i Sterk deelnemersveld bij tweede editie It's All Dressage lü Doodschop krijgt Blomaard niet klein Van Goethem sluit in stijl af Uitnodiging van De Nooijer 13 0% Roompot-renner zijn voeten gis teren voor de laatste keer van zijn pedalen in wedstrijdver band. Hoogerland: „Veel andere renners zeiden tegen me dat ik moest genieten van mijn laatste koers als renner. Nou, zie dat maar eens te doen bij een snel heid van 47 kilometer per uur." De voormalig Nederlands kam pioen was dan ook vooral opge lucht dat het voorbij was. „Toen er in het peloton zo hard werd ge reden, verlangde ik daar al naar." PUTTE Brian van Goethem sloot zijn seizoen in stijl af. De coureur uit Sluiskil reed bij de Sluitingsprijs met zeven ande ren in de beginfase weg uit het peloton. Op vijftig kilometer van de finish was de laatste aanval van het seizoen van de Roompot-renner, die later we gens maag- en darmklachten opgaf, ten einde. Zondag kleur de Van Goethem, al vanaf fe bruari in de aanvallende mo dus, de klassieker Parijs-Tours nog door ruim 230 kilometer voorop te rijden. Het evenement is een initiatief van Zeeland Outdoor Internatio naal. „Het is bedoeld om de natio nale ruiters te laten proeven van de sfeer van een internationaal concours", zegt Martin de Kroo, bestuurslid van de organisatie. „Al le paarden verblijven vanaf don derdag tot en met zondag op het terrein, waar wordt gezorgd voor ontbijt- en dinerbuffetten voor ruiters en amazones. Uniek is ook dat alle rubrieken door vijf juryle den worden beoordeeld." Het deelnemersveld mag gezien worden. International Patrick van der Meer voert de lijst aan. De rui ter uit Naaldwijk maakte in 2015 deel uit van het Nederlands dres- suurteam, dat op het EK in Aken het goud in de wacht sleepte. Van der Meer komt met vier jon ge talentvolle paarden naar Wal cheren. Hij wordt door De Kroo dan ook getipt als favoriet voor het hoofdnummer van It's All Dressage, de Grand Prix kür op muziek op zaterdagavond. Ook de lichte tour kent, met on der anderen Geert Jan Raateland en de aanstormende talenten Ro bin van Lierop en jeugdinternatio- nal Febe Zwambagt, een sterke be zetting. Zondag kan het publiek genieten van de finale van de kür op muziek bij de klassen ZZ-Licht en ZZ-zwaar, met veel Zeeuwse deelnemers, en als fraai slotstuk de afsluitende finale lichte tour. Het zijn nog altijd geen fijne beelden. Daniels die bij de zijlijn met een hoog been in komt vlie gen op Blomaard. Blomaard die het niet meer heeft van de pijn en per brancard het veld verlaat. „Ik ben niet zo'n Facebooker, maar ik kreeg alle berichtjes en tags wel mee", blikt hij terug op het voor val van eind juli. „Op den duur ontplofte het ook online, begreep ik. Meerdere voetbalsites pikten het op. Ik dacht toen alleen maar: die Daniels zal het flink te verdu ren krijgen." Hijzelf kreeg het echter ook flink te verduren, want er stond hem een maandenlange revalida tie te wachten. De vakantie naar Gran Canaria die was geboekt voor de twee weken na het oefen duel met het Zeeuws elftal kwam voor Blomaard precies op het juis te moment. „De specialisten zei den dat ik twee weken moest rus ten en dat ging daar uitstekend." De week na de vakantie meldde hij zich bij de fysiotherapeut van de club, Dennis Stevensen. „Ik heb het volste vertrouwen in hem en hij heeft me uitstekend gehol pen", spreekt Blomaard vol lof over zijn behandelaar. „Ik ga bij hem ook elke drie we ken langs voor een APK'tje. Even mijn rug en bekken goed laten zet ten, dat vooral eigenlijk. Dat heeft dan weer met een chronische bles sure aan pezen in mijn knieën te maken." „Kijk, mijn enkel is een pechge val, maar mijn knieën hebben con tinu onderhoud nodig. Dat laat ik bij Fysiofit Bruinisse, de praktijk van Dennis, doen. Al zou het niet helpen, mentaal helpt het me wel. Ik geloof erin en daarom was het ook fijn voor mij om daar te revali deren. Dat ging daardoor in alle rust. Ik heb in een later stadium voorzichtig wat stapjes gezet in de tweede selectie en vorige week kon ik weer invallen in het eerste elftal." Zoals het een goaltjesdief be taamt, pikte hij al gauw een doel- puntje mee tegen Prinsenland (6-0 zege). „Ik stond net zeven mi nuten in het veld toen ik door Julian Nieuwland de diepte in werd gestuurd", reconstrueert hij. „Ik kon alleen op de doelman af, die liet een hoek open en dan is die hoek dus voor mij. Een ty pisch spitsengoaltje, met mijn rechtervoet, de voet waar ik op ben geraakt. Dat is fijn en lekker, Na twee goals binnen een minuut dacht ik wel: ik ben terug maar speciale gevoelens had ik er op dat moment eerlijk gezegd niet echt bij." Want in het tweede elftal was hij de weken ervoor al een keer twee keer trefzeker binnen een mi nuut. „Toen dacht ik wel: ik ben nu echt terug", erkent Blomaard. Nu is hij dus ook terug in de eer ste selectie, een team dat onder trainer Marco Groeneveld uitste kend draait en na zes wedstrijden aan kop gaat in de tweede klasse E. „Eigenlijk ben ik zelf van het credo 'never change a winning team', maar ik wil natuurlijk ook spelen en belangrijk zijn voor de ploeg. Het is nog maar afwachten of ik zaterdag tegen Dauwendaele speel, maar ik ben er klaar voor." FC Dordrecht-spe- ler Alvin Daniels nam na het incident en de 'interne straf die hij kreeg nog contact met Blom aard op. „Hij bood zijn excuses aan, zei dat het hem speet en gaf toe dat het puur frustratie was. Voor mij was het toen ook klaar. Even later belde trainer Gérard de Nooijer zelf nog. Eigenlijk om te checken of die jongen had ge beld. Hij zei ook dat ik nog een keer wel kom was bij FC Dor drecht. Daar ben ik nog niet aan toe ge komen." woensdag 12 oktober 2016 prof 'Johnny' Het afscheid van Johnny Hoogerland als prof wielrenner bleef niet onopgemerkt, fotocamileschelstraete In het Hippisch Sportcentrum De Kroo in Nieuw-en Sint Joos- land gaat donderdag de tweede editie van It's All Dressage van start. Tot en met komende zon dag staat daar een nationaal driesterrenconcours met inter nationale allure op het program ma. Verdeeld over vier dagen ko men er ruim tweehonderd combi naties aan de start. Lucien Roelandt Nieuw- en Sint Joosland 1 T T Tom Blomaard maakte afgelopen zaterdag weer zijn eerste minu ten in de hoofdmacht van Bruse Boys. archieffoto dirk-jan gjeltema Bruse Boys-spits Tom Blomaard (25) brengt nog regelmatig een bezoekje aan zijn vaste fysiothe rapeut 'voor een APK'tje', maar is volledig hersteld van de zware enkelblessure die hij opliep tij dens een duel van het Zeeuws elftal met FC Dordrecht. Even was hij als slachtoffer van de grove charge van prof Alvin Da niels landelijk nieuws. Eenmaal terug in de luwte werkte hij met succes in alle rust aan het her stel na het „pechgeval". Mitchell Minnaard Vlissingen —Tom Blomaard

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 38