Johnny Hoogerland: niveau niet gehaald Nick van der Lijke: dicht bij eerste profzege Marco Minnaard: bewogen voorjaar Kiran en Seedo vallen in de prijzen Kustmarathon-winnaar Pleijte zet zegereeks voort bij trail in Doorn ZEELAND 13 Seizoen 2016 Na een moeizaam eerste jaar bij Team Room pot-Oranje Peloton zette Johnny Hoogerland dit jaar alles op alles om weer terug te keren op zijn oude niveau. Hij leefde uiterst serieus naar het nieuwe wielerseizoen toe. Zo sliep hij in een hoogtetent en hij trainde veel. Eind februari leek hij daarvan de vruchten te plukken tijdens de Franse eendagswedstrij- den Classic Sud Ardèche en Royal Bernard Dröme Classic. In beide koersen behaalde de 33-jarige renner uit Langeweegje een top 25- klassering. Kort daarna werd hij echter door ziekte geveld in de Ronde van Catalonië. Hoo gerland haalde vervolgens niet meer het ni veau dat hij wilde en besloot in september om aan het eind van het jaar te stoppen met wiel rennen. Hoogtepunt Ondanks zijn toewijding verliep het seizoen 2016 niet zoals gewenst voor de coureur uit Langeweegje. Hij kan hoe dan ook op een mooie carrière terugkijken. De 'Zeeuwse Leeuw' behaalde in alle klassiekers een top 25- notering, reed alle grote rondes uit en verte genwoordigde Nederland op het WK. Alsof dat nog niet genoeg is, werd hij ook nog Neder lands kampioen op de weg in 2013. Volgend jaar Johnny Hoogerland blijft volgend jaar werk zaam bij Team Roompot-Oranje Peloton als pr-man. Hij is blij dat de Nederlandse proconti- nentale ploeg hem die kans geeft. Dat maakte de keuze om te stoppen makkelijker. Boven dien blijft hij als echte wielerliefhebber recrea tief fietsen. Hoogerland vreest dan ook niet voor het beruchte zwarte gat. Seizoen 2016 Nick van der Lijke maakte eind 2015 een moe dige keuze door Team Lotto NL-Jumbo te ver ruilen voor Team Roompot-Oranje Peloton. Hij wilde meer voor eigen kans rijden en daar voor was hij bij Team Roompot-Oranje Pelo ton aan het juiste adres. In het voorjaar werd de Middelburger vaak met tegenslagen geconfronteerd. Zo begon hij in de Ronde van Catalonië met een vijftiende plaats, maar in de vierde rit verliet hij de wed strijd na een val. Van der Lijke keerde snel te rug in competitie, maar werd tot overmaat van ramp met een luchtwegeninfectie geconfron teerd in Circuit de Sarthe. Hij zag daardoor de voorjaarsklassiekers in het water vallen. Het ging daarna echter steeds beter met Van der Lijke. Zo reed hij drie dagen achter elkaar in de aanval in de Ronde van Oostenrijk, ter wijl hij in de Ronde van Denemarken vijftien de werd in het eindklassement. Hoogtepunt De echte vorm kwam begin september tijdens de Tour des Fjords. In die Noorse etappekoers behaalde hij vier top 10-noteringen. In de der de etappe finishte hij zelfs als tweede achter de Noorse topsprinter Alexander Kristoff. Hij legde uiteindelijk beslag op een derde plaats in het eindklassement en was daarmee de beste jongere. Hij gaf zijn seizoen daarmee een posi tieve eindnoot. Volgend jaar Van der Lijke hoopte dit jaar een eerste profze ge te boeken. In de eerste seizoenshelft kon hij dat niet bewerkstelligen door tegenslagen, maar in het najaar zat hij dicht bij een over winning in de Tour des Fjords. Volgend jaar krijgt hij bij Team Room pot-Oranje Peloton nieuwe kansen op zijn eer ste profzege. Seizoen 2016 Marco Minnaard liet al in februari van zich ho ren met een negentiende plaats in Royal Ber nard Dröme Classic. Met het oog op de heuvel- klassiekers ging hij vervolgens op hoogtestage. Die voorjaarsklassiekers werden voor zijn ploeg Wanty-Groupe Gobert een groot succes. In de Amstel Gold Race kon de Wemeldinge- naar zelfs zijn Italiaanse ploeggenoot Enrico Gasparotto aan de zege helpen. Die was wel be laden vanwege het eerdere overlijden van Wanty-coureur Antoine Demoitié. Persoonlijke successen bleven vooralsnog uit, maar na de Ronde van Romandië kwam daar verandering in. In de Rhöne-Alpes Isère Tour etaleerde Minnaard voor het eerst zijn goede vorm met een tweede plaats achter zijn ploeggenoot Jéróme Baugnies in de derde rit. Hoogtepunt Minnaard zette de goede lijn voort in de Ron de van Noorwegen. In maar liefst vier van de vijf etappes eindigde hij in de top 15. Dat resul teerde in een mooie zevende plaats in het eind klassement. Ook toonde hij zijn kwaliteiten als klimmer in de Ronde van Oostenrijk. Hoe wel het resultaat in de klimproloog tegenviel, revancheerde hij zich in de daaropvolgend etappes. Zo kon hij beslag leggen op een tien de plaats in het eindklassement. Volgend jaar Vooralsnog is er weinig bekend over de toe komst van Minnaard. Het is nog niet duidelijk of hij volgend jaar eveneens voor Wanty-Grou pe Gobert gaat uitkomen. De 27-jarige renner uit Wemeldinge heeft echter dit jaar een stap voorwaarts gezet, waardoor een contractverlen ging een logisch gevolg zou zijn. VLISSINGEN Can Kiran, spits van zondag- derdeklasser Terneu- zen, is door het panel van de Zeeuwse Voetbal Awards geko zen tot speler van de week. Trai ner van de week is Steven Seedo van FC De Westhoek, terwijl Oostburg zich de beste club mag noemen. Rachelle Geschiere is de speelster van de week. Can Kiran verdiende zijn titel door zijn goede optreden na mens Terneuzen in de derby te gen Philippine zaterdagavond (5-3-zege). Met drie goals had hij een groot aandeel in de zege. Seedo heeft zijn uitverkiezing te danken aan het goede resul taat dat zijn ploeg boekte tegen Zeeland Sport. De Vlissingers hadden dit seizoen nog geen punt verloren, maar gingen te gen De Westhoek met 5-0 onder uit. Ook Oostburg kreeg een nog foutloze ploeg op de knieën. Op bezoek bij Steen won de Zeeuws-Vlaamse zondag-vier deklasser met 0-2 en daarom mag het zich de club van de week noemen. Rachelle Geschiere, de techni sche speelster van FC Dauwen- daele, blonk dit weekeinde uit namens haar club. Het leverde net geen goed resultaat op tegen de vrouwen van MZC'11 (4-3). Pleijte is nog steeds in voorberei ding op het WK skyrunning van eind oktober in Portugal en meet zich continu met anderen. Op de Utrechtse Heuvelrug was de 31-ja- rige Walchenaar weer iedereen te snel af. Hij finishte na 2.33.39 uur en zat een kleine minuut voor de nummer twee. In Doorn waren er nog andere afstanden. Twee daar van werden ook gewonnen door Zeeuwen. Erwin Adan, afkomstig uit Middelburg, zegevierde op de 16 kilometer lange trail in 1.02.13. Hij passeerde met tien seconden voorsprong de meet. Tim van den Broeke uit Vlissingen kwam als eerste aan na een wedstrijd over 8 kilometer. Zijn eindtijd was 31.38 minuten. Bij de marathon van Eindho ven verschenen veel Zeeuwen aan de start. Van hen was Wouter de Vries uit Zierikzee de snelste: 2.52.01. Ook Erwin van den Broeke uit Axel (2.56.19) en Emiel Flipse uit Vlissingen (2.59.06) finishten onder de 3 uur. Ingrid Koene uit Yerseke viel op met haar eerste plaats in de categorie vrouwen 50. Ze noteerde 3.29.21 uur. Marijke de Visser uit Aagte- kerke manifesteerde zich tijdens de 4 Mijl van Groningen. De atlete van Phoenix werd zestiende bij de vrouwen en 106de overall. Ze leg de de afstand af in 23.00 minuten. De Hulster hardloopster In grid IJsebaert legde bij de Monu- mententrail in het Belgische Vor- selaar, die een afstand had van een marathon, beslag op de eerste plek bij de vrouwen 50. Ze was binnen in 3.47.04 uur. dinsdag 11 oktober 2016 de Zeeuwse wielerprofs Johnny Hoogerland. Nick van der Lijke. Marco Minnaard. Acht dagen na zijn overwinning in de Kustmarathon deed Tim Pleijte weer van zich spreken. De Vlissingse atleet won zondag in Doorn de Devil's Trail over 36 kilometer. Roeland van Vliet Doorn

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 65