Brede weg niet altijd juiste keus 'Inwoner Bru cel in voor steekpartij' Parkeer-apps gaan fraude bestrijden 2 ZEELAND LANDJE APART VAAK DE BESTE Blije voeten De grootste werkgever, de beste school, de grootste vermogens en de veiligste dorpen. Volop woningen in een zee van ruimte. In Zeeuws- Vlaanderen is weinig te klagen. Commentaar De PvdA-Statenleden Van Haperen en Van Hertum komen met een nuttige waarschuwing. Zij zien de verbreding van de N59, de weg van Schouwen-Duiveland naar het Hellegats plein, als opmaat tot een autosnelweg midden door Zeeland. Zo'n grote weg is volgens de PvdA'ers niet de bedoeling. Later deze week praat Zeeland met Zuid-Holland over aanpassingen. Dus het is een goed moment om vraagtekens te zetten. Moet Zeeland altijd streven naar de best denkbare infrastructuur? Is verkeersveiligheid een abso lute prioriteit en is verbreding het enige middel? Van Europoort naar Vlissingen ligt nu een halve ring van snelwe gen. Met aan de zuidkant een aftakking naar Zeeuws-Vlaanderen. Binnen die ring zijn de verbindingen allemaal smaller. Dat is lastig voor forensen. Als hun belang de doorslag moet geven, is er geen en kele twijfel over de verbreding. Maar er is meer. Gebieden die wor den 'ontsloten' door betere wegen hebben de neiging leeg te lopen. Zeker met een magneet als de Randstad op korte afstand zijn betere wegen geen garantie voor leefbaarheid en bedrijvigheid. Ook telt mee, dat de N59 en de aansluitende Deltaweg door een Nationaal Park lopen. Dat is een groeibriljant van toeristisch Zeeland. Dit park zit niet te wachten op meer verkeer. De verkeersveiligheid is een ijzersterk argument. Maar het is de vraag of de N59 dan juist het eerste stukje weg is dat moet worden aangepakt. De discussie over deze weg is oud. In 2005 sloeg het Ka merlid Mastwijk (CDA) al groot alarm. De toenmalige minister Peijs hield het bij bescheiden aanpassingen. Dat bleek afdoende voor vele jaren. Het liep dus allemaal niet zo'n vaart. Wellicht is er weer zo'n verbeteringsslag mogelijk. Meer asfalt kan altijd nog. Meer asfalt is geen garantie voor leefbaarheid en bedrijvigheid MIDDELBURG Het had een leuk visserijfeest moeten worden, die 15e juli in Bruinisse. In plaats daar van belandde een 26-jarige Bruënaar in het ziekenhuis en ver dween de 27-jarige D. H. uit die plaats achter de tralies op verden king van poging doodslag. Tegen H. werd gisteren in Mid delburg een celstraf van twee jaar waarvan zes maanden voorwaarde lijk en het betalen van 2604 euro schadevergoeding geëist. Beide mannen kregen met el kaar te maken toen H. met zijn ex-vriendin (en nieuwe vriendin van het slachtoffer) woorden kre gen over geld. Volgens H. zou zij hem geld schuldig zijn. H., dieren verzorger, werd destijds veroor deeld omdat hij zijn honden had verwaarloosd. Zij zou dus moeten meebetalen. Het slachtoffer be moeide zich met de woordenwisse ling en er ontstond een vechtpartij waarbij H. een gebroken neus op liep en bloedend afdroop. Kort daarna keerde hij terug en stak hij het slachtoffer met een mes onder meer in zijn nek en hals. Volgens H. was het anders gelopen. Hij had inderdaad gestoken, maar dat was noodweer geweest, zo probeerde hij de rechters te overtuigen. Hij had opnieuw met het slachtoffer gevochten, was op de grond geval len en het slachtoffer zat bovenop hem. Toen had hij een mes uit zijn broekzak gehaald en daarmee ge stoken. Noodweer om het vege lijf te redden. „Noodweer?", vroeg een van de rechters. „Maar waarom bent u dan na die eerste vechtpar tij teruggegaan om nog eens een keer te matten?" „Nou, omdat het visserijfeest was natuurlijk", ant woordde H. Na de steekpartij was H. weggelopen en had hij het mes in een straatkolk gegooid. H. is al eerder voor geweldsdelicten ver oordeeld. Uitspraak 24 oktober. Almanak Eens in het jaar laten de twee vijftigplussers hun gezin achter voor een wandelweekend door het Zeeuwse landschap. Niet al leen hun stembanden, maar ook de voeten van de dames moeten het tijdens zo'n week end behoorlijk ontgelden. In de toilettas zit dan ook steevast een tube voetencrème. Al deed het etiket anders vermoeden. „De crème heeft een snelle en diep penetrerende werking", klonk het door de hotelkamer. Voor twee paar voeten was het een weekend uit duizenden. Inwoners winnen een ton Poortambacht krijgt 1500 euro Jaaruitvoering Apollo Koninklijk bezoek voor Kaartenkamer De opnames zijn begonnen van wie de pluspunten van de regio de film Weg van jou, een komedie op een rijtje zet, ziet dat er genoeg over een gedwongen verhuizing redenen zijn om ook vrijwillig naar Zeeuws-Vlaanderen. Maar voor het landje apart te kiezen. Q LEKKERSTEETEN GROOTSTE THEATER) ©GOEDKOOP WONEN Q BESTE SCHOOL ©GROOTSTE BAAS Parkeer-apps op mobiele telefoons worden binnenkort door de provi ders zo ingesteld dat gebruikers in Middelburg niet meer kunnen sjoemelen met de maximaal toege stane parkeertijd. De gemeente heeft vorige week overlegd met de bedrijven achter de apps en die hebben toegezegd de instellingen aan te passen. Op sommige plekken in Middel burg mag je op straat maximaal twee uur parkeren. Wie betaalt via een parkeer-app krijgt vlak voor her verstrijken van de maxi male parkeertijd een berichtje op zijn telefoon. Nu nog kun je via de app op afstand een nieuwe par- keeractie instellen, ook op plek ken waar je dan eigenlijk niet meer mag staan. Dat betekent dat het beleid van de gemeente om plekken in het centrum snel weer vrij te krijgen, niet werkt. De apps gaan straks automa tisch een nieuwe parkeeractie blokkeren voor de eerstvolgende twee uur. Volgens Middelburg maken meer gemeenten afspraken over zulke instellingen met de bedrij ven achter de parkeer-apps. dinsdag 11 oktober 2016 li Tip? redactie@pzc.nl NOORDGOUWE Zeven bewoners van wonin gen aan de Ring in Noord- gouwe hebben samen 100.000 euro gewonnen bij de Postcode Loterij. De prijs viel op hun postco de 4317 AA. Drie winnaars krijgen 20.000 euro. Vier winnaars steken 10.000 euro in hun zak. De hoogte van de be dragen is afhankelijk van het aantal meepelende lo ten. De Buurt-Ton wordt we kelijks ergens verdeeld. ZIERIKZEE Aannemersbedrijf Linde loof, dat in Poortambacht de Poortvernieuwing heeft uitgevoerd (foto), schenkt deze Zierikzeese wijk 1500 euro. Het geld is bestemd voor de leefbaarheid. SM- WO en wijkstichting Hart van Poortambacht vragen inwoners om ideeën voor de besteding. Een hobby- beurs, bijvoorbeeld. Of iets voor eenzame wijkgenoten. Ideeën mogen naar: m.schipper@smwo.nl BROUWERSHAVEN Muziekvereniging Apollo houdt zaterdag haar jaaruit voering in Brouwershaven. De brassband staat onder leiding van René Passenier, de drumband onder leiding van Peter de Punder en de blokfluitgroep onder leiding van Carla Bakker. Het con cert is in het Tonnenmaga- zijn en begint om 19.30 uur. Om 19.00 uur gaat de zaal open. Toegangsprijs voor donateurs is 1 euro (op ver toon ontvangen program ma), niet-donateurs betalen 7 50 euro. ZIERIKZEE Edmond Fokker van Crayestein en dijkgraaf Toi- ne Poppelaars openden gis teren in Zierikzee de ver nieuwde kaartenkamer van het Stadhuismuseum. Ed mond, kleinzoon van ver maard dijkgraaf Abraham Fokker, was in het gezel schap van zijn nieuwe vrien din, prinses Romanoff Tien keer Maurits Sep Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 55