De Kok behoudt titel en ticket naar WK driebanden in Egypte O O) C1) O i 12 ZEELANE WIELRENNEN AFSCHEID VAN HOOGERLAND Een 21e plaats in de koers om de Sluitingsprijs is het laatste wapenfeit van de profwielrenner Johnny Hoogerland. Hij blijft nog wel actief in de wielerwereld. DAM X vandaag van start Deze week vindt voor freestyle windsurfers het derde en laatste Europese freesty- le-event plaats op het Grevelingemeer. Van af vandaag tot en met komende zondag wordt daar DAM X gehouden, een EK-wed- strijd met een sterk deelnemersveld. De windsurfers zijn tussen to.oo en 18.00 uur op het water te bewonderen. Rick Jendrusch is de grote afwezige bij het evenement bij Zeil- Surfcentrum Brou- wersdam, het bedrijf van zijn ouders. De freestyle windsurfer uit Scharendijke raakte geblesseerd aan zijn schouder tijdens een WK-wedstrijd in het Duitse Sylt en moest daardoor vroegtijdig een punt zetten achter zijn seizoen. Mobach tiende op WK Wielrenner Jarno Mobach uit Philippine is tiende geworden bij het WK tijdrijden voor junioren. De Zeeuws-Vlaamse coureur had 36 minuten en 42 seconden nodig voor de 28,9 kilometer lange rit in het snikhete Qa tar. Daarmee kwam hij twee minuten te kort op de Amerikaanse eindwinnaar Bran don McNulty. Vrijdag doet Mobach (18) nog mee aan de wegwedstrijd voor junioren. Die wedstrijd gaat over een 135,5 kilometer lang parkoers. Vorig jaar nam hij ook deel aan de WK-weg- wedstrijd, toen in het Amerikaanse Richmond. De talentvolle coureur viel toen uit. Kerkhove moeizaam door Tennisster Lesley Kerkhove is moeizaam van start gegaan in het Franse Equeurdrevil- le, waar ze deze week haar titel verdedigt. De Zierikzeese had dinsdag 2 uur en 40 mi nuten nodig om zich in de eerste ronde te ontdoen van de Zweedse qualifier Kajsa Ri- naldo Persson. De setstanden waren 5-7 7-6 6-3. Kerkhove won haar laatste toernooi in Equeurdreville. Ze heeft daarom veel pun ten te verdedigen op de wereldranglijst. Als nummer vier van de plaatsingslijst moet ze weer ver kunnen komen. Nieuwkoop onderuit Bart Nieuwkoop uit Tholen heeft met de be- loftenploeg van Feyenoord het eerste duel in de Premier League International Cup ver loren. In het Engelse toernooi, waarin de beste reserveteams van Europa zijn verte genwoordigd, bleek Swansea City gisteren thuis met 2-0 te sterk. Feyenoord is inge deeld in Groep D, met naast Swansea City nog Chelsea en Dinamo Zagreb. Jobse Oranje-19 elden vergaarde de winnaar na af loop van een wie lerwedstrijd min der aandacht dan een van de vele niet-winnaars. Dinsdagmiddag had het daar rond vijven in Putte wél alle schijn van toen zich een enorme menigte ver zamelde rond Johnny Hoogerland, de nummer 21 in de uitslag. De 33-jarige renner uit Langeweegje had met de Sluitingsprijs Put- te-Kapellen zijn laatste wedstrijd als profwielrenner gereden. Hoo gerland finishte in dezelfde groep als de Belgische winnaar Roy Jans. Er staat een vier seconden du rende video van Hoogerland onli ne die perfect samenvat wie de coureur Johnny Hoogerland was tijdens zijn hoogtijdagen: de Ko ning van de Aanval. In het frag ment, tijdens de Ronde van Vlaan deren in 2010, springt hij weg uit het peloton. Een enthousiast „daar gaat Johnny" volgt uit de mond van Sporza-commentator Michel Wuyts. De Belgische regie schakelt naar de ploegleiderswagen van Vacan- soleil, de toenmalige ploeg van Hoogerland. De mecanicien op de achterbank werpt zijn handen uit onmacht de lucht in en slaat ach terover tegen de leuning. Manager Daan Luijkx produceert meerdere scheldwoorden. Ploegleider en be stuurder Hilaire van der Schueren grijpt gretig naar zijn zender en roept: „Allez Johnny, rustig aan" in het oor van zijn renner. „Soms was hij iets te onstui mig", erkent Roompot-ploeglei der Michel Cornelisse, die ook bij Vacansoleil als ploegleider van de Bevelander functioneerde. „Maar dat is Johnny. Ik denk dat we onze handen dicht mogen knijpen met renners zoals hij. Anders wordt wielrennen heel saai. Hij heeft misschien niet heel veel gewon nen, maar wel voor heel veel spek takel gezorgd." Hoogerland verwierf door zijn aanvalslustige koersstijl en nuch terheid in interviews een hoge gunfactor bij veel wielervolgers. Zie maar eens te genieten bij een snelheid van 47 kilometer per uur Met topnoteringen in het eindklas sement van de Ronde van Spanje, de Ronde van Vlaanderen, de Tir- reno-Adriatico, de Ronde van Lombardije en het WK behoorde hij zeker twee seizoenen tot de wereldtop. Haperende machine Zijn Nederlandse titel in 2013, naar eigen zeggen zijn grootste succes als wielrenner, vormde het slotstuk van zijn periode als gewel denaar. Zijn aanvalsmachine be gon daarna te haperen. Doordat zijn ploeg Vacansoleil ophield te bestaan, kwam Hoogerland in 2014 uit voor het Italiaanse Andro- 232ï*v ni-Giocattoli. De afgelopen twee seizoenen verdedigde hij de kleu ren van Roompot. Hoogerland deed er deze winter nog een keer alles aan om zijn ni veau van weleer te benaderen. Omdat dat net als de voorbije sei zoenen niet lukte, kwam het woord 'stoppen' na het voorjaar in hem naar boven. Begin vorige maand hakte hij definitief de knoop door. Hij gaat een PR-func- tie bij Roompot bekleden. 23 jaar na de Ronde van Rilland, de eerste koers van een toen nog jeugdige Hoogerland, haalde de Oegstgeest Regerend Nederlands kampioen De Kok had zich na het EK in Mur- cia al geplaatst voor dat WK, maar de KNBB vond het een goed idee om nog een extra NK in te lassen waarin enkele nieuwkomers wer den ingeschreven. „Het had mij zomaar mijn toege zegde plaats op het WK kunnen kosten", wist De Kok. „Blij was ik hier niet mee, maar dankzij mijn Blij was ik niet met dit NK, maar alles kwam toch nog goed zege kwam alles toch nog goed." Aan motivatie om hogerop te ko men ontbreekt het niet bij de Kok. „Ik werkte in ploegen, maar dat belemmerde mijn ontwikke ling. Ik kreeg wel medewerking van mijn baas, maar het was niet te doen. Nu begin ik 's morgens om 6.00 uur en ben ik na de mid dag vrij. Dan kan ik lekker trai nen." De Kok ziet alleen maar voorde len. „Doordat ik wekelijks in Oos terhout eerste divisie en in België speel, en nog regelmatig begelei ding krijg van Jean Paul de Bruijn, word ik beter. En dat is wat ik wil." woensdag 12 oktober 2016 BROUWERSDAM QATAR EQUEURDREVILLE SWANSEA !*L Laatste keer voor Vlissinger Jes- per Jobse is met de Nederlandse ploeg met een zege op China (19-16) en een nederlaag tegen de Verenigde Staten (15-11) be gonnen aan het WK drie tegen drie-basketbal. Donderdag staan de andere twee groeps- duels - met Tur kije en Japan - op het program ma. Een plaats bij de eerste twee in groep D volstaat voor een ticket naar de kwartfinale. O Voetballer Rick van Drongeien uit Axel heeft het EK-kwalifica- tietoernooi met het Nederlands elftal onder 19 jaar afgesloten met een 1-0-ze- ge op Noorwe gen. Met negen punten uit de drie duels is de ploeg als groeps winnaar zeker van een gunsti ge loting voor de volgende ronde. Arwin Willemsen Putte —Johnny Hoogerland Joey de Kok uit Lewedorp heeft zijn nationale titel in het drieban den voor junioren geprolon geerd. In een bloedstollende - Zeeuwse - finale versloeg hij af gelopen weekeinde Michael Vink uit Groede. Voor de kam pioen lag een ticket voor het we reldkampioenschap klaar, dat in december wordt gehouden in Hurghada in Egypte. Joop van den Oudenhoven —Joey de Kok ■E a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 37