Brede weg niet altijd juiste keus Ondernemers boos over terrassenplan Parkeer-apps gaan fraude bestrijden W 2 ZEELAND LANDJE APART VAAK DE BESTE Blije voeten De grootste werkgever, de beste school, de grootste vermogens en de veiligste dorpen. Volop woningen in een zee van ruimte. In Zeeuws- Vlaanderen is weinig te klagen. Commentaar De PvdA-Statenleden Van Haperen en Van Hertum komen met een nuttige waarschuwing. Zij zien de verbreding van de N59, de weg van Schouwen-Duiveland naar het Hellegats plein, als opmaat tot een autosnelweg midden door Zeeland. Zo'n grote weg is volgens de PvdA'ers niet de bedoeling. Later deze week praat Zeeland met Zuid-Holland over aanpassingen. Dus het is een goed moment om vraagtekens te zetten. Moet Zeeland altijd streven naar de best denkbare infrastructuur? Is verkeersveiligheid een abso lute prioriteit en is verbreding het enige middel? Van Europoort naar Vlissingen ligt nu een halve ring van snelwe gen. Met aan de zuidkant een aftakking naar Zeeuws-Vlaanderen. Binnen die ring zijn de verbindingen allemaal smaller. Dat is lastig voor forensen. Als hun belang de doorslag moet geven, is er geen en kele twijfel over de verbreding. Maar er is meer. Gebieden die wor den 'ontsloten' door betere wegen hebben de neiging leeg te lopen. Zeker met een magneet als de Randstad op korte afstand zijn betere wegen geen garantie voor leefbaarheid en bedrijvigheid. Ook telt mee, dat de N59 en de aansluitende Deltaweg door een Nationaal Park lopen. Dat is een groeibriljant van toeristisch Zeeland. Dit park zit niet te wachten op meer verkeer. De verkeersveiligheid is een ijzersterk argument. Maar het is de vraag of de N59 dan juist het eerste stukje weg is dat moet worden aangepakt. De discussie over deze weg is oud. In 2005 sloeg het Ka merlid Mastwijk (CDA) al groot alarm. De toenmalige minister Peijs hield het bij bescheiden aanpassingen. Dat bleek afdoende voor vele jaren. Het liep dus allemaal niet zo'n vaart. Wellicht is er weer zo'n verbeteringsslag mogelijk. Meer asfalt kan altijd nog. Meer asfalt is geen garantie voor leefbaarheid en bedrijvigheid Dat schrijven de ondernemersver enigingen van Sluis, Breskens en Oostburg en de Vereniging Vast goed Sluis in een brief aan de ge meenteraad en aan B en W. Het nieuwe terrassenbeleid lag de afgelopen weken ter inzage. De horecaondernemers zijn ervan ge schrokken, schrijven ze in hun brieven. Hun pijlen richten zich vooral op de - in hun ogen te gro te - rol voor de burgemeester. Zo wordt een vergunning voor het ex ploiteren van een terras voortaan voor vijfjaar verleend, en niet lan ger voor onbepaalde tijd. Daarbij krijgt de burgemeester de moge lijkheid 'naar zijn of haar oordeel' of bij 'bepaalde vermoedens' in te grijpen door terrassen te sluiten, te verkleinen of de vergunning te weigeren. Daarnaast staat ook in de verordening: 'in gevallen waar in de beleidsregels niet of onvol doende voorzien, beslist de burge meester'. „Ondernemers zijn hier echt af hankelijk van de burgemeester", aldus de ondernemersverenigin gen. „Opvattingen van de burge meester bepalen voortaan wie, waar en voor hoe lang een terras kan worden uitgebaat. Elke vorm van democratie is daarmee ver dwenen." De briefschrijvers wil len dat B en W met de horeca een plan opstellen, en dat die vervol gens de 'normale' zienswijzenpro- cedure doorloopt. Daardoor zou ook de gemeenteraad het beleid uiteindelijk moeten goedkeuren - iets wat in de nu gekozen procedu re niet de bedoeling was. Ook be wonersadviesgroep RMDO Sluis dringt daar op aan. Almanak Eens in het jaar laten de twee vijftigplussers hun gezin achter voor een wandelweekend door het Zeeuwse landschap. Niet al leen hun stembanden, maar ook de voeten van de dames moeten het tijdens zo'n week end behoorlijk ontgelden. In de toilettas zit dan ook steevast een tube voetencrème. Al deed het etiket anders vermoeden. „De crème heeft een snelle en diep penetrerende werking", klonk het door de hotelkamer. Voor twee paar voeten was het een weekend uit duizenden. Kunstgrasveld zonder rubber Celstraf voor mishandelen Eerste diploma taalvrijwilligers HULST Boekenmarkt SHAKI in Hulst De opnames zijn begonnen van de film Weg van jou, een komedie over een gedwongen verhuizing naar Zeeuws-Vlaanderen. Maar wie de pluspunten van de regio op een rijtje zet, ziet dat er genoeg redenen zijn om ook vrijwillig voor het landje apart te kiezen. Q LEKKERSTE ETEN Q MEESTE RUIMTE GROOTSTE THEATER) ©GOEDKOOP WONEN Q BESTE SCHOOL ©GROOTSTE BAAS Parkeer-apps op mobiele telefoons worden binnenkort door de provi ders zo ingesteld dat gebruikers in Middelburg niet meer kunnen sjoemelen met de maximaal toege stane parkeertijd. De gemeente heeft vorige week overlegd met de bedrijven achter de apps en die hebben toegezegd de instellingen aan te passen. Op sommige plekken in Middel burg mag je op straat maximaal twee uur parkeren. Wie betaalt via een parkeer-app krijgt vlak voor het verstrijken van de maxi male parkeertijd een berichtje op zijn telefoon. Nu nog kun je via de app op afstand een nieuwe par- keeractie instellen, ook op plek ken waar je dan eigenlijk niet meer mag staan. Dat betekent dat het beleid van de gemeente om plekken in het centrum snel weer vrij te krijgen, niet werkt. De apps gaan straks automa tisch een nieuwe parkeeractie blokkeren voor de eerstvolgende twee uur. Volgens Middelburg maken meer gemeenten afspraken over zulke instellingen met de bedrij ven achter de parkeer-apps. dinsdag 11 oktober 2016 li Het nieuwe terrassenbeleid in de gemeente Sluis is desastreus voor horecaondernemers. Martijn de Koning Oostburg Tip? redactie@pzc.nl CADZAND Het kunstgrasveld op het sportcomplex in Cadzand bevat geen rubbergranulaat en is dus ongevaarlijk. Dat laat de gemeente Sluis we ten naar aanleiding van de commotie rond kunstgras velden: die zouden gevaar lijk kunnen zijn voor de ge zondheid. Het veld in Cad zand is aangelegd met een combinatie van kurk, kokos en zand. Dat geldt ook voor het kunstgras rond mfc De Windmaker in Oostburg. MIDDELBURG De 35-jarige Terneuzenaar C. P. die in mei zijn vriendin enkele tanden uit de mond sloeg is gisteren door de Middelburgse rechtbank veroordeeld tot twee dagen celstraf, een taakstraf van 120 uur en een voorwaarde lijke celstraf van 88 dagen. Het vonnis was conform de eis. De geëiste schadever goeding van 9.765 euro moet de vriendin via een ci viele procedure zien te krij gen. TERNEUZEN Vijftien mensen hebben gis teren de eerste certificaten 'basistraining taalvrijwilliger' gekregen in de Terneuzen- se bibliotheek. De cursisten leerden hoe ze laaggeletter- den kunnen begeleiden bij het leren lezen of schrijven, maar ook spreken, rekenen of omgaan met een compu ter. De cursus is onderdeel van een breder programma van het ministerie om laaggelet- terdheid tegen te gaan. Stichting Hulp aan Kinderen (SHAKI) houdt zaterdag een boekenmarkt in Hulst. In het voormalig schoolgebouwtje aan Tabakstraat 22 worden van 9.00 tot 12.00 uur twee dehands boeken verkocht. De opbrengst gaat naar goe de doelen voor kinderen. Meer informatie staat op www.stichtingshaki.nl. Tien keer Maurits Sep Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 72