Diva Patty Brard voelt zich naakt als comedian 20 LUISTERT RADIO Bruno Vincent Mars in Ahoy „Vroeger was ik zwaar diva", zegt Patty Brard. „Tegenwoordig al leen nog maar zwaar." De grap dendert door de studio's van Aalsmeer. Het publiek klapt, en niet eens op commando: dit is zelfspot in optima forma. Dit is Celebrity Stand-Up, beken de Nederlanders én Vlamingen die zich van hun humorrijke kant laten zien. Comedy Central brengt vanaf morgen wekelijks optredens. Van Ferry Doedens, Tofik Dibi en Jelka van Houten tot Frank Evenblij, Roxeanne Ha- zes en La Brard. „Oh, wat was ik zenuwachtig. Ik heb mijn agenda schoonge maakt en een week niet geslapen om de tekst uit mijn hoofd te le ren", zegt Brard, presentatrice bij Shownieuws. „Daar krijg ik de vra gen aangereikt en hoefik er al leen maar op in te haken en te vertellen. Nu stond ik alleen op het podium. Nou, ik heb me nog nooit zo naakt gevoeld." Het is maandag: opnamedag. In het zaaltje worden her en der (al coholische) drankjes neergezet. Vandaag zijn Patty Brard, Ferry Doedens en de vrij onbekende Belgische radiomaker Otto-Jan Ham („Ik vind mezelf zelden grappig") aan de beurt. Duidelijk wordt al gauw: de ar tiesten op het podium zijn met hun tekst wel geholpen door de Als de zomer definitiefis weggewaaid, als de eerste herfstbladeren langzaam, welhaast plechtig nederdwarrelen, als de ochtendmist een wattige aanval doet op het filerecord, dan wordt het op de radio tijd voor de lijsten. Gezellig. Binnen. Herinnert u zich deze nognognognog? De gouden glans van ra dio straalt van onze antenne bij deze flashback- backback! We lopen ons de gehele herfst warm voor de moeder aller lijsten, de Top 2000, waarin elk jaar weer een bittere strijd wordt uitgevochten tussen The Eagles en Queen. Binnenkort ope nen de stembussen weer. Misschien moeten we eens proberen om dit jaar Ria Valk op 1 te krijgen, of Herman van Keeken. Pappie Loop Toch Niet Zo Snel, dat vond ik altijd zo'n prach tig lied. Toen ik nog een ventje van drie turven hoog was hoorde ik het al bij de Daverende Der tig. Radio 5 komt in november met de Evergreen Top 1000. Daarvoor kan ook binnenkort ge stemd worden. Overigens, over 5 gesproken, ik moet even mijn excuses aanbieden aan een- tweedrieviervijfzeszevenachtnegenTineke. Ik schreef laatst over Radio 5 als aanleunzender van de NPO. Ik bedoelde dat niet denigrerend, 5 klinkt soms frisser dan 3FM. Wacht maar Ti neke, ik zal binnenkort je programma eens re censeren. Maar voordat die Evergreen Top 1000 begint, doet 5 eerst nog de Lage Landenlijst, samen met de Taalunie en het Vlaamse Radio 1. Daar kan deze week nog voor gestemd worden. Er staan zeer verrassende, stokoude en gloednieuwe ti tels op de suggestielijst op de website. Van Wil- leke Alberti en Drs. P tot De jeugd Van Tegen woordig, van Hugo Raspoet tot De Ertebrekers, van Kenji Minogue tot Typhoon tot Jules de Corte. Aanstaande zaterdag wordt de lijst be kendgemaakt, live vanaf de grens in Baarle-Nas- sau. Ik zal luisteren. Op dit moment zap ik tussen De Hart Ziellijst op NPO Radio 4 en de 8o's Top 750 op Radio Veronica. Het is Mozart versus Doe Maar, Schu bert versus Simple Minds. Het wordt mooi vandaag. Monteverdi, Tallis, Lauridsen, Duruflé, Madonna, Miami Sound Machine, Gregoriaanse liederen van A. No- niem, Mahler, Bizet, U2, Sibelius, Michael Jackson, Johannes Brahms, Bronski Beat, Rimski-Korsakov, Toontje Lager, Vaughan Wil liams, Handel, Prince, UB40, Bach, Bach, Bach, Bach... Gezellig, herfst. Ferri Somogyi is weer single Quote van de dag Sommige 2 voor 12-kijkers vinden mijn decolletés te uitbundig. Daar zit ik niet mee. MUZIEK woensdag 12 oktober 2016 Comedy Central brengt vanaf morgen wekelijks bekende Ne derlanders en Vlamingen die op treden als stand-upcomedian. Patty Brard: „Richard Groenen dijk had het me al gezegd: jij moet het theater in." Dennis Jansen Toplijs Bruno Mars is zondag 6 novem ber in Rotter dam bij de uitrei king van de MTV European Music Awards. Hij zingt daar zijn nieuwe single 24K Ma gie. Welke arties ten er nog meer optreden in Ahoy wordt later bekend. In no vember ver schijnt de nieu we cd van Mars. SHOW Ferri Somogyi (43), bekend van Goede tijden, slechte tijden, en zijn vriendin acro bate Danielle Bubberman (23) zijn uit elkaar. Het stel was nog niet zo lang sa men. Begin juni maakten ze hun relatie bekend. Reageren: vincent@persgroep.nl Presentatrice Astrid Joosten in tijdschrift Beau Monde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 18