ooit een moment komt dat ik me serieus zorgen moet maken om mijn financiën." e popcorntest is nog niet eens be gonnen of het eerste dilemma ligt al op tafel: testen we zoet of zout? „Zoet na tuurlijk", zegt Susanne resoluut. „Geloof me, meer dan 80 procent van de consumenten heeft een voorkeur voor zoet." Maar is het niet ongezond, zo'n ge suikerde snack? Integendeel, zweert de ervaren bakster van de Brabantse popcornmaker Niels Popcorn - te vens de testlocatie van vandaag. Zo lang je met mate de suikerbus han teert is het hartstikke goed voor je. „Neem mijn hamster. Die beestjes worden normaal niet veel ouder dan één jaar. Maar de mijne, die ik voort durend popcorn gaf, is ruim drieën half geworden." Lachend: „Meer be wijs heb je toch niet nodig?" Nostalgie Och, wat geeft het ook? Popcorn is hoe dan ook pure magie. Stel wat mais bloot aan hitte en de korrels on dergaan een metamorfose waar zelfs Conchita Wurst niet aan kan tippen. ONSPANEL In feite ligt er een stukje scheikunde aan ten grondslag. Het vochtige zet meel in de korrelkern verandert in stoom en zet vervolgens zoveel druk dat de mais uit zijn waterdichte schil scheurt en het zetmeel kan uitzetten tot schuim. Het ritueel alleen is al om van te watertanden. Moeder met haar hand stevig op de pan. De oren gespitst voor die eerste tikken tegen de dek sel. En dan het losbarsten van de show. Pop-pop-pop-pop. Pop-pop pop-pop. Oh nostalgie, wat doe je met ons! Dat het spul al sinds mensenheu genis populair is, moge duidelijk zijn gezien de 6700 jaar oude pofmaisres- ten die in Peru zijn gevonden. Net als meer producten in deze ru briek, heeft ook popcorn echter niet kunnen ontsnappen aan de vaart der volkeren. Nu we collectief geneigd zijn om drie dagen aan werk en vrije tijd in één etmaal te proppen is het uiteraard te veel gevraagd om halver wege Bridget Jones ineens de film te moeten pauzeren voor wat noeste poparbeid aan de pan of magnetron. Gelukkig zijn er de zakken kant- en-klaar-popcorn. We testen - uiteraard blind - een dwarsdoorsnede van het schap: twee woensdag 12 oktober 2016 PZ Elke week vraagt de redactie een streekgenoot het hemd van het lijf over financiële kwesties. Vandaag singer-songwriter Maarten Termont (37) uit Vlissingen. Hij maakte naam als lid van de band 'The Old Firm' en treedt inmiddels al enkele jaren solo op. Hans Puik Je speelde in een succesvolle band, haalde je daar ook financiële zekerheid uit? Maarten Termont Jullie speelden in het begin regel matig op straat, verdiende dat nog wat? Let je bij aankoop van een instru ment vooral op de kosten of de kwaliteit? Wat is je belangrijkste financiële les? Wat was je grootste uitspatting? Spaar je? Koop je tweedehands spullen? Ooit een miskoop gedaan? En wat was je beste aankoop? Wat is je grootste zorg op financi eel gebied? Maar ten Termont is blij met hond Senny. FOTO LEX DE MEESTER Glimmend en krokant Matthijs Meeuwsen |T— Susanne van Unen (41). Laat bij Niels Popcorn in het Brabantse Best op drukke dagen 300 kilo aan kor rels knallen. Claudia Vorsten- bosch (44). Over buurvrouw en vaste popcornklant. Geeft het spul als hondentrimster zelf wel eens aan haar viervoeters. Louise Arts (52). Vriendin van de zaak en roofvogeltrain- ster. „Nee, die vogels krijgen geen popcorn, hoor." Gaby Maus (45). Chocola, sinaasap pel, bosvruchten: heeft de smaken allemaal al eens voorbij zien komen als vaste tester van Niels Popcorn.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 45