Trump keert zich af van zijn eigen partij 10 NI LUCKYTV MONDIALE WAARDERING A Voor Sander van de Pavert, het brein achter LuckyTV, begon het als altijd; met een mi nuutje zendtijd vlak na De Wereld Draait Door. Hij deed het al meer dan 1.500 keer. Vooral de geestige knutselwerkjes over ons koningspaar doen het goed op social media. Maar miljoenen views, retweets op Twit ter van Sarah Palin, mensen uit de campag neteams van Clinton én Trump en reacties van realitykoningin Paris Hilton? Dat is even wennen voor de 40-jarige Hagenaar. „Hoe meer mensen kijken, hoe beter na tuurlijk. Te gek dit", reageert hij nog vol on geloof. „Al denk ik ook meteen dat de lol er vast snel af is." Internetsensatie In handen van Van de Pavert werd het grim mige verkiezingsdebat tussen Clinton en Trump van afgelopen weekend ineens een romantische ballad. Het filmpje waarin de presidentskandidaten het duet (I've Had) The Time of My Life uit de film Dirty Dan cing zingen, werd door Amerikaanse media massaal omarmd. Ook zender CBS zond de 'internetsensatie' bijna in zijn geheel uit. Van de Pavert blijft er nuchter onder. Hij vindt het niet een van zijn beste filmpjes. „Heel eerlijk: ik heb dit een beetje uit mijn mouw geschud. Toen ik meekreeg dat hij het heel goed deed in de VS, dacht ik met een: Had ik maar meer tijd gehad, dan was-ie veel beter geworden. Een paar van die zinnetjes hadden wat meer lip sync ge kund. Maar ik heb voor zo'n filmpje max 6 a 7 uur de tijd." Als hij zijn eigen werk een cijfer moest ge ven? „Een zeventje", klinkt het bescheiden. Paraderen Dat Van de Pavert iets wilde doen met het verkiezingsdebat, was snel besloten. Ook het idee om de rivalen een duet te laten zin gen, kwam vlot. „Ik denk dat het te maken had met de manier waarop ze op het po dium paraderen. Ik zag een bepaalde bewe ging die je ook bij zangduo's ziet. Met een microfoon die zo langzaam naar de mond wordt gebracht, of tussendoor even naar de grond kijken. Ik had niet veel tijd, dus ik ging meteen voor het eerste liedje dat in me opkwam. Zo'n filmpje moet natuurlijk kort zijn." Hoe krijgt hij het toch voor elkaar om soms exact de juiste mondbewegingen te la ten zien. „Och, die twee ouwehoerden an derhalf uur lang. Dan weet je: die paar let tergrepen zitten er echt wel tussen." De video is misschien wel zijn grootste hit tot nu toe. „Maar het is niet zo dat ik hier mijn hele leven op zit te wachten. Je wilt natuurlijk weten of ik binnen een week mijn koffers pak en naar Hollywood vertrek. Nee hoor, helemaal geen trek in." Trump haalde gisteren opnieuw uit naar de hoogstgeplaatste Repu blikein in de Amerikaanse poli tiek, voorzitter van het Huis van Afgevaardigden Paul Ryan. Trump noemt hem op Twitter 'onze zeer zwakke en incompetente leider'. Hij is niet van plan zich nog iets aan te trekken van de partij die hij vertegenwoordigt. Op het vaste communicatiekanaal van de presi dentskandidaat, zijn Twitter-ac- count, schrijft Trump: „Het is zo mooi dat de ketenen af zijn en dat ik nu voor Amerika kan vechten zoals ik wil." Dat riekt naar een burgeroorlog binnen de partij. Directe oorzaak is de tape waarop te horen is dat Trump elf jaar geleden opschepte dat hij vrouwen zonder hun in stemming in hun kruis kon grij pen. Voor een flink deel van de Re publikeinen was dat de druppel: ze zijn Trumps onbeschofte ge drag en in hun ogen smakeloze campagnetactieken zat. Paul Ryan trok zijn steun niet officieel in, maar meldde Congresleden dat Trump het vanaf nu zonder zijn hulp moet doen in de campagne. Tientallen andere leden van de partijtop hebben de afgelopen da gen aangekondigd niet meer op Het is zo mooi dat de ketenen af zijn en ik nu voor Amerika kan vechten zoals ik wil Trump te stemmen of willen hem zelfs de kandidatuur ontnemen; wat overigens niet kan. De afvalli gen vrezen dat een losgeslagen Trump de verkiezingen kansloos gaat verliezen en in zijn val ande re Republikeinen meesleept. Ze waren hem trouw gebleven uit angst de toorn van zijn aanhan gers over zich af te roepen en hun meerderheid in het Congres te ver liezen. Maar nu de tape schade lijkt te berokkenen, maken ze zich alsnog uit de voeten. In een eerste peiling afgenomen na de onthulling lag Trump maar liefst tt procentpunt achter op Clinton. Er is minder dan een maand om dat gat te dichten. De partij vervalt ondertussen in anar chie. Er is geen partijlijn meer waar iedereen zich aan heeft te houden. Van Ryan mogen Con gresleden zelf bepalen of ze de kandidaat steunen. Trump en zijn secondanten ha len ondertussen uit naar de partij genoten die hem laten vallen. Zelf is hij niet van plan gas terug te ne men. Nu de partij hem verlaat en winst steeds onwaarschijnlijker wordt, voelt hij zich niet langer ge remd te zeggen wat hij denkt. De vraag is wat dit alles bete kent voor de toekomst van de par tij, vooral na de verkiezingsdag. Wie deelt dan de lakens uit? Wil Trump ook na verlies de touwtjes in handen houden? Hij heeft dank zij zijn populariteit bij een groep Republikeinse kiezers de partij nog altijd in zijn macht. woensdag 12 oktober 2016 Liefdesballade Clinton en Trump is nu al een wereldhit Sander van de Pa vert geeft zijn film pje een magere 7. FOTO FRANK JANSEN 'TIME OF MY LIFE" FEAT. TRUMP AND CLINTON ®CBSN Lucky TV liet aartsrivalen Hillary Clinton en Donald Trump een intiem duet zingen. Het filmpje was binnen een dag een we reldwijde hit op internet. Maker Sander van de Pavert blijft er nuchter onder. „Ik vind het een zeventje." Gudo Tienhooven Amsterdam Het filmpje van LuckyTV, links te zien via de Amerikaanse nieuwszen der CBSN, een persiflage op het nummer uit Dirty Dancing (rechts). De Republikeinse Partij vervalt in anarchie. Er is geen partijlijn meer, en Trump luistert niet lan ger naar de top. De chaos is compleet. Karlijn van Houwlingen New York

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 10