m €75 DEALS hoteldeal.nl IOW CULTUUR 21 75 jaar wordt hij morgen. Is Paul Simon bezig met zijn laatste toernee? Het zou zomaar kunnen, zegt hij. „Ik ben er nog niet uit." 'Finding Dory' levert Disney ruim een miljard dollar op 1088-0331543 Hij beslist be gin volgend jaar, zegt hij. En aan zijn besluit zal intensief nadenkwerk voorafgaan, kondigt hij aan. Stoppen of niet, dat is de vraag. „Als ik na deze tour nee aan een nieuw album ga werken en daarvoor ook con certen wil geven, ben ik drie, misschien wel vier jaar ver der. Dat is op mijn leeftijd een grote beslissing om te ne men." Paul Simon bracht van zijn lange loopbaan in de muziek zes jaren door als muzikaal partner van Art Garfunkel. Met hem vormde hij het be roemdste popduo ooit. Maar ook zonder Garfunkel (met wie hij na enkele lucratieve reünies geen betrekkingen meer onderhoudt) als vertol ker van zijn composities, bouwde Simon een luisterrij ke loopbaan op. Hij bracht begin dit jaar het met lof ontvangen album Stranger to Stranger uit en toert tot en met november door Europa (op 31 oktober speelt hij in de Amsterdamse Ziggo Dome). Maar daarna? „Ik denk er over na", kraakt hij door een telefoonlijn vanuit zijn huis in New Canaan, Connecti cut. „Ik ben er nog niet uit. Ik heb mijn leven altijd volgens hetzelfde patroon doorge bracht. Nieuwe muziek ma ken en daarna optreden. Maar hoe lang houd ik dat nog vol? En belangrijker: wil ik mijn leven in zijn laatste fase ook zo inrichten?" Familie Simon, bezig aan zijn derde huwelijk, nu met zangeres Edie Brickell, legt zijn afwe gingen uit: „Ik voel me fit. Als alles meezit zou ik zo'n cyclus nog wel een keer aan kunnen. Maar wil ik het lie ver dan tijd met mijn familie spenderen? Mijn jongste zoon Gabriel van 18 is net gaan studeren en het huis uit. Mijn vrouw en ik kun nen doen wat we willen. In het verleden had ik dat soort gedachten niet. Tijdsdruk was er nooit. Nu wel. Het hoort blijkbaar bij mijn leef tijd me af te vragen wat ik nog te doen heb in dit be staan." Simon spreekt in korte, af gemeten zinnen. Zijn enige voorwaarde bij het toestem men in het gesprek: geen vra gen over Garfunkel. Die boy cot geldt overigens niet voor de songs die de twee samen uitvoerden. The Sound of Silen ce, hun magnum opus, staat nog steeds op zijn setlijst. „Ik speel het solo op akoestische gitaar, nog kleiner dan het origineel. Ik schreef het toen ik 22 was. Het blijft merk waardig dat het nu nog steeds zo krachtig klinkt. Liedjes kunnen blijkbaar ook hun maker verrassen. Ik zing het na al die tijd nog steeds met veel plezier." Dat laatste is volgens hem een goed argument om door te gaan. „Net als mijn zang. Die bevindt zich momenteel echt op een piek. Ik heb het geluk dat slijtage mijn stem nog niet heeft geraakt." Maar, zo beseft hij: dat blijft niet eeuwig duren. Een vaststel ling die voor het gehele be staan opgaat, constateert hij droogjes. „De dood is een schaduw die steeds donker der wordt", zegt hij. „Nie mand ontkomt eraan." Rampjaar Even eerder heeft de zanger gesproken over dit 'rampjaar voor de rock'. Hij kende alle sterren die de muziekwereld dit jaar ontvielen persoon lijk: David Bowie, Prince, Glenn Frey. „Vooral Prince vond ik schokkend. De om standigheden waarin hij stierf waren treurig en zijn le ven was te kort", zegt hij. „Vooral dat laatste stemt treurig. Ik heb de afgelopen jaren veel vrienden verloren. Het is het seizoen waarin mijn leven zich bevindt. Maar gelukkig haalden die vrienden een leeftijd waarop het past het leven te verlaten. Prince was te jong om te gaan." Denkt hij zelf veel aan de dood? „Dat moet je zo min mogelijk doen", antwoordt hij zonder nadenken. „Het is zinloos. De dood is onder deel van het leven. Net als rouw om het sterven van an deren erbij hoort. Ik ben geze gend dat ik op mijn 75ste nog de keus heb te doen wat ik wil. Natuurlijk is de dood een steeds dreigender wolk, maar begrijp me goed: als ik hier naar buiten kijk zie ik nog steeds sunny skies." schrijvers van Mark Ruttes Corres pondents' Dinner, maar vertellen ieder hun eigen verhaal. Ferry Doedens begint over het Friese Drachten waar hij is opgegroeid, over de speelgoedwinkel van zijn vader, over zijn rol als levend standbeeld. En, zoals een echte cabaretier, 'buit' hij ook zijn ei gen cokeverleden uit. „Een sausje van alles dat lekker aangedikt is", stelt Doedens. „De grappen zijn een kwestie van timing. Maar toen de achtbaan begon te lopen, dacht ik: kom maar op met die looping." Brard wilde het wel 'op haar manier', zegt ze. „Ze werden hele maal gek van me. De eerste twee scripts heb ik afgekeurd. Divage drag? Nou, nee. Gewoon iemand die weet wat ze wil. Er zaten te veel loshangende grappen in." En die kan ze zelf ook bedenken. „Richard Groenendijk had het me al gezegd: jij moet het theater in. Spot op je kop, zoals Jackie Collins, maar dan wel goed", al dus de oud-zangeres, die zichzelf op het podium behoorlijk op de hak neemt. Over de mislukte sal to van de duikplank tijdens het programma Sterren springen, waar bij ze plat op haar buik in het wa ter landde, grapt ze: „Dat is het platste wat ik ooit op televisie heb gedaan." Cabaretier Martijn Koning is de presentator van het program ma dat morgenavond met Tony 'Star' Wyczynski begint. „Het mooie is: de mensen die hier het podium opstappen, zijn van zich zelf al grappig. En van sommigen heb je een bepaald beeld en wordt dat bijgesteld. Nee, niet bij Patty Brard. Dat vond ik altijd al een leuk wijf." De animatiefdm Finding Dory van studio Disney heeft wereld wijd meer dan een miljard dol lar opgeleverd. Het is de derde bioscooptitel die in 2016 deze grens passeert; eerder lukte het Captain America: Civil War en Zootopia. In Finding Dory, het langver wachte vervolg op Finding Ne mo uit 2003, gaat de vergeetach tige picassovis Dory, samen met haar vrienden Nemo en Marlin, op zoek naar haar ouders. De belangrijkste stem- Depeche Mode naar Ziggo Dome men in de Engelstalige versie zijn ingesproken door Ellen De- Generes, Albert Brooks en Ed O'Neill. In de Nederlandse ver sie zijn onder meer Annick Boer, Richard Groenendijk en Loek Peters te horen. De film was ook in de Nederlandse bio scopen een groot succes sinds de première op 29 juni. Met meer dan een miljoen bezoe kers is Finding Dory vooralsnog de best bezochte bioscooptitel van het jaar. In veel bioscopen draait de film nog steeds. 'Criminelen waren een stel amateurs' 3 dagen in een tophotel incl. 3-gangendiner! www.hoteldeal.nl/75euro Ifïïff 3 dagen Van der Valk in Noord-Duitsland 3 dagen rust en natuur in Friesland 3 dagen Gulpen in Zuid-Limburg woensdag 12 oktober 2016 Stefan Raatgever Simon Garfunkel in 1978 in Carnegie Hall, New York. fotoafp Patty Brard als stand-upper. FOTO BART VAN DER PUTTEN KASKRAKER CONCERT Depeche Mode komt op 7 mei 2017 naar Nederland voor een op treden in de Amsterdamse pop tempel Ziggo Dome, meldt con- certorganistor Mojo. Het concert is onderdeel van de Global Spirit Tour en staat in het teken van een nieuw album, dat begin 2017 moet verschijnen. In totaal doet Depeche Mode 32 steden aan in 21 landen. De Britten, bekend van hits als People are peopleJust can't get enough en Enjoy the si lence, traden in december 2013 voor het laatst op in Nederland. KARDASHIAN De criminelen die Kim Kardas- hian vorige week beroofden in een hotel in Parijs, waren hele maal niet zo professioneel als ge dacht wordt. In de ogen van de realityster zagen ze eruit als een stel amateurs. Ze heeft volgens entertainmentsite TMZ tegen de politie verklaard dat de daders bij zonder aarzelend en onzeker handelden. Het leek erop alsof ze ruzie hadden en de politie-uni- formen die de criminelen droe gen, zagen er niet echt uit. Toch ontbreekt nog elk spoor van hen. Van der Valk Landhotel Spornitz Hotel-Restaurant Lunia 2 overnachtingen incl. ontbijt V 1 x 3-gangendiner t.w.v. 28,50 Vrij gebruik sauna en jacuzzi Aankomst t/m eind maart 2017 Hotel-Restaurant Les Jumeaux 2 overnachtingen incl. ontbijt 1 x 3-gangendiner t.w.v. 23,50 Tip: winkelen in Maastricht Aankomst t/m eind februari 2017 prijzen p.p. o.b.v. 2 personen in een kamer, excl. reserveringskosten v 2 overnachtingen incl. ontbijt l x 3-gangendiner of buffet Gratis Wi-Fi en parkeren Aankomst t/m eind maart 2017

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 19