vindt het Westen 14 NI RIVALITEIT OOST-WEST De ramp met de MH17, Syrië, het dopingschandaal en Oekraïne: Rusland is schuldig aan alles. Vindt het Westen. Maar de Russen zijn zich van geen kwaad bewust en zien een wereldwijd complot tegen hun land. De belangrijkste verschillen in inzicht. SYRIË Westen Rusland bombardeert burger doelen en ziekenhuizen in Sy rië of helpt de troepen van de Syrische president Assad dat te doen. Ook heeft het on langs met opzet een humani tair hulpkonvooi voor Aleppo bestookt. Daarbij vielen 20 doden. Rusland vecht in Sy rië helemaal niet tegen IS en verergert het conflict alleen. Rusland Ook hier geldt: waar zijn de bewijzen? Het hulpkonvooi is getroffen door een Ameri kaanse drone of een raket van een van de rebellenclubs die de VS in Syrië steunen. Mogelijk is het konvooi ge woon in brand gevlogen. En wat IS betreft, we gooien er elke dag bommen op, met al le precisie die we in huis heb ben. Rusland beschermt te gen islamitische terreur, nie mand anders doet het. DE KRIM/OEKRAINE MH17 Westen De Krim maakt sinds 1953 deel uit van Oekraïne en hoort na het uiteenvallen van de Sovjet-Unie gewoon bij dit land. Het referen dum voor aansluiting bij Rusland van maart 2014 was illegaal, want volgens de Oekraïense grondwet had een dergelijke volks raadpleging in heel Oekraïne moeten plaatsvinden. Daarnaast was de Krim al voor het referendum feitelijk in handen van Rusland omdat Russische militairen gewapenderhand het parlement, de luchthaven en Oekraïense kazernes hadden ingenomen. Rusland In Oekraïne is met behulp van de CIA een staatsgreep gepleegd door een onvoorspelbare club 'fascisten'. Die zullen zeker aanslui ting zoeken bij de NAVO. Als dat lukt, zal het Westerse bondge nootschap de voor Rusland strategisch belangrijke Krim (Zwarte Zeevloot!) overnemen. Dat kunnen we ons niet laten gebeuren, zei president Poetin tijdens de herenigingsceremonie in het Kremlin. Daarom zijn de economische sancties die het Westen tegen Rus land heeft ingesteld vanwege het referendum, onterecht. Russi sche zakenlui vragen zich af waarom zij getroffen worden: „We de den toch zo goed onderling handel?" DOPING Westen De werelddopingwaakhond WADA heeft onderzoek gedaan naar een grootschalig en van staatswege opgezet Russisch do- pingprogramma. WADA sprak daarvoor met de naar de VS uit geweken voormalige directeur van het Russische antidoping- bureau, Grigori Rodtsjenkov. Die had zoveel en specifieke 'da derkennis' dat hij die onmoge lijk heeft kunnen verzinnen. Rusland Dit rapport is politiek gemoti veerd, andermaal bedoeld om Rusland in diskrediet te breng en. Waar zijn de bewijzen?, zo vraagt minister Moetko van Sport zich af. Het document is opgesteld op basis van de getui genis van één persoon: Rod tsjenkov. Bovendien, zegt Moet ko: WADA zeifis een door en door corrupte organisatie. Laten ze daar iets aan doen. Westen Inmiddels heeft het Joint Inves tigation Team (JIT) meer dan overtuigend aangetoond dat vlucht MH17 vanuit pro-Russi sche rebellengebied is neerge schoten door een BUK-raket af komstig uit Rusland. Boven dien hebben we duizenden tele foongesprekken beluisterd en met een paar honderd getuigen ter plaatse gesproken. Daar naast hebben we ook Rusland van begin af aan gevraagd be wijsmateriaal te leveren, daar naar gekeken en het beoor deeld. We zijn zelfs twee keer in Moskou geweest. EN VERDER... Rusland Het JIT heeft van meet af aan de schuld willen neerleggen bij de rebellen/Rusland. Er is in het geheel niet naar Russisch be wijsmateriaal gekeken. We heb ben nooit een BUK de grens overgebracht. En: op onze radar is geen raket te zien die vanuit rebellengebied wordt afgescho ten. Het JIT baseert zijn onder zoek op gegevens van de Oek raïense veiligheidsdiensten en het Britse, anti-Russische on derzoekscollectief Bellingcat. Beide zijn volledig onbetrouw baar. Het laatste rapport doet daar niets aan af. Westen Rusland is een autoritair bestuurde staat geworden die zich agres sief gedraagt ten aanzien van zijn buurlanden. We moeten dat ge drag stuiten voordat het te laat is. Voormalige Sovjetstaten als Oek raïne en Georgië moeten vrij zijn zelf te kiezen voor Europa, waar de hoogste menselijke waarden ter wereld gewaarborgd zijn. Rusland De NAVO, Amerika voorop, is agressief en in het slechtste geval uit op de vernietiging van Rusland. Daarom moest er in Oekraïne een Westerse marionettenregering komen. Europa en de VS drij ven verder en verder af van de menselijke gezinsnormen en -waar den die we hier in Rusland zo hoog in het vaandel hebben. In Eu ropa hebben homo's de macht gegrepen en verandert iedereen maar naar believen van geslacht, zelfs kinderen. Europa is ziek, zwak en zit totaal in de zak van de VS. woensdag 12 oktober 2016 Over de knie bij Poetin: de verhoudingen met het Westen vormen een bron van inspiratie voor politieke tekenaars, foto afp De Russen hebben het altijd Joost Bosman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 14