Dode in Groningen is Vindicat-student 35 23 17.5 NIEUWS 7 Staat niet scheutig met smartengeld Romano van der Dussen wil een vergoeding van 6,3 miljoen euro. „Geen miljoen geeft me die jaren terug dat ik onschuldig in de cel zat." Ik hoop dat Dixie nu ook die twee andere zaken bekent, zodat er nieuw bewijs is Galaxy S7 Edge Galaxy S5 Neo Samsung Galaxy A3 Romano van der Dussen (43), die in maart voor het eerst sinds 13 jaar zijn verjaardag in vrijheid vierde, weet het zelf ook. „Geen miljoen kan de schade repareren die ik door al die jaren in de gevangenis heb geleden, vooral psychisch. Geen geld geeft me die jaren terug. Geen bedrag kan ervoor zorgen dat ik alsnog afscheid zou kunnen nemen van mijn overleden moeder." Maar hij wil dat Spanje voor de juridische dwaling boet. En dat hij dan eindelijk op Mallorca, waar hij na zijn vrijlating is blij ven wonen, een nieuw leven kan opbouwen. Hij moet het nu doen met een maandelijkse uitkering van 425 euro, al heeft hij in de zo mer in een baantje als recepcio- nist in een hotel gehad. Het is het begin van een onge twijfeld lange juridische strijd te gen de Spaanse staat, de 6.358.680 euro die zijn Spaanse advocaat Sil- verio Garcia aan smartegeld vraagt. Vóór maart moet Justitie daarop antwoorden, waarschijn lijk komt ze met een veel lager te genbod. En dat is nog maar het bedrag voor 1.231 dagen onterech te gevangenisstraf, de ruim drie jaar die Van der Dussen heeft uit gezeten voor een verkrachting die hij, zoals dna-bewijs en een bekentenis van de Britse dader aantoonde, niet heeft begaan. Voor de negen resterende jaren die de geboren Leidenaar in ze ven verschillende gevangenissen heeft gezeten kan hij nog niks vragen. Die straf was namelijk voor drie delicten en is hem nog niet kwijtgescholden. Het gaat om twee aanrandingen en bero vingen met geweld bij twee vrou wen, in dezelfde nacht en dezelf de plaats, Fuengirola, als waar in 2003 de verkrachting plaatsvond. Voor de rechter in Malaga die Van der Dussen veroordeelde, stond vast dat de drie delicten door één en dezelfde dader wa ren gepleegd. Van der Dussen wil nu naar En geland reizen om de Britse moor denaar Mark Dixie te overtuigen ook die twee aanrandingen te be kennen. „Ik hoop dat hij nu ook die twee andere zaken bekent, zo dat we nieuw bewijs kunnen in brengen", aldus de Nederlander. Van der Dussens advocaat is tot de 6,3 miljoen gekomen als een optelsom van de geleden psy chische, inmateriële en materiële schade. Een psychologisch rap port over de gevolgen die de lang durige gevangenschap voor Van der Dussen heeft gehad moet de eis ondersteunen. Spanje is echter niet scheutig met dit soort schadevergoedin gen. In het meest recente geval kreeg een onschuldige die ook ne gen jaar voor een beroving vast zat 466.000 euro. Het levenloze lichaam dat de poli tie in de gracht van de binnenstad in Groningen heeft ontdekt, is van Wytze Pennink. De student is volgens de politie door een nood lottig ongeval in het water terecht gekomen en verdronken. De 18-jarige Pennink was sinds vrijdag vermist. Hij is voor het laatst op camerabeelden gezien bij de Spilsluizen, onderdeel van de grachtengordel in de Groningse binnenstad. De plek ligt op de looproute van het uitgaansgebied naar het woonadres van Pennink. Een voorbijganger zag gister middag iets drijven in het water tussen de wal en een schip. De gealarmeerde politie trof ver volgens een levenloos lichaam aan. Volgens de politie is de Vindi cat-student in de nacht van don derdag op vrijdag onder invloed van alcohol naar huis gelopen. Hij kwam nooit aan, waarna alarm is geslagen. Er zijn geen aanwijzin gen voor een misdrijf gevonden. De vindplaats van het lichaam ligt in het verlengde van een eer dere zoektocht met een sonarboot in het water. Er werd toen niets ge vonden. De politie hield echter nog wel steeds de optie open dat Pennink ergens in de gracht is ge vallen. Zijn studentenvereniging Vindi- cat reageerde bedroefd en kondig de een periode van corpsrouw aan. De hockeyclub in Naarden, waar Wytze coach was, heeft be sloten om alle trainingen af te ge lasten voor vandaag. iauan eenmalig bijbetalen: €0 100min/sms 1000MB data (4G) li slechts^ eenmalig bijbetalen: €0 9120 min in NL EU Bi 000MB data (4G) slecht /mnd eenmalig bijbetalen: €0 Bl00 min/1000 sms Bi 000MB data slechts /mnd Ben* telE2 %kPn 0®. jL -T dinsdag 11 oktober 2016 'Spanje moet boeten voor mijn celstraf' Edwin Winkels Barcelona Romano van der Dussen De zoektocht afgelopen weekeinde in de grachten van Groningen naar Pennink. FOTO GINOPRESS/ANP Chris Klomp Groningen SALE! Ook mogelijk: onbep. min/sms en 8GB gratis smartwatch: €42 /mnd Ook mogelijk: 100 min/1000 sms 2000MB: €22.50 /mnd Bergen op Zoom Wouwsestraal 18 Breda Karrestraat 7 Dordrecht Voorstraat 266 Etten-Leur Markthof 7 Goes Korte Kerkstraat 1 Middelburg Markt 63a Oosterhout Arendshof 5 Roosendaal Roselaar 7a Rotterdam Lijnbaan 51 Terneuzen Havenstraat 28 Tilburg Heuvelstraat 48 00(1, Vlissingen Walstraat 99 Waalwijk Stationsstraat 47a Barendrecht Middenbaan 27 Van der Dussen bleef na zijn vrijlating op Mallorca. fotoanp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 7