Omwonenden nijdig op raad Dinner- show in Slot Bij een beroerte geldt: hoe sneller hoe beter Bravis Inwoner Bru cel in na steken 6 BEVELANDEN EN THOLEN ^3 De zogeheten multifunctionele ac commodatie (mfa) is voorzien aan de Zomerweg, op de huidige plek van de kinderopvang. Omwonen den zijn echter allerminst geluk kig met die locatie. Ze vinden dat die zonder inspraak is gekozen. Naar aanleiding van een gesprek met vertegenwoordigers van de ge meente had het comité de hoop dat een stap terug zou worden ge daan in het proces en dat opnieuw met de wethouder over het plan kon worden gesproken. Dat blijkt niet het geval volgens omwonen den. De bezwaren tegen het plan zouden, tot teleurstelling en ver bijstering van het comité, Volle dig van tafel zijn geveegd'. Het raadsbesluit is genomen en de lo catie en inmiddels ook de archi tect voor het gebouw staan vast, kregen de omwonenden te horen. „Daarom hebben wij nu de aanval geopend en gaan we de confronta tie met de gemeente aan", aldus een strijdbare Theo Spinnewijn namens het comité. Dat vraagt zich in de brief onder meer af hoe 'het in vredesnaam mogelijk is dat een school wordt gevestigd in een steeds verder vergrijzende buurt'. Volgens de omwonenden is com- Nu de plannen vast blijken te staan, zoekt het comité de confrontatie met de gemeente municatie met belanghebbenden 'willens en wetens aan de laars ge lapt' en is sprake van een 'mislei dende voorstelling van zaken aan de raad'. De gemeente had de brief giste ren nog niet ontvangen. Wethou der Derk Alssema heeft eerder al aangekondigd dat omwonenden zijn uitgenodigd om zitting te ne men in een klankbordgroep. GOES De bouw is nog volop gaande, maar Slot Oostende in Goes kondigt voor het voorjaar van 2018 alvast een dinnershow aan. Dat gebeurt in samenwer king met de Goese vereniging Musical-Vrienden. Tijdens de de voorstellingen komt het Slot tot leven. Inwo ners uit de tijd van Jacoba van Beieren vertellen hun levens verhaal en bieden een inkijkje in hun leven. Het publiek kan zich tijdens het diner afvragen of dat nu wel zoveel verschilt met het le ven van nu; wat zijn drijfveren, waar willen mensen bijhoren, wat zijn hun dromen en verlan gens? Musical-Vrienden heeft eer der zeven musicals opgevoerd in theater De Mythe. De dinnershow met als werk titel Het verlangen naar Jacoba is de eerste eigen productie van Musical-Vrienden. Marcel van As heeft de opdracht gekregen om het script te schrijven en de regie uit te voeren. De dinner show moet 'een unieke bele ving worden voor de inwoners van Goes en ver daarbuiten'. leuk visserijfeest moeten wor den, die 15e juli in Bruinisse. In plaats daarvan belandde een 26-jarige Bruënaar in het zie kenhuis en verdween de 27-jari- ge D. H. uit die plaats achter de tralies op verdenking van po ging doodslag. Tegen H. werd gisteren in Middelburg een celstraf van twee jaar waarvan zes maan den voorwaardelijk en het beta len van 2.604 euro schadever goeding geëist. Beide mannen kregen met el kaar te maken toen H. met zijn ex-vriendin (en nieuwe vrien din van het slachtoffer) woor den kregen over geld. Volgens H. zou zij hem geld schuldig zijn. H., dierenverzorger, werd destijds veroordeeld omdat hij zijn honden had verwaarloosd. Zij zou dus moeten meebeta len. Het slachtoffer bemoeide zich met de woordenwisseling en er ontstond een vechtpartij waarbij H. een gebroken neus opliep en bloedend afdroop. Kort daarna keerde hij terug en stak hij het slachtoffer met een mes onder meer in zijn nek en hals. Volgens H. was het anders gelopen. Hij had inderdaad ge stoken, maar dat was noodweer geweest, zo probeerde hij de rechters te overtuigen. H. is al eerder voor geweldsdelicten veroordeeld. Uitspraak 24 oktober. IN DE REGIO MIJN DORP MIJN STAD LEDLAMP dinsdag 11 oktober 2016 Omwonenden van de beoogde locatie voor nieuwbouw van de Kloetingseschool en kinderop vang willen dat het plan wordt opgeschort. Dat schrijft het co mité in een brandbrief aan het Goese college en gemeente raad. Luc Oggel Kloetinge Column oktober 2016 Medisch Specialist tl L '0- J Al vroeg wist ik dat mijn toekomst in de neurologie lag. Neurologie is het specialisme dat zich bezighoudt met de diagnose en behandeling van aandoeningen aan het zenuwstelsel en de spieren, ledereen kan een neurologische aandoening krijgen. Het is een breed vak, dat sterk in ontwikkeling is. Beroerte is een van mijn aandachtsgebieden. Vroeger waren mogelijkheden voor behandeling van mensen met een beroerte heel beperkt. Nu kunnen we mensen steeds beter behandelen. Heeft iemand een scheve mond, verwarde spraak of verlamde arm of been, dan moet meteen 112 gebeld worden. Bij een beroerte geldt: hoe sneller hoe beter. Naast de acute behandeling leren wij steeds meer over de factoren die een rol spelen bij het ontstaan van een beroerte. Roken, hoge bloeddruk, overgewicht, onge zond eten en weinig bewegen zijn risicofactoren. We hebben nog een lange weg te gaan, want 46.000 mensen krijgen jaarlijks een beroerte. Door de vergrijzing zal dit aantal alleen maar toenemen. Vanaf oktober is de klinische afdeling neurologie geconcen treerd in Bergen op Zoom. Hier hebben we alle moderne tech nieken voorhanden en kunnen we als één groot team zorg bieden aan mensen met een beroerte. Marcel Bulder Neuroloog ziekenhuis MIDDELBURG Het had een WOLPHAARTS- DIJK Optreden senioren orkest Zeeland Het Seniorenorkest Zeeland geeft woensdag 12 okto ber samen met de Philharmonie 50+ een concert in dorpshuis De Griffioen in Wolp- haartsdijk. De orkesten breng en deze middag ie der hun eigen pro gramma ten gehore en zullen tot slot twee nummers geza menlijk spelen. De zaal is open van af 13.30 uur en het concert start om 14.00 uur. De toe gang is gratis. GOES Kinderyoga Kindercoach San dra Konst geeft woensdagmiddag 12 oktober van 15.00 uur tot 15.45 uur een gratis work shop kinderyoga. De workshop wordt gehouden bij boek handel de Koperen Tuin, Keizersdijk 16 te Goes. Aanmelden voor de yogales via sandra- konstkinder- coach.nl. WEMELDINGE Dameskleding- beurs Het Lichtpunt houdt morgenavond een kledingsbeurs voor dames. De beurs is in Hotel Wemeldinge aan de Noordelijke Achter weg 62. Spullen inleveren kan vandaag tussen 18.30-19.30 uur in Hotel Wemeldinge na aanmelding via een mail naar: kledingbeurshetlich tpunt@kpnmail.nl. Of telefonisch via 0113-626060 of 0113-622758. COLIJNSPLAAT Leerlingen van basisschool Het Stelleplan- kier in Colijnsplaat begonnen hun schoolweek gisteren niet met rekenen of taal. De groepen 7 en 8 kregen bezoek van burgemeester Marcel Delhez die met hen kwam praten over duurzaamheid. Vanwege de landelijke Dag van de Duurzaam heid las Delhez voor uit de verhalenbundel De wereld van Plastic. Ook plaatste hij de eerste ledlamp in de klas. In de toekomst wil de school alle tl-verlichting vervangen door led lampen. Delhez ging niet met lege handen weg. Hij kreeg plastic doppen mee die de kinderen spaarden voor een goed doel: KNGF geleidehonden, foto mechteld jansen GOES Erasmuspark, 09.00-11.00 uur- Workshop Herfst- stuk maken; Grote markt, 09.00-16.00 uur-Weekmarkt; Wijkcentrum De Spinne, 09.30-11.30 uur-Spreekuur Maatschappelijk werk; Inloophuis Oa se, Rooseveltlaan 87,13.30-15.30 uur - Open atelier schil dersgroep; El Toro, Oude Vismarkt 2, 13.30-16.30 uur- Banenmarkt voor jongeren; Erasmus park, vanaf 14.00 uur-Activiteiten voor senioren, waar onder schilderen, bil jarten en internetca fé; Jeugdcentrum Goese Polder, 19.00 uur-Tafelvoetbal toernooi; Biblio theek, 19.00-21.00 uur - Netwerkbijeen komst voor onderne mers in het teken van zoekmachine optimalisatie voor websites HEINKENSZAND De Stenge, 19.30 uur - Lezing Steven Degrieck over prik kelverwerking bij au tisme 'S-HEER HEN DRIKSKINDEREN Heer Hendrikhuis, Te Werfstraat 18, 09.30-11.30 uur - Di gitaal inloop- en ad- viespunt voor onder steuning bij gebruik bijvoorbeeld iPad, ta blet, laptop of mo biele telefoon KAPELLE Parkeerplaats, C.D. Vereekestraat, 08.00-12.00 uur- Weekmarkt KRUININGEN Markt, 13.00-17.00 uur-Weekmarkt; Ons Dorpshuis, Berghoekstraat 3, 14.00-16.30 uur- Kom uitje huis mid dag, activiteitenmid dag voor senioren RILLAND Restaurant De Nieu we Vliedberg, 09.30-11.30 uur - Di gitaal Café; Dorps huis Luctor et Emer- go, 13.45-16.30 uur - Koersbal voor senioren WAARDE Dorpshuis, 10.00 uur-Wandelen in groepsverband WEMELDINGE De Wemel, 20.00 uur - Bingo YERSEKE Oosterscheldemu- seum, Kerkplein 1, 09.30-16.00 uur- Thematentoonstel- ling Verdronken Dor pen www.bravisziekenhuis.nl Samen word je beter

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 62