door teaenslaa Oranje heeft houvast na 24 Karakterjongens als Rick VOETBAL WK-KWALIFICATIE Karakterjongens als Rick Karsdorp en Vincent Janssen zijn Oranjes hoop in bange dagen. Kort Dak Sjarapova op de baan Maria Sjarapova (foto) heeft weer een partij tje getennist, al was het slechts voor de lol. De Russin deed mee aan een showtoernooi in Las Vegas, samen met onder anderen Jo hn McEnroe en Martina Navratilova. Sjara pova zit een schorsing uit vanwege het ge bruik van meldonium, dat sinds t januari op de dopinglijst staat. Alpecin kiest Katoesja Shampoo-producent Alpecin gaat volgend jaar verder als medesponsor van de Russi sche wielerploeg Katoesja. Alpecin was sinds 2015 mede-naamgever van de van oor sprong Nederlandse ploeg Giant-Shimano. Bij Katoesja-Alpecin rijdt komend seizoen met tijdritspecialist Tony Martin een Duitse topper. De Nederlander Maurits Lammer- tink komt ook over van Team Roompot. Laatste race Hoogerland Voormalig Nederlands kampioen Johnny Hoogerland (foto) van Roompot reed in Put- te-Kapellen zijn laatste koers. De 33-jarige Zeeuw zet een punt achter zijn loopbaan, die hem in 2013 het rood-wit-blauw oplever de. De Sluitingsprijs in Putte-Kapellen werd gewonnen door de Belg Roy Jans. De spurter klopte zijn landgenoot Timothy Du- pont en de Nederlander Moreno Hofland. Rentree Rome niet Het is een ijskoude maandagavond, eind maart 2015, als Rick Karsdorp in het Fran se Sedan woedend zijn voorhoofd tegen dat van arbi ter Tobias Stieler drukt. In Stade Louis Dugauguez heeft de Duitse scheidsrechter net voor de derde keer naar de strafschopstip gewe zen, omdat het fantastisch spelen de talent Yassine Benzia is ge vloerd. Karsdorp kan het niet meer verkroppen dat Jong Oranje van het veld wordt geveegd (4-1). Een paar dagen later vertelt hij dat hij 'nog nooit in zijn carrière zo is weggespeeld als die avond. We zijn ruim anderhalfjaar ver der. Het ongeduldige supertalent Benzia is uitgeweken naar het na tionale elftal van Algerije, diep ge griefd omdat hij bij de A-ploeg van Frankrijk maar geen kans kreeg. En Rick Karsdorp was maandag de beste pion bij Oranje in de kwalificatiewedstrijd tegen Frankrijk (0-1 nederlaag). Het is het verhaal van vallen en weer opstaan, van karakter tonen als het even tegenzit, van op de tanden bijten in plaats van opge ven. In diezelfde wedstrijd in Se dan was er nog een speler die over al die karaktereigenschappen be schikt. Vincent Janssen, van het nietige Almere City, mocht die avond in Noord-Frankrijk nog even invallen. Niet lang daarvoor had Feyenoord hem genadeloos de deur gewezen. Ook Janssen stond er maandaga vond in de Arena. Als iemand die boven is komen drijven waar ve len hem al afschreven. Als iemand waaraan het Nederlandse voetbal zich kan vastklampen. Karsdorp en Janssen moeten de schoolvoor beelden zijn voor technisch mana ger Hans van Breukelen, die afgelo pen week nog maar eens aanstipte dat het Nederlandse voetbal op mentaal vlak tekortschiet. Botsing De medische staf van Oranje ver zocht Karsdorp na de botsing met Laurent Koscielny met klem om zich te laten vervangen. De rechts back van Feyenoord peinsde er niet over. „Ik kon mijn arm nauwe lijks nog optillen", zegt hij. „Maar uitstappen? Nooit. Ik wilde zo graag door." Doorgaan met waar hij mee be zig was. Zich verrassend sterk me ten met de top van het internatio nale voetbal. „Natuurlijk heb ook ik afgelopen zomer Dimitri Payet zien vlammen op het EK. Maar Payet werd nu gewisseld, dat gaf nog veel meer energie. Tegen Wit-Rusland zat ik twintig minu ten voor tijd tegen kramp aan. Nu kon ik voor mijn gevoel nog drie wedstrijden spelen. Ondanks de pijn in mijn schouder." 'Ik denk dat ik net zo goed ben als Max Verstappen, of zelfs beter' Quote van de dag Goed, het Franse elftal was dus be ter maandag. En ja, behalve Paul Pogba co staan ook een stel mo dale Zweden voorlopig boven Oranje in de kwalificatiepoule. Moeten we al vrezen voor eenzelf de hoofdpijncampagne als de vori ge, die eindigde in het mislopen van een EK? Nee, dat niet. In de afgelopen interlandweek is Oranje vooral iets opgeschoten. In acht dagen tijd is nieuw per spectief aangeboord. Nieuw ver trouwen ook. Iedereen genoot van de entree van de brutale Rick Karsdorp. Die kwam er parallel aan de doorbraak van Quincy Pro- woensdag 12 oktober 2016 TENNIS WIELRENNEN WIELRENNEN Stadion Santia go Bernabéu van Real Madrid krijgt een uit- schuifbaar dak. De verbouwing gaat zo'n 400 miljoen euro kos ten. Real wilde er ook een hotel en winkelcen trum bij bouwen, maar dat werd afgewezen. I Novak Djokovic (foto) heeft zijn rentree op de tennisbaan met een overwinning opgeluisterd. De nummer één van de wereld won op het ATP-toer- nooi in Sjanghai met duidelijke cij fers van de Itali aan Fabio Fogni- ni: 6-3, 6-3. Sterker Mikos Gouka Amsterdam ife- - v\ :Yr\v Rick Karsdorp in duel met de Fransman Anthony Martial. Rick Karsdorp speelde vrijdag en maandag zijn eerste twee inter lands voor het Nederlands elftal. Eerder dit jaar zat hij wel al op de bank bij Oranje. Rome ziet af van de kandidatuur voor de Olympi sche Spelen in 2024. Nadat de nieuwe burge meester Virginia Raggi haar steun had gewei gerd, besloot het Italiaans olympisch comi té om het pro ject af te blazen. —Carlos Sainz had het er moeilijk mee dat voor malig ploeggenoot Max Verstappen, en niet hij, de plek van Daniil Kvyat overnam bij Red Buil. Roda JC moet het lang zonder Simon Church doen. De Welshman viel eind septem ber uit in het duel met Feyenoord. Hij kampt met een heupblessure en is minimaal drie maanden uitgeschakeld. De voormalig Duitse international Cacau heeft een punt achter zijn voetbalcarrière ge zet. Cacau stond dit seizoen onder contract bij VfB Stuttgart. Renate Jansen is opgenomen in de selec tie van de Nederlandse voetbalsters voor de oefeninterlands tegen Schotland en Duits land. De aanvalster van FC Twente vervangt clubgenote Eshly Bakker. Maarten Wijffels Amsterdam Een zege en een nipte ne derlaag tegen topland Frank rijk. Dat was de oogst van de interland- week. Genoeg aanleiding om optimistisch te zijn over de rest van de WK-kwalifica- tie. Virgil van Dijk (m) FOTO PIMRAS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 21