Drugs en wapens Tholen in portretten Bouwer verhuist 6 'Verschillen zijn onoverbrugbaar' Alleen een mediator kan surfers en plannenmakers van Brouwerseiland nog op één lijn krijgen, concludeert Alert-voorman na een roerig politiek debat. Surfers zijn star. Wij hebben een uur lang moeten aanhoren dat wij ook star zijn Over Brouwerseiland is het laatste woord nog niet gezegd. Dat bleek gisteravond tijdens de commissie vergadering, die ging over het vak- antieresort in de Grevelingen. Niet eerder zat de publieke tri bune van het gemeentehuis in Zie rikzee zo vol. Tientallen windsur fers uit heel Nederland waren op de commissievergadering afgeko men. Ze hingen spandoeken op, deelden t-shirts uit, riepen 'boe' als vertegenwoordigers van Brou werseiland hadden gesproken en applaudisseerden als tegenstan ders hun zegje hadden gedaan. En dat waren er nogal wat. Zowel surfers als commissiele den zetten vraagtekens bij com pensatie voor de surfspot. Alert- voorman Jos Hoeijmakers herin nerde collega's eraan dat die belof te in 2010 is vastgelegd. „En een opknapbeurt van strandje Westen wind, dat de projectontwikkelaar als compensatie presenteert, was toch een geschenk aan Scharendij- ke?", vroeg SP'er Anita de Vos. Het was een onderdeel van de exploita tieovereenkomst met de gemeen te, antwoordde Gijs Hendriks na mens die ontwikkelaar. „Een vrij willige bijdrage van twee ton, aan een nader te bepalen doel. De ge meente was akkoord om dat aan het strandje te besteden." Vrijwel alle beweringen, of die nu van de surfers of de ontwikke laar kwamen, werden openlijk be twijfeld. Bloeiende winkels in een Tegen de 31-jarige L. B. uit Zierik zee is gisteren in Middelburg een gevangenisstraf geëist van twaalf maanden waarvan drie voorwaar delijk Na een tip dat er in de woning van B. 'veel drugs' te vinden zou den zijn, deed de politie 22 juli vo rig jaar een doorzoeking en ont dekte niet alleen 'slechts' 356 gram amfetaminen, maar ettelijke verboden wapens. Drie alarmpis tolen, een hagelgeweer, een pis tool, een gasrevolver, spuitbus pep- perspray en de nodige munitie. In de slaapkamer lag binnen handbe reik een geladen revolver. Verder werden nog enkele op vuurwa pens lijkende wapens gevonden, zoals een klapperpistool en twee koolzuurgaswapens. Bijna een jaar later, 8 juli van dit jaar, bracht de politie opnieuw een bezoek aan B.'s woning en trof daar een zak met 595 gram hennep en 96,5 gram amfetami nen aan. B. had vlak voor de zitting te kennen gegeven niet bij de behan deling van zijn zaak aanwezig te zijn, zodat zijn zaak bij verstek werd behandeld. Uitspraak 24 oktober. THOLEN Schrijfster en journaliste Loes Ambrosius puzzelde aan de hand van tientallen portretten een beeld van Tholen en Sint Phi- lipsland bij elkaar. Ze zijn gebun deld in een boek dat volgende week uitkomt. Drie jaar lang woonde journa list en schrijfster Loes Ambrosius op Tholen. „Het is in die korte pe riode echt mijn eiland geworden", vertelt ze. Onder die naam -Mijn Eiland- brengt ze deze maand een boek uit. De bundel Mijn Eiland is een brede inkijk in de Thoolse sa menleving geworden. Kunste naars, vrijwilligers, vissers, natuur liefhebbers... het is slechts een kleine greep van de mensen die voorbij komen. Ook toeristische hotspots en allerlei Thoolse orga nisaties komen aan bod. resort 'waar de bewoners maar een paar weken per jaar zijn', daar geloofden de surfers niets van. Sur fers die alleen het water op gaan als het waait, dat kon de ontwikke laar zich op zijn beurt niet voor stellen. Feiten die hij aandroeg, ge baseerd op zelfgeplaatste camera's en een onderzoek door een bu reau in Waalwijk, werden vervol gens ook weer betwist. Zeker die van economische spin-off van 38 miljoen, tegenover de acht ton die surfers jaarlijks zouden opleveren. Alleen een mediator kan surfers en plannenmakers nog op één lijn krijgen, concludeerde Jos Hoeijma kers. Hendriks kwam direct in op stand. „De verschillen zijn onover brugbaar. De surfers zijn star. Wij hebben net een uur moeten aan horen dat wij ook star zijn. Media tion kost bakken met geld. En tijd. Dat willen we niet." Als u er niet uitkomt middels ge sprekken, betoogde Hoeijmakers, dan moet het gewoon. Hij beloof de de volgende raadsvergadering met een voorstel te komen. Stoutjesdijk Bouw in Zierikzee verhuist volgend jaar naar het bedrijventerrein Straalweg II. Aan de Techniekweg bouwt Stoutjesdijk een nieuw en aan merkelijk groter bedijfspand. De bouw begint in januari en moet voor de zomervakantie klaar zijn. Het gaat goed met het be drijf, dat veel opdrachten heeft in de houtskeletbouw. „We zijn nu bezig met een huis in Noordgouwe, een recreatiewo ning in Burgh-Haamstede en een project in Zoutelande", licht Hans Stoutjesdijk toe. Het huidige pand aan de In dustrieweg is met 150 vierkan te meter te klein. Het nieuwe wordt 800 vierkante meter op 2.450 meter grond. Bij Stoutjes dijk Bouw werken negen fullti mers en een parttimer. Het be drijf werkt daarnaast met een aantal zzp'ers. Stoutjesdijk ver wacht nog uit te breiden. De gemeente had moeite ko pers te vinden voor Straalweg II. Daarom verlaagde BenW de grondprijzen. Stoutjesdijk: „Daar hebben we nog van ge profiteerd. De prijs gaat nu weer omhoog." IN DE REGIO E-BIKELES MIJN DORP, MIJN STAD dinsdag 11 oktober 2016 Bakkeleien over Brouwerseiland Wendy Wagenmakers Zierikzee —Gijs Hendriks, Brouwerseiland Ad Roos Zierikzee Mijn eiland verschijnt op 19 okto ber in de boekwinkels. Ook te be stellen via atelierambrosius.nl. Ton van den Nouweland Zierikzee BURGH-HAAM- STEDE Ontmoetingsweek in de duinen van Haamstede Tot en met zater dag wordt er een ontmoetingsweek georganiseerd in brasserie Duinpan in de Duinen van Haamstede, waarbij iedere dag een acti viteit gepland is. Vanmiddag om 14.00 uur is er een presentatie van de Zeeuwse kleder drachtvereniging Ons Boeregoed. Woensdag volgt de presentatie Een dag je in de Duinen. Over dagverzorging en Open tafel bij Dui nen van Haamste de. Donderdag staat in het teken van Hol landse hits onder de noemer Nomen Nes- cio en vrijdagmid dag is er om 14.00 uur een themamid dag over ontmoe ting. Als afsluiting van de week is er zaterdag een pubquiz met high tea. Deelname kost 9,50 euro per persoon. Meer info via e-mail: zandduin.ab @allevo.nl of tel. 0111-655106. BURGH-HAAM STEDE Beauty Fashion inloopavond bij De Boulevard De Boulevard houdt woensdag een Beauty Fashion Event, een inloop avond voor man en vrouw met adviezen en kortingen met muziek van zange res Sandra van Sichem. Inlopen kan tussen 19.00 uur en 21.00 uur aan Ring 17 te Burgh-Haamstede. ZIERIKZEE Dirk-Jan de Lange van fietsenwinkel De Kromme Spaak legt mevrouw Van Stee de werking van de e-bike uit. In en om het multifunctionele centrum (MFC) in Zierikzee gaf Veilig Verkeer Nederland gisteren een workshop. Daar mee moet het aantal ongevallen onder senioren met elektri sche fietsen dalen. Deelnemers kregen uitleg over de fiets, over het verkeer en een praktijkles. De -door subsidie van de provincie- gratis workshop in Zierikzee trok 23 deelnemers. FOTO ERNESTA VERBURG BROUWERSHA VEN Bijgebouw kerk aan het Bostonplein, 14.30-17.00 uur: Ouderensociëteit met koffie, thee en spelletjes; Brouws Museum, 13.00-17.00 uur: Openstelling Mu seum; Tonnenmaga- zijn, 18.30-22.00 uur: Repetitieavond Muziek Apollo Brassband, 20.00-22.00 uur: Boogschieten dames; BURGH- HAAMSTEDE Brasserie de Duin pan, Duinen van Haamstede, 14.00 uur: Demonstratie Klederdracht; Dorps huis de Schutse, 09.30 uur: Zang koor Vrouwen van Nu; 17.45 uur: Yoga; 19.30 uur: Bridge; 19.30 uur: Volksdan sen; 19.00 en 20.15 uur: Yoga; Panne- koekenmolen de Graanhalm, 12.00- 20.00 uur: Expositie Gemma van der Sluis schilderijen; DREISCHOR Streek- en Land bouwmuseum Goe- manszorg, 11.00- 17.00 uur: Expositie Zeeuwse dialecten en streekdracht; ELLEMEET Dorpshuis, 20.00 uur: Lezing Groei Bloei: Tuinieren op klei; KERKWERVE Dorpshuis, 14.00-16.30 uur: Koersbal en soos, 20.00-23.00 uur: Toneel WIK; 20.00-22.00 uur: Toneelgroep Ygen- weizen; OOSTERLAND De Oosterhof, 19.30 uur: Zumba dansen, OUWERKERK Dorpshuis, 10.00 uur: Bewegen voor ouderen; 19.00- 23.00 uur: Dartvere niging Smijt Maar Raak; RENESSE Blikmuseum de Blik vanger, 10.00-12.00 uur: Verkoopexposi tie van bijzondere pop-up boeken; Dorpshuis, 19.15- 20.15 uur: Yoga Steffine; SIRJANSLAND Dorpshuis, 13.00-17.00 uur: Schilderclub, 19.30-21.00 uur: Gymclub; ZIERIKZEE Burgerweeshuis, 10.00-11.30 uur: In- loopochtend Kleu ren in de Keuken; 19.30-21.00 uur: Workshop creatief met stempels; FIZI, 14.00 uur: Me Befo re You, 20.00 uur: De Tien van Renes- se; Sint Lievensmon- stertoren, 10.00- 17.00 uur: Beklim ming van de Toren; ZONNEMAIRE Dorpshuis, 18.45-20.00 uur: Yo ga door Marianne van de Haak.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 56